Sari la conținut
Forum Roportal
Hannibal_

Pe cate site-uri pot inscrie codul Adsense?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Buna,

 

As dori sa incep si eu afacerea cu Adsense, dar am doua nelamuriri.

Prima intrebare ar fi:cate pe cate site-uri pot inscrie codul primit de la Adsense?

A doua ar fi: Cum pot sa promovez site-ul eficient si legal? E ok de exemplu sa il promevez prin e-mail...daca as detine detin o baza de date mare de mail-uri de exemplu. Accentuez! promovez site-ul in termenii legali google, promovez continutul site-ului, nu indemn oamenii sa intre pe anunturi.

 

 

Va multumesc

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cum ai obtinut respectiva baza de date? Au fost oamenii de acord ca tu sa le trimiti diverse chestii? Daca nu, eu zic sa te lasi de treaba asta.

 

PS: Din Adsense nu se fac afaceri. Stiu ca se poarta acum mirajul de a face bani din internet, dar nici chiar asa.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pe pagina oficiala de la Adsense gasesti raspunsul si la intreabarea ta si la multe alte intrebari care te vor ajuta sa intelegi cu ce se mananca adsense. Dupa ce iti creezi contul de adsense vezi ca dureaza si pana la 2-3 luni sa iti activeze contul. nu stiu de ce ..dar asa fac la toti :spiteful:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Salut. Iti pot spune ca mie mi-au aprobat contul in 3 zile. Sie eu am fostm mirat, pentry ca auzisem ca dureaza luni.

Cat despre site-uri, politica celor de la adsense e limpede: te lasa pe tine sa alegi pe cate site-uri iti pui reclamamele, insa ei le vor verifica si daca nu corespund, te sterg pur si simplu.

 

Bafta!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×