Sari la conținut
Forum Roportal
absolutep0wer

Ceaiul verde intarzie imbatranirea prematura a tenului

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Mi-am luat si eu un produs antiimbatranire care are in compozitie si acest ceai verde, si nu prea vad cine stie ce modificari desi iau capsulele astea de 2 saptamani. Sunt dezamagit, dar asta este o sa caut altceva care o sa ma ajute mai mult pe viitor. Poate o crema sau ceva in genul acesta.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Tu ti-ai cumparat produs ... nu ceai, asta-i diferenta!!!    In amestecuri sansele ca a fost amestecat ceva ingredient specific, sint minime.

Mai bine bea ceai dupa reteta cum se recomanda in computer iar cu saculetul dupa ce s-a racit poti face comprese si vei vedea dupa o vreme schimbare.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

in general, ceaiul verde nu se face cu apa clocotita, ca si marea majoritate a ceaiurilor

apa ar trebui lasata la racit cateva minute, inainte de a fi turnata peste ceai

procedura ii pastreaza aroma si nu mai este amar

si nu trebuie lasat prea mult la infuzat.. 1-3 minute, altfel, devine prea concentrat si toxic...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

si nu trebuie lasat prea mult la infuzat.. 1-3 minute, altfel, devine prea concentrat si toxic...

Toxic? N-am auzit ca cineva sa fi murit otravit cu ceai verde :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cand n-a fost cunoscut DELOC ceaiul verde ca azi, oamenii, femeile in special in Romania mancau urzici primavara, spanac, loboda, macris si alte frunze verzi edibile si nu aveau probleme cu tenul ca toata vara se facea cura in mai multe feluri gatit frunzele ca nu prea era altceva din belsug si erau in sezon verziturile, trebuia profitat de ele.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Anul aceste n-am dat nici cu creme anti soare pe mine si nu ma simt arsa deloc, cel putin nu se vede nici o urma sau o nuanta pe piele sa se fi schimbat.

Cred ca este o vraja ca si medicamentele de tensiune, urmat de colesterol, de anti canceruri si mai nou anti diabet ca Apneea n-a tinut prea bine la stress dar nici Arthtitis.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Triapidix 300 a incercat cineva pentru a mai scapa de kilogramele  care sunt in plus?

Are ceai verde in compozitie? Ceaiul verde e folosit in alimentatia zilnica in Japonia, il beau aia in loc de apa. Oricum silueta si tenul japonezelor e recunoscuta pe plan mondial si poate si din cauza asta.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×