Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

incalzeste-o bine sa fiarba-n suc propriu

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Dar tu nu ai mai avut relatii pana acum?

Crezi ca o relatie e numai lapte si miere si te-ai frustrat ca e mai 'rece' acum?

 

Are 19 ani, termina liceul, intra intr`o noua etapa a vietii ei... cum ai vrea sa fie? Sau crezi ca tu esti centrul universului si tot comportamentul si viata ei trebuie sa se raporteze la tine si ce simti tu?

Nu spun asta , nici prin gand nu mi-a trecut asa ceva, dar atunci de ce nu e sincera si nu imi spune cu adevarat ce simte .. ? :doh:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Alin, poate trece printr-o perioadă proastă, mai ales că e şi bacul, e normal să fie stresată. Vezi cum merg lucrurile după ce termină cu examenele, admiterea, etc. Şi nu-ncerca să o

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Re`ncalzeste`o ar fi mai corect. :doh:

 

si-a pierdut gustul!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Buna , as avea si eu nevoie de un sfat de la voi, de la cei care poate ati trecut prin asa ceva sau care aveti mai multa experienta. Sunt cu o fata de 2 ani , au fost 2 ani minunati, deci pot spune ca am avut o relatie buna. totul a inceput acum 2 luni cand eu din prostie..inconstienta (fiind si f ocupat) am cam neglijat aceasta fata pe care o iubesc foarte mult, ne vedeam f rar (tin sa precizez faptul ca ea locuieste intr-un oras la 20 de km de al meu) , nici la telefon nu vorbeam f des, stiu am gresit, dar chiar nu realizam faptul ca o neglijez atat de tare si o fac sa sufere... acum 2 saptamani a avut loc o mica neintelegere intre noi degenerand intr-un fel de cearta, ajungandu-se la despartire. Atunci am realizat cu adevarat ce facusem eu de fapt in aceste 2 luni, mi-am dat seama cand eram pe punctul de a o pierde. Am facut tot posibilul sa o conving sa ne impacam si am reusit, doar ca... ea nu mai este cum era inainte, spune ca ma iubeste,ca a vazut ca m-am schimbat si ca am invatat din greseli, ca va fi totul ok, ca sunt viata ei dar.. e indiferenta, parca nu ii mai pasa de mine, nu are timp de mine, nu imi raspunde la sms-uri decat foarte scurt gen "si eu " si gata, la telefon vorbim rar pentru ca ea spune ca e ocupata.. Am intrebat-o daca e si alta persoana in viata ei, iar ea mi-a spus ca nu , pentru ca pe ea nu o intereseaza nimeni altcineva, ca doar eu sunt viata ei .O inteleg ca e stresata (are bacul acum) dar nu inteleg de ce se poarta asa, mi-a spus ca vrea sa se distreze zilele acestea cat mai poate ca cine stie cand isi va mai revedea colegii si chestii de genu, nu am zis nimic, o inteleg perfect.. dar de ce se poarta asa ? Acum am sa va cer voua sfatul... spuneti-mi, va rog, pentru ca eu nu mai inteleg nimic, imi spune ca sunt totul pentru ea, ca ma iubeste , iar apoi e rece , indiferenta si chestii de genul, cum pot face sa fie totul ca inainte.. sa nu mai fie indiferenta cu mine, sa nu ma mai marginalizeze, sa nu mai fie asa de rece cu mine .. vreau sa fie totul ca inainte pentru ca o iubesc enorm.. Va rog ajutati-ma, nu mai stiu ce sa fac !

Dupa cum vad eu situatia, as spune ca fata si-a cam pierdut interesul. Si cand se ajunge aici poti face tu cate-n luna si stele. N-o mai incalzeste cu nimic. Eu cred ca te-a primit inapoi sa se convinga daca intr-adevar mai merita. Si te pastreaza din comoditate. Si probabil, datorita indiferentei ei, tu ai impresia ca o iubesti mai mult. Esti de fapt disperat. Eu zic sa discutati si sa luati o pauza. S-o intoarca fiecare pe toate partile si sa va clarificati, fiecare in parte, ce simtiti. Desi riscanta varianta (poate duce la despartire definitiva) cred ca e cea mai buna solutie.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Se poarta asa find-ca vrea sa-ti plateasca cu aceiasi moneda cu care tu ai trata-to mai inainte.Nu va tine mult doar o perioada.Sa te comporti cit mai frumos cu ea.Asta din partea ei e si o proba ptr. tine.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

sunt doua variante dupa parerea mea: ori e prea ocupata cu terminarea liceului si examenele , ori vrea sa-ti plateasca cu aceeasi moneda, altfel nu ti-ar mai fi aratat ca a durut-o indiferenta ta si nici nu ti-ar fi spus in continuare ca te iubeste . Dar daca tu o iubesti intradevar si nu esti egoist da-i timp sa treaca de examene si dup"aia clarificati. E destul de importanta faza prin care trece ea acum si poi daca o tot stresezi acum cu " de ce nu mai esti ca inainte ???" risti sa-ti iei " papucii" ca are deja destule pt care a se streseze ! Fii afectuos si rabdator acum! Fa astfel incat convorbirile voastre , chiar daca sunt rare, sa fie ca un moment de relax si evadare pt ea, pt ca de asta are nevoie .

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×