Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Buna , as avea si eu nevoie de un sfat de la voi, de la cei care poate ati trecut prin asa ceva sau care aveti mai multa experienta. Sunt cu o fata de 2 ani , au fost 2 ani minunati, deci pot spune ca am avut o relatie buna. totul a inceput acum 2 luni cand eu din prostie..inconstienta (fiind si f ocupat) am cam neglijat aceasta fata pe care o iubesc foarte mult, ne vedeam f rar (tin sa precizez faptul ca ea locuieste intr-un oras la 20 de km de al meu) , nici la telefon nu vorbeam f des, stiu am gresit, dar chiar nu realizam faptul ca o neglijez atat de tare si o fac sa sufere... acum 2 saptamani a avut loc o mica neintelegere intre noi degenerand intr-un fel de cearta, ajungandu-se la despartire. Atunci am realizat cu adevarat ce facusem eu de fapt in aceste 2 luni, mi-am dat seama cand eram pe punctul de a o pierde. Am facut tot posibilul sa o conving sa ne impacam si am reusit, doar ca... ea nu mai este cum era inainte, spune ca ma iubeste,ca a vazut ca m-am schimbat si ca am invatat din greseli, ca va fi totul ok, ca sunt viata ei dar.. e indiferenta, parca nu ii mai pasa de mine, nu are timp de mine, nu imi raspunde la sms-uri decat foarte scurt gen "si eu " si gata, la telefon vorbim rar pentru ca ea spune ca e ocupata.. Am intrebat-o daca e si alta persoana in viata ei, iar ea mi-a spus ca nu , pentru ca pe ea nu o intereseaza nimeni altcineva, ca doar eu sunt viata ei .O inteleg ca e stresata (are bacul acum) dar nu inteleg de ce se poarta asa, mi-a spus ca vrea sa se distreze zilele acestea cat mai poate ca cine stie cand isi va mai revedea colegii si chestii de genu, nu am zis nimic, o inteleg perfect.. dar de ce se poarta asa ? Acum am sa va cer voua sfatul... spuneti-mi, va rog, pentru ca eu nu mai inteleg nimic, imi spune ca sunt totul pentru ea, ca ma iubeste , iar apoi e rece , indiferenta si chestii de genul, cum pot face sa fie totul ca inainte.. sa nu mai fie indiferenta cu mine, sa nu ma mai marginalizeze, sa nu mai fie asa de rece cu mine .. vreau sa fie totul ca inainte pentru ca o iubesc enorm.. Va rog ajutati-ma, nu mai stiu ce sa fac !

Editat de heidy
greseli de gramatica majore

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

uneori chiar se imprastie fluturasii......

 

ce rost are sa te chinui asa? relax......mu poti forta pe cineva sa fie cu tine si sa te iubeasca.

 

nepasarea ta fata de ea arata ca n-o mai iubesti.

 

cati ani aveti voi?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
uneori chiar se imprastie fluturasii......

 

ce rost are sa te chinui asa? relax......mu poti forta pe cineva sa fie cu tine si sa te iubeasca.

 

nepasarea ta fata de ea arata ca n-o mai iubesti.

 

cati ani aveti voi?

Nu am realizat ca in astea 2 luni am neglijat-o asa de tare incat sa o fac sa sufere, ma chinui asa pentru ca o iubesc enorm, nu e vorba de a ii forta mana sau ceva de genul, ea singura imi spune ca vrea sa fie cu mine si ca ma iubeste.. ca sunt viata ei.. ca va fi totul bine.. iar eu asta nu inteleg, imi spune toate aceste lucruri si e indiferenta, rece, ca si cum nu i-ar mai pasa de mine . . :|.. Eu am 24 , iar ea acuma termina liceul are 19

Editat de Alin_24

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
te lamentezi mai rau decat o fata de 14 ani.

 

ia las-o mai moale cu pisalogeala si.....who knows?

Da aici ai dreptate :doh: .. ma lamentez.. dar fac asta pentru ca o iubesc ... am si eu nevoie de o parere, un sfat ceva, cum pot face sa fie totul ca inainte .. :|

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
n-ai cum. sori. tre sa accepti ca asta e.

 

din nou: RELAX.

Sunt relax..chill, cum vrei tu sa ii spui , dar nu imi pot lua gandul de la ea, nu vreau sa o pierd , o iubesc nespus si as face orice pentru a nu o pierde

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Sunt relax..chill, cum vrei tu sa ii spui , dar nu imi pot lua gandul de la ea, nu vreau sa o pierd , o iubesc nespus si as face orice pentru a nu o pierde

De ce ti-e teama, de aia nu scapi. Ai mai multa increderea in tine, in ea si veti fi bine. Prin atitudinea ta, subrezesti relatia voastra. Mai stii reclama aia de la Sprite cu "fetele simt sau stiu ca esti disperat"?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
De ce ti-e teama, de aia nu scapi. Ai mai multa increderea in tine, in ea si veti fi bine. Prin atitudinea ta, subrezesti relatia voastra. Mai stii reclama aia de la Sprite cu "fetele simt sau stiu ca esti disperat"?

Da stiu reclama... inteleg ce vrei sa zici , inainte nu eram asa.. acum simt ca o pierd si ma doare f tare.. poate din cauza asta ma comport asa ca un "disperat" .. pentru ca nu stiu ce sa mai fac pentru a nu o pierde

Editat de Alin_24

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×