Sari la conținut
Forum Roportal
Ghijoi

Feminismul versus ...ce?!

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

2.tot femeile au intaietate in cresterea copilului...

3.tot femeile se imbraca cum vor,se incalta cum vor,se vopsesc toate...cumperi o masina dai de o fata proasta cu cracii lungi

 

pct. 2. Cand o sa tineti voi o sarcina 9 luni, cand o sa borati si matele din voi in primele trei, cand n-o sa puteti dormi noaptea in ultimele doua, cand o sa vi se umfle picioarele si mainile (edeme) si o sa stati in spital sa faceti amestecuri de mentinere a sarcinii, cand o sa va scremeti o zi si o noapte, in durerile nasterii, cand o sa stati cu copilul o luna in spital, intre viata si moarte (el), cand o sa umblati cu sutiene pline cu tampoane vara pe canicula (ca sa nu va treziti cu laptele siroind pana la genunchi) -ATUNCI SA VENITI SA CERETI INTAIETATE IN CRESTEREA COPILULUI!! MUCLES!!!

 

pct. 3 Adica ar trebui sa cer voie de la barbatu-meu cum sa ma imbrac??? :D CULMEA!

Editat de Amarena

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

lasa draga ca si barbatii se penseaza si-si dau cu fond de ten, rimel si alte alea mai abitir ca femeile, nu sunt dezavantajati deloc

Editat de Salvie

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
1. Adica femeia sa fie nevoita sa poarte copilul in corpul ei doar pentru ca asa vrei tu? Pai nu mai bine iei ovulul, il fecundezi si-l bagi intr-o vaca? Ca vaca nu poate protesta.

 

2. Ei lasa-ma.

 

3. Adica ar terbui sa nu ne imbracam cum vrem, sa nu ne incaltam cum vrem, sa nu ne vopsim? :D Motivul fiind?

 

Eu tot sper ca la samd aveai adevaratele argumente.

imbraca-te cum vrei ,insa daca port si eu pantaloni mulati pe ...fund si tocuri sa nu de-a sfantul sa gandesti ca-s homo!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
lasa draga ca si barbatii se penseaza si-i dau cu fond de te, rimel si alte alea mai abitir ca femeile, nu sunt dezavantajati deloc

Fostul meu prieten se penseaza si foloseste multe produse cosmetice. Dar e un papusel.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
dezavantaje financiare :D

 

Daca nu exista miscarea feminista, acum eram toate cu cururile bine mersi acasa si VOI plateati pentru toate. Ca nu v-ati fi lasat nevestele sa va faca de rusine, neingrijite, nefrezare, nemachiate, neimbracate.

Cosmeticale existau si in Roma antica. Indienii se dau in vint dupa bijuterii de citeva mii de ani incoace. Deci care-i legatura cu feminismul?

 

imbraca-te cum vrei ,insa daca port si eu pantaloni mulati pe ...fund si tocuri sa nu de-a sfantul sa gandesti ca-s homo!

 

Eu sint gayfriendly. Si niciodata n-am avut nimic impotriva gusturilor altora.

Acuma pe bune chiar nu vezi ca duci totul in ridicol?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
pct. 2. Cand o sa tineti voi o sarcina 9 luni, cand o sa borati si matele din voi in primele trei, cand n-o sa puteti dormi noaptea in ultimele doua, cand o sa vi se umfle picioarele si mainile (edeme) si o sa stati in spital sa faceti amestecuri de mentinere a sarcinii, cand o sa va scremeti o zi si o noapte, in durerile nasterii, cand o sa stati cu copilul o luna in spital, intre viata si moarte (el), cand o sa umblati cu sutiene pline cu tampoane vara pe canicula (ca sa nu va treziti cu laptele siroind pana la genunchi) -ATUNCI SA VENITI SA CERETI INTAIETATE IN CRESTEREA COPILULUI!! MUCLES!!!

 

pct. 3 Adica ar trebui sa cer voie de la barbatu-meu cum sa ma imbrac??? :D CULMEA!

2...atunci cauta vreun duh sa ramai grea!

3 imbraca-te cu ce vrei insa lasa-ma si pe mine sa-mi trac o fusta pe mine si insoteste-ma dupa aia la concert i

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
2...atunci cauta vreun duh sa ramai grea!

 

scuza-ma, dar ai niste argumente... :cry:

 

 

 

3 imbraca-te cu ce vrei insa lasa-ma si pe mine sa-mi trac o fusta pe mine si insoteste-ma dupa aia la concert i

 

Daca tu nu ai nimic impotriva ... :D doar nu eu ma fac de ras :doh:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
lasa draga ca si barbatii se penseaza si-si dau cu fond de ten, rimel si alte alea mai abitir ca femeile, nu sunt dezavantajati deloc

cumva poarta si sandale cu toc?

 

Intotdeauna am fost curioasa ce au scotienii sub kilturi.

Am auzit ca nu poarta chiloti. :D

pana la scotieni e cale lunga!!!

nici nu vreti sa auziti despre o miscare masculina!....si asta tr schimbat!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Bai, buleala, bai, ce vrei sa fac eu cu miscarea ta masculina? Sa inteleg ca tu imbratisezi cu drag toate reusitele miscarii feministe si le promovezi. :D

Schimba ce vrei tu. Luati-ne cosmeticele, luati-ne copiii, mai bine ne cresteti in ferme speciale ca pe vaci si ne dati numai mincare, apa, fin ca sa dormim in el si p*** ca sa producem copii.

Eu zic ca asa se vor echilibra lucrurile din nou si lumea va reveni la normal. :cry:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×