Sari la conținut
Forum Roportal
Ghijoi

Feminismul versus ...ce?!

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

:doh: bulescule, da' te chinuie rau subiectul, vad!

simti ca au inceput femeile sa castige teren? :D

 

las ca nu exista egalitate intre barbati si femei cu privire la nasterea si cresterea unui copil!...

 

Acuma.. sa stii ca au inceput sa ramana insarcinati si barbatii... incet-incet, o sa fim egali si pe frontul asta :D

Cat despre crestere, eu stiu ca exista (si nu de-acum) concediul de paternitate. Ce mai vreti? :cry: Si pe asta ati vrut-o, na, o aveti.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

dragilor din partea mea puteti sa nasteti dar la cat sunt de plangaciosi si fricosi barbatii(unii) cred ca populatia planetei ar scadea considerabil ca sa nu mai spun si de numarul barbatilor, .... chiar imi surade ideea...un barbat in durerile facerii care apoi isi lasa copilul cu draga inima la divort. pai scumpii mei daca mie mi-ar lua copilul de langa mine chiar si tatal lor va asigur ca si ultimele clipe din viata ar fi ca sa ma lupt pentru ei, asa ca puteti inventa cate miscari veti dori tot nu va va crapa fundul cand iese pruncul ...:D ce chestie domnule, ce chestie....hai , chiar vreau sa vad la ce va duce...ideea...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Eu nu vreau sa fiu egala cu un barbat, vreau sa avem aceleasi sanse.

aveti mai multe!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
aveti mai multe!

Acum te contrazic. Ai dreptate, o pereche de tate sau niste craci te pot ajuta, dar nu vei deveni director pt asta. Barbatii ajung directori si femeile astea secretare-amante.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
De acord. Dar noi o mentinem impartita.

 

Sunt lucruri pe care barbatii le fac mai bine decat femeile, si invers.. nu e cazul de miscari pentru a ii aduce la egalitate.

 

Ce ai vrea, sa fie si barbatii capabili sa isi ridice fusta si sa primeasca un loc de munca, sa poate si femeile sa hartuiasca sexual secretara... sa se uite barbatii la telenovele si femeile la meci? :doh:

 

da ,e vb de mentalitate;barbatii de ce nu pot fi hartuiti sexual...violati f. greu

:D bulescule, da' te chinuie rau subiectul, vad!

simti ca au inceput femeile sa castige teren? :cry:

am promis ca nu mai folosesc cuvantul feminism pt a aduce un dezavantaj vadit!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×