Sari la conținut
Forum Roportal
absolutep0wer

Nu exista viata după moarte

Postări Recomandate

universul inseamna ordine perfecta , iar acesta este in continua miscare .

daca plecam de la asa ceva nu poate fi posibil sa nu existe continuitate , iar viata inseamna continuitate .

nu poate exista moarte , doar trecerea in alta existenta sub diferite forme .

Te-ai gandit vreodata ca ordinea e doar in capul nostru?

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

In capul nostru e cam totul.

Ramine sa constientizam asta.

Si mai ales sa ne foloseasca.

Păi, din moment ce spusăşi "cam", înseamnă că accepţi că în capul nostru nu-i chiar totul.

Rămâne să conştientizăm, şi mi ales să ne folosească, ce anume e în capul nostru şi ce anume nu-i în capul nostru :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Dupa moarte, eternitatea "ne asteapta" dar si asta doar se presupune ca NIMIC nu este dincolo de acea linie fina zis moarte!!!  Pana cand nimeni n-a justificat cu prezenta, revenind de acolo, nu exista o alta forma de viata pentru umani asa cum aratam pe Pamant, poate pentru suflete care-s transparenti ... si nu se vad.  

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

După moarte, cică treaba ar sta cam așa, încerc un rezumat...

1. Oleacă stare de confuzie; mai ales dacă moartea a survenit subit, în urma unui accident sau altceva.

2. Peisaje și sentimente/trăiri mai mult sau mai puțin frumoase (unele pot fi nașpa), întâlniri cu rude, prieteni, mesageri etc.

3. Perioadă de conștientizare, recapitulare, reflecție, înțelegere, sintetizare.

4. Disoluția vechii personalități și pregătirea pentru o nouă reîncarnare, corespunzătoare unei noi personalități.

 

Editat de Vriies
  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ti-a fost rau vreodata???   Ai ajuns aproape de asemenea situatie, te-au dus in spital, etc., experienta in pragul mortii din care te-ai intors or singur sau ajutat ca ce ai scris nu se califica :no:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

În ciuda faptului că, în general, am dus-o bine cu sănătatea până-n momentul vorbirii, mi-o fi fost și mie rău în viața asta, că nu-s Superman.

Poate unii n-au înțeles bine. Ce am scris mai sus, se „califică” doar cu privire la experiența „după moarte” și nu „în pragul morții”. Sau mai bine zis poate fi luată ca o posibilă explicație a ceea ce se întâmplă după ceea ce noi numim „moarte”. Desigur, poate că alții au alte explicații, no problem. 

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

https://ziareonline.ro/creierul-uman-functioneaza-si-dupa-moarte-ce-putem-auzi-dupa-ce-inima-s-a-oprit.html?utm_source=notifications&utm_medium=notifications&utm_campaign=notifications

"Creierul uman continuă să funcționeze după moarte, astfel că un om poate ști că a murit, pretind studiile făcute de o echipă de cercetători de la Stony Brook University School of Medicine din New York, conform DailyMail. Oamenii de știință, care au examinat starea conștiinței după moarte prin cercetarea cazurilor de stop cardiac din Europa și SUA, spun că după ce inima s-a oprit funcțiile creierului au rămas active câteva secunde. Acest lucru înseamnă că un pacient ar fi pe deplin conștient de ceea ce i se întâmplă, deoarece conștiința lui continuă să funcționeze."

*Doar câteva secunde???   Nu-i mult timp de recapitulat ce a facut in tot acel timp cat i s-a oferit la nastere ...*

 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Arnold Schwarzenegger nu crede că va ajunge în Rai. Este o minciună!

Arnold Schwarzenegger și prietenul său, Danny DeVito, au vorbit despre ce se întâmplă după ce mori în timpul unui dialog pentru revista Interview. Arnold Schwarzenegger a susținut că raiul este „o fantezie”. „Îmi amintește de întrebarea adresată de Howard Stern”, a spus Schwarzenegger. „‘Spune-mi, guvernatorule, ce se întâmplă cu noi când murim?’ I-am spus: „Nimic. Suntem cu 4 metri mai jos. Oricine vă spune altceva este un mincinos nenorocit.”

*Nici eu nu cred in Rai sau alte locuri fanteziste, dar mai ales in partea ca toti vom ajunge acolo*!!! 

https://evz.ro/arnold-schwarzenegger-nu-crede-ca-va-ajunge-in-rai-este-o-minciuna.html

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×