Sari la conținut
Forum Roportal
Constantin85

Invierea sufletului

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Am careva probleme psihice din cauza carora am avut indoieli asupra existentei lui Dumnezeu.

Intr-o dimineata in timp de trecere din somn spre trezire am avut urmatorul gind care mi-ar vindeca sufletul mie sau tuturor.

Daca a-ti putea , va rog sa-mi spuneti ce parere aveti ?

 

Isus Hristos a inviat din morti deci si sufletul sfint poate invia. Inchide ochii si inchipueti un riu curat si limpede. Fa cruce cu ochii asupra apei , ea de git ceea ce a ramas din sufletul tau si bagal cu forta in apa. Spune rugaciunea Tatal Nostru dupa care spui in numele tatalui fiului si sfintului duh de trei ori , dupa care scoti sufletul din apa si il pui inapoi in inima , in piept. Deschide ochii si pe parcursul vietii roagate la dumnezeu , astfel ii dai puteri sufletului sa lupte cu raul pe care nu il vezi . Nu incerca sa lupti cu trupul asupra raului fiindca raul are metode pe care trupul nu are de unde sa le cunosca , dar sufletul le cunoaste.

 

I-mi cer scuze pentru greseli gramaticale.

Voi fi recunoscator pentru oricare indrumari , ce as putea face pentru a ma simti linistit.

Editat de Constantin85

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Isus Hristos a inviat din morti deci si sufletul sfint poate invia.

 

 

 

Oh, bolony! Mai bine ai citi altceva decat sa scri: "Am careva probleme psihice" ...

Editat de The Unknown

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Multe religii au legatura cu Isus , unii zic ca nu existat sau ca a fost un prooroc mincinos, altii zic ca e Dumnezeu trimis pe pamant si ca a murit pe cruce pentru pacatele noastre, altii zic ca e ingerul Mihail, altii zic ca defapt Isus nu a murit pe cruce si ca defapt s-a ridicat la ceruri.

Tu pe ce iti bazezi credinta ca a inviat ?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

fara supare...dar nu stiam ca sufletul moare....poate muri energia? ma indoiesc....sufletul nu moare....e vesnic.....nu stiu ce va invata la religie....dar va invata gresit...asta e clar....:D

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×