Jump to content
Forum Roportal
Sign in to follow this  
Constantin85

Invierea sufletului

Rate this topic

Recommended Posts

Am careva probleme psihice din cauza carora am avut indoieli asupra existentei lui Dumnezeu.

Intr-o dimineata in timp de trecere din somn spre trezire am avut urmatorul gind care mi-ar vindeca sufletul mie sau tuturor.

Daca a-ti putea , va rog sa-mi spuneti ce parere aveti ?

Isus Hristos a inviat din morti deci si sufletul sfint poate invia. Inchide ochii si inchipueti un riu curat si limpede. Fa cruce cu ochii asupra apei , ea de git ceea ce a ramas din sufletul tau si bagal cu forta in apa. Spune rugaciunea Tatal Nostru dupa care spui in numele tatalui fiului si sfintului duh de trei ori , dupa care scoti sufletul din apa si il pui inapoi in inima , in piept. Deschide ochii si pe parcursul vietii roagate la dumnezeu , astfel ii dai puteri sufletului sa lupte cu raul pe care nu il vezi . Nu incerca sa lupti cu trupul asupra raului fiindca raul are metode pe care trupul nu are de unde sa le cunosca , dar sufletul le cunoaste.

I-mi cer scuze pentru greseli gramaticale.

Voi fi recunoscator pentru oricare indrumari , ce as putea face pentru a ma simti linistit.

Edited by Constantin85

Isus Hristos a inviat din morti deci si sufletul sfint poate invia.

Oh, bolony! Mai bine ai citi altceva decat sa scri: "Am careva probleme psihice" ...

Edited by The Unknown

Multe religii au legatura cu Isus , unii zic ca nu existat sau ca a fost un prooroc mincinos, altii zic ca e Dumnezeu trimis pe pamant si ca a murit pe cruce pentru pacatele noastre, altii zic ca e ingerul Mihail, altii zic ca defapt Isus nu a murit pe cruce si ca defapt s-a ridicat la ceruri.

Tu pe ce iti bazezi credinta ca a inviat ?

fara supare...dar nu stiam ca sufletul moare....poate muri energia? ma indoiesc....sufletul nu moare....e vesnic.....nu stiu ce va invata la religie....dar va invata gresit...asta e clar....:D