Sari la conținut
Forum Roportal
Cupydon_blu

Interesant....foarte interesant

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

poate o sa radeti putin de mine...de ce credeti voi ca pamantul e pe moarte.....e din ce in ce mai frig iarna...vara ne topim de caldura....ca si noi si pamantul are inima....iar bataile inimi pamantului se simt la 12 km distanta de el si au fost descoperite de neamtul ala nu mai stiu cum al cheama... :) ...acum cateva zile in somn am avut asa nu stiu cum sa explic....ca un fel de poveste....sau legenda.... :doh: ...visam ca acum multi ani un om avea o iubyta.....acesta o iubea foarte mult...mai mult decat pe el si mai mult decat orce....e greu de expilicat cum o iubea pt ca in vis vedeam cum o iubeste....dar asa real erea visul asta de deaia mia si venit sa al povestesc aici....si el credea despre ia ca al iubeste la fel....ea erea impresionant de frumoasa....dar intro zi regele a vazuto si ia cerut sa se marite cu el...ia satula de saracia in care traia a acceptat renuntand la iubyrea iubytului ei......doar pentru a trai mai bine....nu a ezitat o clipa sa zica nu regelui...chiar daca acesta erea batran...vroia cu orce pret sa devina regina.....baiatul care o iubea din cauza dureri si suferintei....nemaiputand suporta toata aceasta durere a vrut sa isi ia viata...sa dus pe cel mai inalt munte unde erea un fel de grota da prin munte in jos...ca un fel de groapa fara fund....si in timp ce spunea asa....cand lumea va incepe sa sufere cum sufar eu din iubyre atunci pamantul incet incet se va stinge....cu cat mai multa suferinta cu atat mai repede se va stinge....pentru ca nu meritam sa mai existam daca ne batem joc de sentimente....eu ma saxcrific aici....in fata voastra zeilor....dar in schimb vreau ca voi sa purificati lumea daca suferinta in oameni va creste...dupa care el sia scos inima din piept si a aruncato in grota...iar inima lui a devenit inima pamantului....si zei au spus....cand bataile inimi acestuia vor inceta...pamantul va inceta sa mai existe....asta am avut de zis... :hi: ...si daca cautati pe net veti vedea ca bataile inimi pamantului au scazut de la 24 la 16... :good: ...interesant nu???... :D

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
de ce credeti voi ca pamantul e pe moarte.....e din ce in ce mai frig iarna...vara ne topim de caldura....

 

 

Din ce cauza ar fi planeta pe moarte??? .... Nu stiu!!! adica n-am chef de speculat, un lucru e sigur ca la noi se incalzeste vremea, adica se INCINGE la temperaturi periculoase de peste 115*C care este foarte mult si pentru Arizona ca pana acum NU era nici macar canicula si doar una singura zi am avut 103*C si 105*C cate o dupa amiaza!!!

In Mai ca niciodata am si incalzit casa de cateva ori seara si cand voiam sa iau dus ca era rece. Anul trecut in Mai am avut consecutiv 22 de zile fierbinti de peste 110*C, adica peste 45*C. Se va frige oul dar si carnea pe asfalt :doh: :hi:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ha ? Despre ce vorbesti ? :flowers: Si mai aveti si voi grija la limba romana.... doamne... :lol2: Iar alea peste 100 sunt grade F, nu C.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Frecventa a crescut -de-aia e numarul ala mai mic...adica "inima pamantului" bate mai repede -s-o fi indragostYt. :flowers: :lol2:

Editat de Arcangelo

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu e pe nici o moarte Pamintul. E o incalzire din cauze de care nu se doreste a se stii, la modul sigur.

Eu stiam din 1983, ca va urma o polarizare a anotimpurilor, cu accentuarea celor extreme, veri f calduroase si ierni grele, si cu disparitia sau atenuarea celor de trecere. In dec 8, a doua parte, a inceput deja. In dec 9 s-a amplificat. Iar de 5 ani, si iernile s-au estompat. Acum revin ierni mai grele, dar verile ramin f calde. Deci incalzire.

Fenomenul a mai fost acum 13000 de ani. Dupa unele date se repeta la 2000 de ani.

Iar alte teorii spun de nbiste cicluri, cite 2-3 la 65 milioane de ani.

Teoria dar si practica arata ca Pamintul e tot aici. De miliarde de ani.

 

Dar pe de alta parte, exista o previziune care spune de parasirea acestui univers, de intreaga masa a omenirii. La dorinta si vointa tuturor. Nu ceva silit, de nu stiu cine.Dar peste vreo 3000 de ani. multe vor fi pina atunci. Si vom tine strins unii cu altii. Nici o problema. 8)

La chestia asta, cum ca cineva ne obliga, trebuie sa lucrati, voi cei care va simtiti obligati, si cei care au tendinta de dictat asupra altora.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ha ? Despre ce vorbesti ? 8) Si mai aveti si voi grija la limba romana.... doamne... :queen: Iar alea peste 100 sunt grade F, nu C.

 

 

Ma bucur ca ai avut un moment distractiv citind mesajul meu eronat!!! Eram deja foarte obosita cand am scris mesajul dupa orele 2 dimineata si cum se vede, nu l-am recitit. Nu fi confuz amice, asta n-are NIMIC cu limba romana!!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×