Sari la conținut
Forum Roportal
Alinasimona

Sunt geloasa si inca foarte...

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Da, sunt gelosa si inca foarte....stiu si de ce.....EA (24 ani)are ce nu am eu( 24 ani).

Sunt casatorita de aproape doua luni. Ne-am luat din prea multa iubire! Inainte de a ne casatori am fost impreuna cinci ani cu o pauza de jumatate de an( timp in care a cunoscut-o pe EA). Nu ne-am despartit din cauza nimanui, a fost de comun acord. EA are o situatie financiara mai mult decat reusita, cu un inceput de cariera promitator (castigat dubios), cu examene si licenta cumparate, foarte exploziva, teatrala, lingusitoare, plimbata de masini luxoase cu iubiti pretentiosi.....a reusit sa ii atraga atentia. in opinia LUI o femeie puternica, descurcareata, inteligenta si care stie ce vrea ( o apreceaza enorm)....eu mai timida, retrasa, conservatoare (singurul meu prieten a fost sotul meu).

In acele 6 luni s-au simtit bine, nu sunt sigura ca nu au fost impreuna. S-a mutat la ea in oras, provizoriu la EA in apartament( a vrut sa isi schimbe viata, spune EL(24 ani). sunt cumnati, dar asta nu inseamna nimic. Aflasem pe urma ca au iesit impreuna intr-o excursie., au facut revelionul impreuna....de ziiua ei au fost impreuna (de ziua mea nici nu si-a amintit) etc. Imi cerea bani imprumut....probabil sa fie la inaltime, m-am umilit si i-am dat

Si s-a intors la mine....poate si-a dat seama ca nu face fata pretentiilor ei ....si eu am fost rezerva.

Si suntem casatoriti...ne intelegem perfect, totul merge foarte bine....cu excepria cand vine vorba de ea. I-am cerut sa ii stearga adresa de messenger , la fel si nr ei de tel, sa nu o mai contacteze....nici nu se gandeste. Daca se va plictisi de mine si vrea iarasi o schimbare .....? sunt foarte geloasa, aproape obsedata.....poate ar trebui sa uit si sa traiesc in prezent, sa ma bucur de iubire.....dar si ea face parte din prezent din moment ce ne mai intalnim ( suntem cumnate si nu am cum sa evit intalnirile), si el o apreciaza atat si nu inteleg pt ce, nu vrea sa o lase trecutului. ce sa fac? nu vreau sa stric totul?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

fataaaaaaaaaaaa am si io o-ntrebare: wtf ai in cap?

 

un sut in fund chiar nu-i poti da? asa, cu sete, sa-i faci putina omleta?

 

 

e greu sa cred ca e real ce am citit.

 

ce motiv ai? chiar e ultima p..... de pe planeta?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Sanse mari.

 

Incearca sa-l faci si tu gelos.

 

Prostiile astea tin in telenovele. Tot ea va avea de suferit daca face asa.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pe naiba!

Daca nu vrea sa uite de aia nu iti este clar ca inca simte ceva pentru ea?

Sa il faci gelos e un joc infantil, nu castigi nimic cu asta.

Daca te iubeste nu ii va fi greu sa aleaga in final. Spune-i sa se decida, nu e corect ce face el.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Prostiile astea tin in telenovele. Tot ea va avea de suferit daca face asa.

Poate se trezeste si isi da deama ca e proaspat insurat.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Poate se trezeste si isi da deama ca e proaspat insurat.

 

Da, sigur. Poate nici nu baga in seama "strategia" sa vezi pe urma ce valoroasa o sa se simta ea...

Editat de Tina_Stanciu

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu inteleg de ce s-au mai casatorit, dar deh...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Daca te iubeste nu ii va fi greu sa aleaga in final. Spune-i sa se decida, nu e corect ce face el.

Ce sa se decida? Daca i-a cerut sa ii stearga adresa de messenger , nr ei de tel, sa nu o mai contacteze....si el nici nu se gandeste la asa ceva.

 

Da, sigur. Poate nici nu baga in seama "strategia" sa vezi pe urma ce valoroasa o sa se simta ea...

O sa divorteze si gata.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×