Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Undeva cu aproape 3 luni in urma am facut cunostinta cu un coleg de facultate,ne-am impreietenit foarte bine,chiar mi s-a parut foarte simpatic,insa pana cand nu a inceput sa umble ca nebunu din urma mea sa ma sune,sa ma scoata in oras,imi repeta tot ca ii plac si vrea sa fim impreuna...adica intradevar simt asta ca e indragostit de mine.Ok eu am acceptat sa fim impreuna insa nu l-am mai rabdat si dupa vre-o 3 saptamani i-am zis ca nu mai vreau sa fim impreuna.Lucru asta a trebuit sa-i explic in 2 ore pana cand a acceptat cat de cat pentru ca nicidecum nu vroia sa accepte.Credeam ca am scapat ,insa nu...tot ma suna,ma invita in oras,ok eu acceptam pentru ca nu aveam ce face si cu el ma impacam cat de cat bine,si cam toate iesirile astea se terminau cu certuri ca el ma vrea inapoi iar eu nu.Acum nustiu ce sa fac,el imi este doar simpatic adica nu simt dragoste sau ceva de genu,insa el chiar ma iubeste cu adevarat,e gata la orice pentru mine si simt ca degraba nu scap de el pentru ca am incercat multe metode ,si chiar la direct i-am zis ca nu vreau sa fiu cu el...Poate sa apara dragoste pe parcurs sau nu mai apare nimic,si debeaba se chinuie el??...sincer nici eu nu pot sa-mi raspund deoarece inainte stiam ce vroiam exact adica stiam o sa fie ceva intre mine si acea persoana sau nu...dar acum vazandu-i si dorinta lui enorma de a fi cu mine m-am inglodat complect. :agresiv:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Il inteleg. La cum arati e normal sa fie nebun dupa tine (presupunand ca tu esti cea din avatar).

 

Ignoranta face minuni. :agresiv: Daca vrei sa scapi de el, rupe orice legatura.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Il inteleg. La cum arati e normal sa fie nebun dupa tine (presupunand ca tu esti cea din avatar).

 

Ignoranta face minuni. :agresiv: Daca vrei sa scapi de el, rupe orice legatura.

Am incercat,insa nici nu prea iese pentru ca invatam in aceasi facultate si ne salutam una alta,dar nici nu vreau sa par rea chiar sa ma fac ca nu-l observ sau cum..?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Am incercat,insa nici nu prea iese pentru ca invatam in aceasi facultate si ne salutam una alta,dar nici nu vreau sa par rea chiar sa ma fac ca nu-l observ sau cum..?

De ce sa nu pari rea?

Daca nu vrei sa fii cu el, parerea lui e neimportanta.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Poate sa apara dragoste pe parcurs sau nu mai apare nimic,

 

Dragostea reciprocă apare doar dacă aveţi lucruri, g

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

cum zice si amicul meu, ignoranta ar fi foarte buna dar tipu asta pare sa fie ca o raie si de raie trebuie sa te cureti. eu zic sa il iei tare la vorbe mai ales ca va cunoasteti doar de 3 luni si sa-l faci sa-i fie un pic rusine de ceea ce face, faptul ca nu te lasa in pace... stii, de la un anumit punct, impotriva vointei tale gesturile lui pot fi considerate ca hartuiala. sau te cuplezi cu altu si ii dai suferinta lu simpaticu asta, o sa cedeze in cele din urma. idea e ca de raie nu scapi usor si daca nu fortezi si tu putin o sa tot fii acaparata.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

El se chinuie degeaba, n-o sa apara nicio dragoste. Nu stiu cum sa scapi de el... Probabil flituindu-l brutal, asta de obicei merge... Insa vezi ca tu nu mai ai cum sa fii amica cu el. Nici acum, nici pe viitor. Live with it !

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Adica tie iti placea un catelus care te mai scoate in oras, cand nu ai tu ce face, i-ai dat sperante acceptand sa fiti impreuna cu toate ca tu nu simteai nimic pentru el, si acum intrebi daca e ok sa il pastrezi de catelus pana iti apar tie sentimente (daca iti apar)?

Am impresia ca s-a comportat prea frumos cu tine, si de aia ti-ai pierdut interesul.

Editat de Pharrell24

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
...dar acum vazandu-i si dorinta lui enorma de a fi cu mine m-am inglodat complect. :lol:

 

 

Dorinta enorma zici? :) ]

 

 

Si ce planuri are cu tine? Sa va casatoriti, sa faceti doi copii si sa traiti fericiti pana la adanci batraneti? Sau e vorba doar de dorinta enorma aici? Tu de fapt ce doresti de la el?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×