Sari la conținut
Forum Roportal
plarisa20

Mai exista iubire dupa o pauza?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

buna ziua! am si eu o poveste cam trista din pacate... am fost cu un baiat timp de 3 ani si cateva zile dupa care el mi-a zis k ar vrea sa ia o pauza ca nu stie ce sentimente mai are pentru mine. pana atunci relatia mergea foarte bine si mi-a trantit-o asa deodata in cap fara un motiv anume... cu chiu cu vai am reusit sa trec peste momentele de disperare. si acum au trecut 3 luni de cand am luat zisa pauza. problema e ca el nu a renuntat sa vorbeasca cu mine in aceasta perioada. nu ne-am intalnit decat de vreo 2 3 ori dar am vorbit. acum cateva zile ne-am intalnit si s-a purtat ca si cum am fi fost impreuna... dupa eu l-am intrebat "si acum?" si mi-a zis " vorbim ne vedem" dupa care tacere... nu mai stiu ce sa mai cred:(

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Din pacate cred ca ar trebui sa te gandesti daca nu are pe altcineva, stiu ca este trist ca-ti spun, poate ca nu sunt in masura sa-ti dau sfaturi, dar gandeste-te ce motive ar avea sa ceara aceasta pauza....mai da detalii

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
buna ziua! am si eu o poveste cam trista din pacate... am fost cu un baiat timp de 3 ani si cateva zile dupa care el mi-a zis k ar vrea sa ia o pauza ca nu stie ce sentimente mai are pentru mine. pana atunci relatia mergea foarte bine si mi-a trantit-o asa deodata in cap fara un motiv anume... cu chiu cu vai am reusit sa trec peste momentele de disperare. si acum au trecut 3 luni de cand am luat zisa pauza. problema e ca el nu a renuntat sa vorbeasca cu mine in aceasta perioada. nu ne-am intalnit decat de vreo 2 3 ori dar am vorbit. acum cateva zile ne-am intalnit si s-a purtat ca si cum am fi fost impreuna... dupa eu l-am intrebat "si acum?" si mi-a zis " vorbim ne vedem" dupa care tacere... nu mai stiu ce sa mai cred:(

 

Da-i pauza. Definitiva.

 

E foarte clar ca te tine pentru zile negre, fara suparare. Are probabil pe alta. Mergi mai departe, nu e el buricu' pamantului.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
problema e ca el nu a renuntat sa vorbeasca cu mine in aceasta perioada. nu ne-am intalnit decat de vreo 2 3 ori dar am vorbit. acum cateva zile ne-am intalnit si s-a purtat ca si cum am fi fost impreuna...

Te tine de amica. Stii tu pentru ce.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Te tine de amica. Stii tu pentru ce.

 

Pt ce ??? pt vorba ? :agresiv:

 

Ca timp de 3 luni doar au vorbit ...

 

Parerea mea e ca nu stie ce vrea. Cert e ca in 3 ani sentimentele se schimba. Daca nu are ganduri serioase cu tine poate nu mai vrea sa te incurce...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Dar ce inseamna pauza asta la el? Adica tu sa stai si sa-l astepti cumintica pana cand i s-o face lui iarasi pofta de tine?

 

Cum spunea cineva aici, cred ca ar trebui sa-i dai tu pauza lui definitiv. Sau sa-l intrebi cum ar reactiona daca tu iei aceasta pauza ca pe o despartire, simtindu-te libera sa cauti pe altcineva.

 

Eu nu am incredere in aceste "pauze". E foarte probabil ca el sa incerce sa se distanteze de tine si sa-si faca timp pentru alte ocazii, insa nici nu vrea sa inchida usa de tot. Ca de... oi fi buna pentru zile negre. Sau poate omul e chiar debusolat (dar chiar sa nu iti dai seama de ceea ce simti in 3 ani de zile?!).

 

Discuta cu el si lamureste lucrurile si nu te lasa tarata de indeciziile lui, pentru ca vei avea de suferit.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

El vrea pauza?

Atunci cere si tu pauza completa. Nu tu telefon, nu tu sa va vedeti, nu tu sa vorbiti.

Nu-i convine? Asta este - tu te tine tare pe pozitii.

Ei, si daca el se trezeste intr-o vreme ca nu mai poate de dorul tau (si o da naibii de pauza)..ramane de vazut daca o sa mai fi tu disponibila pentru el sau nu.

Ideea e, dupa a mea sincera parere - sa profiti tot cat poti de pauza asta. Iesi cu cat mai multi prieteni, dezvolta diverse activitati (mai ales cele pe care nu le suferea el), incearca lucruri si oameni noi si cat mai diversi..si asa, ca un mic secret -eu cred ca ai sa realizezi ca e mai bine fara el :lol:.

Editat de stupid_me

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
buna ziua! am si eu o poveste cam trista din pacate... am fost cu un baiat timp de 3 ani si cateva zile dupa care el mi-a zis k ar vrea sa ia o pauza ca nu stie ce sentimente mai are pentru mine. pana atunci relatia mergea foarte bine si mi-a trantit-o asa deodata in cap fara un motiv anume... cu chiu cu vai am reusit sa trec peste momentele de disperare. si acum au trecut 3 luni de cand am luat zisa pauza. problema e ca el nu a renuntat sa vorbeasca cu mine in aceasta perioada. nu ne-am intalnit decat de vreo 2 3 ori dar am vorbit. acum cateva zile ne-am intalnit si s-a purtat ca si cum am fi fost impreuna... dupa eu l-am intrebat "si acum?" si mi-a zis " vorbim ne vedem" dupa care tacere... nu mai stiu ce sa mai cred:(

 

Mai mult ca sigur el are alta gagica, sau urmareste pe una si a hotarat sa ia o pauza cu tine ca sa nu te insele in mod oficial. Si daca aia ii va da papucii cel mai probabil se va intoarce la tine. Si daca tu o sa fi atat de disperata sa il accepti inapoi atunci nu ai decat.

Editat de Dingo25

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×