Sari la conținut
Forum Roportal
Geo1000

Daca reincarnarea este reala, ce ati vrea sa fiti in viata viitoare?

Postări Recomandate

Tot vorbim despre reincarnare si despre vietile anterioare, insa nu am observat ca cineva sa isi manifeste interesul pentru vietile viitoare. Sa ne imaginam urmatorul scenariu: Dupa moarte sufletul, constiinta noastra, iese din trup si va veti simti ca o fantoma. Un inger va duce in fata unui judecator care se intampla a fi Dumnezeu si dupa judeata va da un catalog si va spune. Puteti sa alegeti sa fiti oricine din acest catalog de oferte.

Sa zicem ca in catalogul acela sunt trecute absolut toate posibilitatile, si ca aveti voie sa va reincarnati si in sexul opus. Si in catalog sunt trecuti doar copii care se vor naste peste 9 luni din acea zi in care va este prezentat catalogul si cariera pe care o vor avea destinata.

Eu as alege sa fiu o dansatoare orientala si totodata si prezentatoare la un post TV turcesc.

Editat de Cristinick
titlu corectat

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Tot vorbim despre reincarnare si despre vietile anterioare, insa nu am observat ca cineva sa isi manifeste interesul pentru vietile viitoare. Sa ne imaginam urmatorul scenariu: Dupa moarte sufletul, constiinta noastra, iese din trup si va veti simti ca o fantoma. Un inger va duce in fata unui judecator care se intampla a fi Dumnezeu si dupa judeata va da un catalog si va spune. Puteti sa alegeti sa fiti oricine din acest catalog de oferte.

Sa zicem ca in catalogul acela sunt trecute absolut toate posibilitatile, si ca aveti voie sa va reincarnati si in sexul opus. Si in catalog sunt trecuti doar copii care se vor naste peste 9 luni din acea zi in care va este prezentat catalogul si cariera pe care o vor avea destinata.

Eu as alege sa fiu o dansatoare orientala si totodata si prezentatoare la un post TV turcesc.

 

 

 

 

mie mi-ar placea sa fiu.....un ambasador E.T. undeva intr-un alt sistem solar........ :lol2:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Viata viitoare mi-ar place sa fiu savanta...ca Einstein ! Sau ca....Leana lu' Ceasca :airkiss:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu m-am gandit niciodata la ce mi-ar placea sa fiu intr-o viata viitoare, imi place aceasta. As putea sa o aleg din nou?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mi-am facut un test si cica ma voi reincarna intr-un zeu :yahoo: :bye:

Probabil ca mi-as dori sa fiu vultur sau lup

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×