Sari la conținut
Forum Roportal
Alex_95

reiki si radiestezie

Postări Recomandate

vom discuta despre reiki si radiestezie . astept intrebarile voastre iar daca stie cineva raspunsul poate sa raspunda daca vrea

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

bine vad ca nimeni nu vrea sa in cepa asa ca o sa incep eu prin a va spune ce este reiki :

reiki este un sistem de evolutie spirituala prin care omul poate accesa sursa universala de energie, Duhul Sfant . in toate sistemele existente la ora actuala pe pamant , oamenii vorbesc despre aceasta energie fie ii spun bio-energie, fie lumina, fie prana, fie chi sau ki, ea este aceasi. diferanta intre sisteme este modul de a prelua aceasta energie si modul de utilizare . in qi qung, tai chi, tao, ea este luata din atmosfera, de la stele, etc. in crestinism ea este luata prin rugaciune , prin impartasanie prin apa sfintita de la preot , iar prin reiki ai de asemenea acces direct la sursa. :lol:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

uau se pare ca din cate ati citit pe net nu prea ati invatat nimic si sunteti rai eu cred ca ar trebui sa fiti mai sociabili . bine bine am vazut ca ati mai vorbit despre reiki dar nu cum trebuia ma rog nu ati inceput bine sa ma cunoasteti si ati si inceput sa fiti rai oricum nu prea va acord atentie daca nu vreti sa invatati ceva bun si vreti doar sa jicniti si sa fiti rai si in plus mai este de discutat si despre radiestezie

eu am deschis aceasta tema cu intentia de a mai ajuta pe cineva daca mai are nevoie dar se pare ca ........

oricum daca vrea cineva sa discute despre aceste subiecte astept intrebarile voastre !!!!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×