Sari la conținut
Forum Roportal
The Bitch

Blocadele Israelului... Stiri curente & comentarii

Postări Recomandate

Nu i se pare nimanui absurda,stupida si idiotica idea ca Yahveh ar face cadou alesilor lui niste pamanturi inhabitate de altii nealesi? Nu era planeta indeajuns de mare sau cum? Prin ce judecata geniala o fi decis D-zeu sa aleaga tocmai petecul ala de pamant uscat si steril care pe deasupra mai era si locuit. :bye:

Daca iddea asta vi se pare rezonabila si valida atunci discutati in continuare cine pe cine a ocupat.Daca insa vi se pare ce este mai mare idiotenie pe care ati auzit-o vreodata,terminati cu comparatii de genul Ungaria-Romania ca nu se compara.

 

Or fi aparut palestinienii de altundeva dar si israelitii tot de pe coclauri au ajuns acolo.Toata lumea care are vreun claim valid la vreo bucata de pamant vine ori cu acte ori cu dovezi istorice,numai evreii vin cu Tora si cadoul lor dumnezeiesc.O laie.

Dintr-atatea continente va facut D-zeu cadou cel mai mare rahat imobiliar posibil care a venit si cu niste bonusuri de ghinion de parca cu mana va dat si cu alta va blestemat. Alesii p****,alesi pentru ce? O data in existenta voastra ati fost si voi alesi pentru un scop mai maret si spre binele tuturor celorlalti oameni de planeta.Pacat ca sa terminat totul prematur si scopul nu a fost indeplinit in totalitate.

Editat de Intifada

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu i se pare nimanui absurda,stupida si idiotica idea ca Yahveh ar face cadou alesilor lui niste pamanturi inhabitate de altii nealesi? Nu era planeta indeajuns de mare sau cum? Prin ce judecata geniala o fi decis D-zeu sa aleaga tocmai petecul ala de pamant uscat si steril care pe deasupra mai era si locuit. :bye:

Daca iddea asta vi se pare rezonabila si valida atunci discutati in continuare cine pe cine a ocupat.Daca insa vi se pare ce este mai mare idiotenie pe care ati auzit-o vreodata,terminati cu comparatii de genul Ungaria-Romania ca nu se compara.

Intreaba-L pe YAHWE personalmente.

Eu L-am intrebat deja si raspunsul ma multumeste, insa pt. o musulmanca cred ca are o varianta mai pe intelesul ei.

 

Ungaria - Romania? Who cares?

 

Statul Israel in cazul cu Palestina, este un stat invadator, agresor.

HAMAS si alte grupari fac ce pot ca riposta la o forta de invazie.

Sa va uitati in trecut pe harti si sa vedeti cum in timp au castigat teren.

Israelul ar trebui sa redea palestinienilor teritoriile ocupate abuziv si dupa aceea va fi pace.

De cand este permis controlul unor nave care navigheaza sub pavilionul unui stat in ape internationale?

Hamasul e in Gaza. Israel e in Israel. Hamas vrea Israel? Nu este posibil.

Sa va uitati in trecut pe harti si sa vedeti cum era pe vremea Regelui David.

este permis controlul unor nave care navigheaza sub pavilionul unui stat in ape internationale atunci cind e plin de hamasnici si exista posibilitatea ca face contrabanda de "materiale" interzise.

 

"Vom ataşa nave de război iraniene şi submarine convoiului Semilunii Roşii care va traversa Marea Roşie, Canalul Suez şi va intra
Editat de ben_gal

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Intreaba-L pe YAHWE personalmente.

Eu L-am intrebat deja si raspunsul ma multumeste, insa pt. o musulmanca cred ca are o varianta mai pe intelesul ei.

Numai schitofrenicii vorbesc cu D-zeu si au impresia ca el le raspunde.

Nu e nevoie sa intreb absolut nimic.Nu degeaba vi sa dus veste in lume ca sunteti vicleni si materialisti.Ati fabricat cea mai mare farsa si siretlic in istoria omenirii,cu notiunea asta de pamant primit de la Yahwe.Numai un evreu ar fi fost in stare de asa ceva,ca pe altii nu i-ar fi dus mintea la asa gogomanie.

 

Nu bine zice Iranul ca va vrea rasi de pe harta? Inapoi in lume ca nomazii,ca acolo va e locul si soarta care va dat-o Yahwe,in caz ca habar nu aveai.

 

Aveti noroc ca va este USA aliata ca altfel vai de mama voastra.Si de fapt nu America va este aliata ci guvernul ei controlat la randul lor de evreii de acolo.La ciorba asta mai adaugam si evenghelistii care sunt mai fanatici ca Osama,care au mare influenta atat politica (,) cat si economica in US si care au agenda lor proprie pentru care sustin ei asa inversunat "intoarcerea evreilor in Zion"...vor sa-si implineasca propria profetie din Biblie cum ca numai atunci se va reintoarce Isus. Sau credeai cumva ca daca nu era motivul asta dadeau crestinii aia dusi cu pluta doua cepe degerate pe voi? :bye:

 

Cand ii vezi anual cu stegulete si banere crestine prin Tel Aviv si cum fac ei marsh de solidaritate pe strada,daca nu te bufneste rasul te apuca plansul de tragico-comica ce e toata sharada.Iar yahudul se uita de pe marginea drumului,face niste poze pentru aia micii si spune "lasa prostii sa ne sustina,atat timp cat o fac nu conteaza in ce baliverne cred cum sa intoarce Yeshua ala ce noi deja l-am omorat.Dar prostului ce sa-i ceri?"

Editat de Intifada

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Numai schitofrenicii vorbesc cu D-zeu si au impresia ca el le raspunde.

Nu e nevoie sa intreb absolut nimic.Nu degeaba vi sa dus veste in lume ca sunteti vicleni si materialisti.Ati fabricat cea mai mare farsa si siretlic in istoria omenirii,cu notiunea asta de pamant primit de la Yahwe.Numai un evreu ar fi fost in stare de asa ceva,ca pe altii nu i-ar fi dus mintea la asa gogomanie.

La biserica matale, ma rog, moschee, este un respectat imam care discuta ci Muhamed si Alla [inlocuitorul lui YHWE]. Crezi ca e batut la moaca?

Gogomanie sau nu, acum avem tara si alde mata ai Canada care maine te-o da afara.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
La biserica matale, ma rog, moschee, este un respectat imam care discuta ci Muhamed si Alla [inlocuitorul lui YHWE]. Crezi ca e batut la moaca?

Daca spune ca i sa si raspuns,da...mai mult ca sigur e dud cu pluta.Vorbesc de vreun imam la modul general,ca ala de la mosqeea unde merg eu te asigur nu intretine conversatii 2 way cu cai verzi pe pereti.

 

Gogomanie sau nu, acum avem tara si alde mata ai Canada care maine te-o da afara.

Alde mine am Romania unde m-am nascut si am juma de familion si mai am Iraq unde am alalalt juma de familion si am Canada al carei cetatean sunt cu absolut toate drepturile deci nu ma da nimeni afara.

Am mai mult ca tine. Enjoy that shithole.Iote ce se umfla yahudu in pene ca are tara acum si scuipa el seminte in cap la altii....estraordinar domle estraordinar :bye:

Pesemne ca ati uitat de unde ati plecat si istoria,sclavilor.Sa ajuns sclavul stapan.

Editat de Burel001
Editat fragment ofensator.Nu am gustat bancul

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Trageti adanc aer in piept si incepeti sa numarati.Este destul de cald,nu mai avem nevoie de paie pe foc.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Intifada,tu nu crezi in Dumnezeul lui ben_gal?

Da si ce are asta deaface cu ce? Vrei sa stii daca cred povestea cu cadoul divin? Nu. Nu cred ca D-zeu le-a dat acele pamanturi locuite de altii si le-a poruncit sa merga peste aia (amalekitii cred) sa-i faca praf ca sa se stabileasca ei acolo.

Nu imi amintesc sa fi citit asta prin Quran,care este singura sursa pe care o cred.

 

Multumita de raspuns,altceva?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×