Sari la conținut
Forum Roportal
VictorN

Cat mai multe informatii despre demoni

Postări Recomandate

Ati vazut filmul "The fourth kind?"...are legatura cu topicul...nu sariti. :bye:

 

Filmul este dupa un caz real,petrecut intr-un oras din Alaska, acum cativa ani.Creepy....si sunt prezentate si filmari originale din timpul evenimentelor....Victor...uita-te la film daca ai ocazia. :P

 

Uite un link catre trailer :

 

http://www.videozone.ro/index.php?pag=deta...ilm&id=2469

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
demoni nu exista, decat in noi... de ce sa ajungi la Dumnezeu daca nu i-ai trensformat in zei?

 

Mai bine de atat nu puteai sa spui.. :bye:

 

Si eu cred la fel: in noi este atat Binele cat si Raul. Este ca o balanta care se inclina intr-o parte sau alta in functie de gandurile noastre si de ceea ce ni se intimpla. Eu ma vad pe mine: uneori sunt plin de compasiune si bunatate (cand ma raportez la ceva) si alteori am niste ganduri de ma sperii si eu de ce sunt in stare sa gandesc... Si totusi sunt aceeasi persoana in oricare din acele momente.

 

Este posibil sa existe si posedari, cazuri in care entitati inferior dezvoltate sa-si gaseasca o gazda, asa cum am inteles. Nu am vazut si sincer nici nu-mi doresc. Eu ma refer la demonii nostrii interiori, cei personali si care sunt parte integranta din noi.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

ok...voi ziceti ca nu exista demoni....inseamna ca Argesanu minte...in cartile lui vorbeste despre demoni, despre cum a lovit el in astral demonul Terrei....si multe altele.....nu sunt eu mare fan al lui argesanu....printre laudele de sine am remarcat si informati interesante in cartile lui.....si eu sunt de parere ca exista demoni......daca nu ar exista....pamantul ar fi un paradis....si toti am trai in intr-o armonie,pace si fericire sublima.....

Editat de andi_

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
@The Unknown eu vorbeam serios.

Vreau sa stiu ce ati citit voi interesant despre ei.

De exemplu, un demon poate in vreo situatie sa fie iertat si sa reajunga in Rai, ca se zice ca Dumnezeu este iubire, drept dar si iertator.

Daca e razbunator, atunci probabil nu il va ierta niciodata, dar e Dumnezeu razbunator?!

@Arcangelo ritualurile de exorcizare au dat rezultate pozitive in ambele cazuri!

 

exista si ingeri decazuti adica intre bine si rau si Dumnezeu ii iarta dar vor trebui sa si curete karma

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
exista si ingeri decazuti adica intre bine si rau si Dumnezeu ii iarta dar vor trebui sa si curete karma

Tie asa ti-a spus? Mie mi-a spus ca nu-i iarta pentru ca s-au razvratit impotriva tiraniei sale :bye:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
ok...voi ziceti ca nu exista demoni....inseamna ca Argesanu minte...in cartile lui vorbeste despre demoni, despre cum a lovit el in astral demonul Terrei....

Argesanu asta ori e cam grandoman, ori e cam paranoic. Dar si ambele variante in acelasi timp sint posibile.

Pai daca trage demonul Terrei o ... basina :bye: , a ras jumate din Romania (jumatea cu Argeasanu, bineinteles).

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Argesanu asta ori e cam grandoman, ori e cam paranoic. Dar si ambele variante in acelasi timp sint posibile.

Pai daca trage demonul Terrei o ... basina :lol: , a ras jumate din Romania (jumatea cu Argeasanu, bineinteles).

 

 

M-ai omorat cu Argeseanu...nu mai lua mot-a-mot ce scrie acolo...mai e si fictiune.Dar oricum, nu numai.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Demonii sunt cei care ne fac sa actionam violent si sa ucidem tot ce este frumos in jurul nostru.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu sunt de parere ca exista demoni...daca nu ar exista-asa cum au spus si altii pe forumul asta- ar fi numai pace si arminie. Si cum binele nu poate sa existe fara rau, nici ingerii si imparatia lui Dumnezeu n-ar putea exista fara demoni si imparatia lui Satan :rot: :haha:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Sal!

Ma uit pe Investigation Discovery si un demon pare ca poate sta fara probleme intr-o casa care a fost sfintita

 

Da, demonii sunt in general mai smecheri decat alte fiinte imaginare. Cu astia nu te poti pune.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×