Sari la conținut
Forum Roportal
VictorN

Cat mai multe informatii despre demoni

Postări Recomandate

Ce te face sa crezi ca un demon ar vrea sa ajunga in Rai-ul impotriva caruia s-a razvratit? Tu chiar crezi ca se razvratesc unii impotriva binelui? Incearca sa iesi din conceptiile biblice partizane si sa intelegi lucrurile prin prisma faptelor si nu a vorbelor! Pentru a intelege ce se ascunde in spatele ambalajului de vorbe de duh si a putea pricepe ce sunt demonii, este util sa citesti si din topicul: http://www.roportal.ro/discutii/index.php?...mp;p=1060001453

 

In viata asta am dat si peste entitati negative care au vazut adevarata putere a binelui si s-au schimbat cand au vazut ca partea lor e slaba :D

 

Sefii lor ii mint pe demoni ca nu se pot intoarce dar e o minciuna

 

Am si eu nevoie de ajutor.. o sa para ciudat dar daca ma crede cineva sa imi raspunda!!! Un demon a pus sstapanire pe prietenul mew si ma are la mana, ar vrea sa ii dau sufletul ca sa il readuca la viata si nu stiu ce sa fac mai exact sa-mi dau sufletul sau nu? :lol:(

 

Nu-ti da sufletul !!! in schimb nu-l mai recuperezi :|

 

Cauta un exorcist ...!!!

 

la ce te referi prin ma are la mana?

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu zic sa ii dai un dictionar spaniol englez si englez spaniol.

 

Vrei sa spui latin-englez și englez-latin :o:

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sal!

Ma uit pe Investigation Discovery si un demon pare ca poate sta fara probleme intr-o casa care a fost sfintita si provoaca senzatia de arsura pe gatul persoanei atacate care poarta medalioane cu sfinti care au fost sfintite de un preot.

Ce rol mai are sfintirea unei case daca pe demoni ii doare undeva de asta si pot poseda oricum persoana pe care o vor care se afla in acea casa?!

Intr-un alt caz demonul a fost exorcizat, provoca rani pe corpul unui tanar.

Persoana vizitata (prietena cu cea atacata) din primul caz de care am vorbit a putut sa il indeparteze mergand cu o cruce prin camere si cerand ajutorul Arhanghelului Mihail, se pare ca demonii au frica si de Arhangheli nu doar de Dumnezeu.

Se termina si primul caz de care am vorbit, dupa o exorcizare in care demonul si-a zis numele cu greu si inca cateva cuvinte de la preot, a plecat.

Din cazurile astea am tras concluzia ca demonii mai spun si minciuni, spun cu vocea posedatului sau cu o voce proprie din exterior ca "Dumnezeul tau nu te poate ajuta acum","Dumnezeul tau e nimic".

Voi ce stiti despre demoni?!

Iti recomand sa citesti "Alieni o demoni - Corrado Malanga" si vei intelege.

http://derzelah.wordpress.com/2013/08/19/prof-dr-corrado-malanga-sa-constientizam/

 

http://derzelah.wordpress.com/2013/05/04/exorcizarea-lui-federico-bellini-prin-hipnoza-de-catre-corrado-malanga/

  • Upvote 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×