Sari la conținut
Forum Roportal
VictorN

Cat mai multe informatii despre demoni

Postări Recomandate

demonii,care stiu ca vor pieri,li se acutizeaza inrairea.

nu au nici o putere,decit ca "folosesc" haina planetara a spiritelor bune mici,pe care o iau pentru ca spiritele bune daruiesc incredere prin firea lor,nestiind ca sint inselate,si o mai iau in timpul somnului,MAI ALES,nu pentru ca le-ar da-o spiritul mic,ci in baza increderii acordate ziua de respectivul spirit mic.

Sigur,dar Dzeu stiind ca cel bun nu a facut-o cu intentie,si-o ia demonul pe cocoasa...

 

exista si ingeri decazuti adica intre bine si rau si Dumnezeu ii iarta dar vor trebui sa si curete karma

una e sa cazi ca esti razvratit,alta e sa cazi ca ti-a dat unul brinci.

primul e anihilat,al doilea inaltat.nu e nevoie de curatare de karma. :soc:

Editat de bannery

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Mai zi o data, mai clar, te rog.

demonii au putere pentru ca FURA forta vitala a celulelor umane,respectiv haina planetara,de aceea unii oameni fac nici ce nu le-a dat prin cap vreodata sa faca-asta e una.

alta,e ca,odata ce au furat asta,omul respectiv incearca sa evolueze,chiar in conditiile acelea vitrege,daar,beneficiile i se duc acolo unde si-ar dori si el sa aiba multumire,in corpul lui vital,respectiv la demon.asa ca omul ramine fara energii subtile,pe care si le-a cistigat de drept,pentru ca se aduna la demon.demonul capata,astfel,forta,iar omul decaaade,pentru ca agoniseala lui spirituala e folosita impotriva firii proprii.

De aceea Dumnezeu stie asta,ANUNTA lumea de asa fenomen si face dreptate.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Sal!

Ma uit pe Investigation Discovery si un demon pare ca poate sta fara probleme intr-o casa care a fost sfintita si provoaca senzatia de arsura pe gatul persoanei atacate care poarta medalioane cu sfinti care au fost sfintite de un preot.

Ce rol mai are sfintirea unei case daca pe demoni ii doare undeva de asta si pot poseda oricum persoana pe care o vor care se afla in acea casa?!

 

e gresita denumirea.Nu exista demoni ci spirite inferioare,iar ele sunt de mai multe tipuri(depinde de evolutia/involutia lor de pe pamant).In cazul acesta cred ca e vorba de niste spirite ratacite pe pamant ,dar care,fiind uitate si numai pot evolua sa gaseasca acea lumina,creeaza tot soiuri de fenomene in casa acelei familii.Si bineinteles avand chef de ras,ele creeaza acele iluzii cum ca dupa o sfintire a casei ele nu se mai intorc(dar daca acea familie sta cu teama lor,astfel le atrage din nou)pt ca mai apoi sa se amuze de naivitatea lor.Senzatia pe care a avut-o acea ersoana pe gatul ei,a fost datorita faptului ca deja ,un medalion sfinntit ce sta pe corpul unui om(care se presupune a avea o aura energetica) ddevine f. puternica si pt ca prin acel medalion acea persoana si-a pus nadejdea si nu stiu daca ai vazut cumva filmul "the secret" puterea gandului nostru este f. mare (iar prin puterea gandului includem bineintees liberul arbitru de care nimeni nu se poate atinge),iar prin acea nadejdde persoana si-a creat involuntar un scut,care in conexiunea energetica(pt ca un spirit are nevoie neaparat de un fluid fizic pt a disloca obiecte,etc.)nu a mai corespouns si este posibil ca daca acel medalion ar fi fost din aur sau argint,ele puriffica de energii mnegative,iar victima ar fi simtit acea arsura.

 

P.S. sfintirea casei are rol important de a bloca energiile negative sa mai circule,dar este nevoie de tamaie pt a scapa de ele.Asta practic nu scapa de spirite ci "curata" incaprerea asa cum facem noi curat(facem pt a ne simti bine,in cazul sfintirii ,pt a se simti spiritul nostru bine,dar curatenia fizica nu ne impiedica de eventuali hoti,asa cum nici cea spirituala de intrusii spirituali)

 

Intr-un alt caz demonul a fost exorcizat, provoca rani pe corpul unui tanar.

Persoana vizitata (prietena cu cea atacata) din primul caz de care am vorbit a putut sa il indeparteze mergand cu o cruce prin camere si cerand ajutorul Arhanghelului Mihail, se pare ca demonii au frica si de Arhangheli nu doar de Dumnezeu.

Se termina si primul caz de care am vorbit, dupa o exorcizare in care demonul si-a zis numele cu greu si inca cateva cuvinte de la preot, a plecat.

 

Ajutorul Arhanghelului,da este f. puternica pt ca el este un spirit f. puternic.Imagineaza-ti ca l-a invins pe insusi Satan.Ce alt spirit inferior este mai puternic decat Satan?Iar Arhanghelul mai este si primul in cetele ingerilor,deci are o putere f. mare.Pe el trebuie sa-l chemi in astfel de cazuri dupa ce ai apelat la sfintirea casei,ori daca nu sa apelezi la o slujba in numele lui D-zeu si al Arhanghelului Mihail.

 

Din cazurile astea am tras concluzia ca demonii mai spun si minciuni, spun cu vocea posedatului sau cu o voce proprie din exterior ca "Dumnezeul tau nu te poate ajuta acum","Dumnezeul tau e nimic".

Voi ce stiti despre demoni?!

Spiritele inferioare,pot zice astea daca sunt rau intentionate,cand situatia (teama localnicilor) scapa de sub control,aceste spirite care la inceput vroiau doar sa se distreze ajung la posesii umane ,iar cand vine un exorcist puternic si el observa cum spiritul adevarat castiga teren in lupta pt recastigarea trupului,ele se revolta(prin vorba sau chiar fapte.Au fost cazuri in care preotii au fost palmuiti si scuipati) si incearca sa-l determine pe preot sa inceteze slujba ca altfel pierd lupta si sufletul adevarat castiga.Exorcizarea dureaza in functie de cate spirite negative sunt in aceasta lupta.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Din cazurile astea am tras concluzia ca demonii mai spun si minciuni, spun cu vocea posedatului sau cu o voce proprie din exterior ca "Dumnezeul tau nu te poate ajuta acum","Dumnezeul tau e nimic".

Voi ce stiti despre demoni?!

 

 

In primul rand numarul demonilor nu se stie cu exactitate s-ar afla in ordinul sutelor de milioane, dar cel mai interesant acum urmeaza: sunt noua cete de demoni la fel cat si ingerii dar nu toti demonii pot poseda, ei avand mai multe ranguri. Din cel mai mic rang sau cel inferior fac parte acei draci pitici sau agarici cum li se mai spune ei preocupandu-se doar cu ganduriel umane. Rangul mijlociu este cel al demonilor care pot poseda dar nu in totalitate adica nu pot prelua intregul control al persoanei pe care o poseda ci doar in anumite intervale. Cel mai inalt rang este celor numiti diavoli sau "fii lui Satan" avand puterea de a prelua total controlul asupra persoanei posedate intrupandu-se.

 

Se stie ca sunt demoni care pot trece chiar peste apa sfintita si tamaie dar nu si peste molifte! Demonii pot aparea in alb imaculat ca doar si ei sunt ingeri si canta la fel de frumos ca ei. Nu pot cere miluire de la Dumnezeu pentru pacatele lor pentru ca sunt mandri.

 

De cele mai multe ori mint dar mai spun si adevarul in diferite imprejurari.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am si eu nevoie de ajutor.. o sa para ciudat dar daca ma crede cineva sa imi raspunda!!! Un demon a pus sstapanire pe prietenul mew si ma are la mana, ar vrea sa ii dau sufletul ca sa il readuca la viata si nu stiu ce sa fac mai exact sa-mi dau sufletul sau nu? :lol:(

post-322055-1296116914_thumb.jpg

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Am si eu nevoie de ajutor.. o sa para ciudat dar daca ma crede cineva sa imi raspunda!!! Un demon a pus sstapanire pe prietenul mew si ma are la mana, ar vrea sa ii dau sufletul ca sa il readuca la viata si nu stiu ce sa fac mai exact sa-mi dau sufletul sau nu? :huggles:(

De ce sa-l readuca la viata? A murit?

De ce ai atasat poza asta?

De unde stii tu ca e demon?

Asculti muzica gothica?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
demonii au putere pentru ca FURA forta vitala a celulelor umane,respectiv haina planetara,de aceea unii oameni fac nici ce nu le-a dat prin cap vreodata sa faca-asta e una.

alta,e ca,odata ce au furat asta,omul respectiv incearca sa evolueze,chiar in conditiile acelea vitrege,daar,beneficiile i se duc acolo unde si-ar dori si el sa aiba multumire,in corpul lui vital,respectiv la demon.asa ca omul ramine fara energii subtile,pe care si le-a cistigat de drept,pentru ca se aduna la demon.demonul capata,astfel,forta,iar omul decaaade,pentru ca agoniseala lui spirituala e folosita impotriva firii proprii.

De aceea Dumnezeu stie asta,ANUNTA lumea de asa fenomen si face dreptate.

 

 

hahahaha ... cineva a citit prea mult heri potar

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am citit in mare parte raspunsurile de aici si parerea mea este ca o buna parte dintre voi sunteti influentati de multe scene imaginate sau deja vazute . Ati asimilat informatii conform carora ati decis ca sunteti vulnerabili la aceste entitati si prin urmare va traiti realitatea acceptata. Nu neg existenta acelor entitati insa cum spunea cineva pe aici, ridicandu-ti vibratia, nici macar in vise nu te mai pot afecta prin prezenta lor acele entitati. Iar ca sa iti ridici vibratia, trebuie sa produci o schimbare radicala in interiorul tau. Trebuie sa cultivi semintele "raiului" in tine pentru ca acestea sa dea rod si sa se manifeste in exteriorul tau .

Parerea mea..

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×