Sari la conținut
Forum Roportal
D'agostino

Despre prietenele fete

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

hai sictir.

 

Ideea era sa nu mai victimizezi atat baietii. Ca sunteti niste pussies. (stiu si io sa generalizez)

Editat de Amarena

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu-mi place cand generalizati. Mie mi s-a intamplat exact invers.

asta pt ca tu esti sagetaor.. :bye:

si nu, nu e offtopic. si eu cred in prietenia intre un barbat si o femeie.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

sper ca nu...adevarul e...ca am o problema asemanatoare tie daca stau bine sa ma gandesc

 

inainte vorbeam foarte mult la telefon cu ea,ne intalneam des,vorbeam non stop pe mes,si acum deabea daca mai dau de ea la telefon,daca ii zic hai in oras nu are timp,si pe mes inca vorbim :bye:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

De'a lungul timpului m-am inteles mai bine cu fetele decat cu baietii. Am avut prietene care stiau absolut tot despre mine si invers, eram precum fratii :bye:

 

 

Orice ati spune, nu poti sta cu o fata fara sa te gandesti si la lucruri carnale. In cazul in care nu te atrage fizic, e urata, sunteti "prieteni" doar pentru ca ea se tine dupa tine, deci ea vrea ceva de la tine. Si vice-versa. Oricum ar fi, in relatiile de genul asta de asa-zisa prietenie, unul mereu vrea mai mult. Poate mai tine cineva minte reclama aia la Sprite. :P

 

In mod natural, in datul speciei si al instinctelor noastre, orice prietenie intre persoane de sex diferit ar trebui sa aiba si o componenta sexuala implicita (de multe ori chiar neconstientizabila).

Insa omul poate sa controleze natura, scopul, rolul si intensitatea relatiilor sale. E o chestiune de alegere, de auto-control, de intelegere a scopurilor superioare pe care le avem in viata.

Astfel incat, da, poate exista prietenie simpla intre un baiat si o fata in masura in care ambii doresc exact doar acest tip de relatia si muncesc (de multe ori implicit si inconstient) pentru pastrarea ei in aceasta forma.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Foarte corect!

 

 

well ousor...se pare ca e the end of the line......:) sti cum se zice gam aver.....si ghici ce.....de multe ori nu esti tu de vina...se emancipeaza tipa si se gandeste ca ahhh trebuie sa ma schimb sa fiu altfel.....dc iti place bine...dc nu pacat......

si asaaaaaaa....iti trec o groaza de ganduri prin cap...si ramai....cu amintiriile.........c'est la vie..... :bye: :P

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×