Sari la conținut
Forum Roportal
nightwish

Exista viata dupa moarte?

Postări Recomandate

Pentru ca am tot citit nenumarate variante.. sunt curioasa.. cum vedeti voi viata dupa moarte. Cum si ce va imaginati ca o sa fie "dincolo"?

 

 

PS - este un topic serios, va rog sa-l tratati ca atare. Daca nu credeti in asta, mai bine nu postati decat s-o faceti in batjocora si sa avem discutii. :)

 

Multumesc. :cry:

Daca stii cine esti cu adevarat ai murii ???

Daca cineva te trateaza cu batjocura iti arata pe ce treapta se afla el ?????

Daca nu iti spui numele de pe aceasta lume crezi ca nu te cunosc ????

Daca te regasesti in cuvantul,, cry ,,crezi ca e bine ????

Cu placere !

Si alta data !!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Friday, 24 May 2013

 

Există viață după moarte. Un cercetător american susține că are dovada vieții de apoi

Autor: Alexandra Ciliac

 

Cercetătorul american Robert Lanza susține că deține dovada științifică a vieții de apoi. El a descoperit că în trupurile neînsuflețite se găsesc 20 de wați de energie care reprezintă sufletul.

 

afterlife_xlarge_b386cd0d2f.jpeg

 

 

Lanza susține că oamenii cred că mor și viața lor se sfârșește doar pentru că au fost învățați să creadă asta. De fapt, numai trupul moare, în timp ce sufletul, localizat de el în creier, continuă să existe cu mult după ce o persoană a decedat.

 

Robert Lanza este cercetător la Advanced Cell Technology și susține teoria universelor multiple care conțin toate variantele posibile ale unui singur eveniment, astfel că deși trupul unei persoane este lipsit de viață într-un univers, în altul viața acelei persoane continuă.

 

Cei 20 de wați de energie trec dintr-un univers în altul, iar sufletul rămâne nemurior, scrie cercetătorul pe robertlanza.com.

 

 

 

http://www.evz.ro/de...l#ixzz2UFF68tBT

Editat de The Unknown

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

si unde sunt acele suflete? ratacesc prin universuri? caci, sincer, eu sunt prea obosita pentru o alta viata

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cică nu rătăcesc, ci s-ar desfășura în niște planuri sau dimensiuni corelative cu cele materiale. Și nu tre să te temi că ai fi obosită; cică la începutul oricărei vieți toți am fi la fel de proaspeți precum niște coli de hârtie noi-nouțe  :biggrin:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Tot mai multa lume crede in reincarnare in ziua de azi.Lucru ce mereu a fost ceva obisnuit in existenat umana la Indieni sau Amerindieni.De fapt unii sustin ca si in Biblie se spune ca exista prin insasi cuvintele lui Jesus.NU ma bag in discutii legate de Biblie si versete si polologhii Biblice rostite papagaliceste de toti credinciosii ei pt ca nu am citit-o si nici nu am de gand vreodata.Spun ceea ce am citit in diverse reviste si carti ori pe net ori din auzite.Deci sa nu-mi sara careva in cap acum(potrivit obiceiurilor tipice a la ROPO)cu explicatii si versete ca nu ma intereseaza!

 

Ceea ce vreau sa spun e ca nu ar trebui inlaturata idea ca nu ar exista reincarnare si deci o alta viata urmatoare sau altele ce le-am fi trait in trecut ori vom trai in viitor.Mi se pare prea simplista idea ca asta ar fi unica viata si ca dupa ce dai in primire mergi ori in rai ori in iad!Oricum personal NU cred in aceste ...locuri inventate de biserica!Mai curand le consider stari mintale umane.

 

Nu-mi place nici sa defac firul in 14 cu filosofii si exemple de citate din oameni de stiinta sau popi sau sfinti ori parade de versete religioase!Spun doar ca nu se poate sa fie viata asta chiar totul!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cică nu rătăcesc, ci s-ar desfășura în niște planuri sau dimensiuni corelative cu cele materiale. Și nu tre să te temi că ai fi obosită; cică la începutul oricărei vieți toți am fi la fel de proaspeți precum niște coli de hârtie noi-nouțe  :biggrin:

Ma intreb daca nu cumva la unii mai raman cateva litere, sau chiar un rand, doua. :)  La Einstein cred ca la inceputul colii ramasese E=mc2    

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×