Sari la conținut
Forum Roportal
nightwish

Exista viata dupa moarte?

Postări Recomandate

ti-ar schimba cu ceva viata, modul de a trai, de a simti, daca ai crede ca exista si altceva dupa moartea corpului fizic (invelisului material)?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
ti-ar schimba cu ceva viata, modul de a trai, de a simti, daca ai crede ca exista si altceva dupa moartea corpului fizic (invelisului material)?

 

Nu , sub nici-o forma. Eu traiesc fiecare clipa , ma bucur de fiecare zi de parca ar fi ultima si , sincer , nu-mi doresc vesnicie indiferent de forma.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

atunci fii fericit asa cum esti, dar, cu o limita in toate

parerea mea e ca ceea ce e dincolo e legat de ceea ce facem aici in viata asta

asa ca, chiar daca nu crezi, ceea ce facem conteaza

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
atunci fii fericit asa cum esti, dar, cu o limita in toate

parerea mea e ca ceea ce e dincolo e legat de ceea ce facem aici in viata asta

asa ca, chiar daca nu crezi, ceea ce facem conteaza

Absolut de acord .:)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

ONLY ONE, ai curajul si rabdarea sa citesti din TAINELE VIETII SI ALE UNIVERSULUI de prof.SCARLAT DEMETRESCU ? Poate ti-ai schimba opinia...dar nu cred...caci pentru tine (adica pt.materialisti) ceea ce nu se vede nu exista !!! Ai pierdut pe cineva drag care a plecat <dincolo> ? poate ca nu si nu-ti doresc... numai atunci , cu sensibilitatea ascutita la maxim iti vei da seama ca sufletul lor, de fapt n-a murit, e viu, DAR NU-L MAI POTI VEDEA....in schimb, il poti simti dar numai daca intr-adevar a existat o legatura puternica intre tine si cel pe care l-ai pierdut... nu-ti mai impune convingerea ta !

ALUNGATI SUPRANATURALUL SI VETI VEDEA - EL SE VA INTOARCE IN GOANA MARE !!!!!

 

ti-ar schimba cu ceva viata, modul de a trai, de a simti, daca ai crede ca exista si altceva dupa moartea corpului fizic (invelisului material)?

 

Desigur, in primul rind nu mi-ar mai fi teama de moarte. Numai daca citesti despre ceea ce au scris cei initiati iti mai dai seama despre lumea nevazuta : noi n-am experimentat nimic dar ei (Alan Kardec, Scarlat Demetrescu, Rudolf Steiner, Iakob Lorber...) DA ! I-am citit si mi-am schimbat in bine modul de viata, crede-ma!

 

 

atunci fii fericit asa cum esti, dar, cu o limita in toate

parerea mea e ca ceea ce e dincolo e legat de ceea ce facem aici in viata asta

asa ca, chiar daca nu crezi, ceea ce facem conteaza

 

este minunat ce spui ! de asta sunt convinsa si eu... ceea ce ni se intimpla ACOLO este consecinta faptelor din planul fizic...deci sa fim mai buni si mai toleranti din TOATA INIMA pentru a ne asigura un loc confortabil in univers.. deci cum spui tu : ceea ce facem AICI.... CONTEAZA !!!!

 

 

Nu , sub nici-o forma. Eu traiesc fiecare clipa , ma bucur de fiecare zi de parca ar fi ultima si , sincer , nu-mi doresc vesnicie indiferent de forma.

 

Precum spunea Vlahuta : NU DE MOARTE MA CUTREMUR, CI DE VESNICIA EI ! Suna cumplit dar asta e, trebuie sa ne <imprietenim> din timpul vietii cu ideea....mortii !

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Precum spunea Vlahuta : NU DE MOARTE MA CUTREMUR, CI DE VESNICIA EI ! Suna cumplit dar asta e, trebuie sa ne <imprietenim> din timpul vietii cu ideea....mortii !

 

Eu sunt prieten la catarama cu ideea mortii......tocmai fiindca nu cred in viata "de dincolo" nu ma pot teme de vesnicia ei...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

eu nici nu i-as zice moarte

ci trecere in nefiinta, sau trecere dincolo

nu-ti spune nimic asta?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×