Sari la conținut
Forum Roportal
nightwish

Exista viata dupa moarte?

Postări Recomandate

nu tre sa dovedesc nimanui nimic ;fiecare isi are propia credinta..am vazut ca sunt foarte multi necredinciosi pe forum si nu am nici un interes sa-mi bat capul cu ei mai ales cand au anumite fixatii.... :)

 

Daca nu trebuie sa dovedesti nimanui nimic, de ce postezi in acest topic? Dupa asta nu faci decat sa te contrazici, afirmand ca fiecare are propria sa credinta, dar ii consideri necredinciosi pe cei ce nu cred la fel cu tine. Nu trebuie sa iti bati capul cu nimeni, daca ai ceva de spus, spune si pe cat posibil, argumentat. Daca nu ai nimic de spus, taci. Nu este nevoie sa postezi doar de dragul de a posta!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

mi-am spus parerea dar mai departe nu am mai vrut sa desfac firu in patru :) ateule te-ai cam ambalat stai linistit ca eu nu-mi permit sa judec in masura in care o faci tu

 

parerea ta , a mea e diferita ; momentan amindoi traim singura viata care exista cu certitudine .

 

 

 

ti se par credinciosii lipsiti de fixatii ?

eu nu cred in reguli impuse de oameni( in religie) si da...sunt oameni care nu au fixatii

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
mi-am spus parerea dar mai departe nu am mai vrut sa desfac firu in patru :) ateule te-ai cam ambalat stai linistit ca eu nu-mi permit sa judec in masura in care o faci tu

 

 

eu nu cred in reguli impuse de oameni( in religie) si da...sunt oameni care nu au fixatii

 

exact acelasi lucru l-am facut si eu ; nu eu am acuzat de fixatii anumite categorii de oameni ci tu . Ambalarea de care vorbesti iti apartine . Sunt si eu de acord ca sunt oameni care nu au fixatii dar nu sunt aceeasi cu cei pe care ii crezi tu .

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

tu ai vrut sa-ti argumentez iar credinta si dragostea pentru Dumnezeu se simte :) daca nu aveai nici o indoiala nu dadeai reley si nu-mi cereai o argumentatie ( una acceptata aici pe pamant , in dimensiunea asta)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
tu ai vrut sa-ti argumentez iar credinta si dragostea pentru Dumnezeu se simte :) daca nu aveai nici o indoiala nu dadeai reley si nu-mi cereai o argumentatie ( una acceptata aici pe pamant , in dimensiunea asta)

 

Nu am nici-o indoiala , nu exista viata (indiferent de forma) dupa moarte .

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu am nici-o indoiala , nu exista viata (indiferent de forma) dupa moarte .

inseamna ca ai clipe cand esti foarte trist, gandindu-te ca numai o viata avem, nu? si cum explici toate acele fenomene paranormale?

(sau sunt offtopic?)

Editat de Itsi Bitsi

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
inseamna ca ai clipe cand esti foarte trist, gandindu-te ca numai o viata avem, nu? si cum explici toate acele fenomene paranormale?

(sau sunt offtopic?)

 

Nu , nu sunt trist , ma multumesc cu aceasta viata si incerc sa o traiesc ( fara excese) in acest sens.

Nu am explicatii , probabil ca se vor gasi intr-un viitor mai mult sau mai putin apropiat.

Editat de VEMANS

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu , nu sunt trist , ma multumesc cu aceasta viata si incerc sa o traiesc ( fara excese) in acest sens.

Nu am explicatii , probabil ca se vor gasi intr-un viitor mai mult sau mai putin apropiat.

 

 

mi-ar placea sa incerc sa te conving ca exista "ceva" dupa moarte

in primul rind gindeste-te la natura, la vegetatie, moare si renaste in fiecare an

si de ce ar trebui sa invatam atitea lectii in viata daca nu ar folosi la nimic

si de ce..... sunt multe

totul e sa vrei sa vezi

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
1.in primul rind gindeste-te la natura, la vegetatie, moare si renaste in fiecare an

2.si de ce ar trebui sa invatam atitea lectii in viata daca nu ar folosi la nimic

 

1.daca o planta moare definitiv ea nu mai renaste ( vezi plantele anuale ). Daca plantele sunt perene ele nu mor in timpul iernii doar isi pierd frunzele sau uneori si tulpinile , in toate cazurile radacina ramine vie .

2.lectiile invatate iti folosesc in aceasta viata , nu sustin ca nu folosesc la nimic.

 

Viata " de apoi" , indiferent sub ce forma , este creata de spaima omului ca dupa moarte nu ramine nimic din el , din lectiile de viata invatate....

Editat de VEMANS

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×