Sari la conținut
Forum Roportal
nightwish

Exista viata dupa moarte?

Postări Recomandate

Cred ca ne grabim in a ne imagina diverse ipoteze pe baza unor informatii care provin din n surse.Daca ne gandim logic putem emite si varianta ca divinitatea absoluta ne poate oferi o infinitate de posibilitati la ceea ce exista ,,dincolo" ,in functie de sistemul de credinte si valori al fiecaruia dintre noi.

Deci,noi nu putem decat sa emitem diferite pareri despre ce ar putea fi dupa moarte.

 

Avem vreo dovada istorica inafara de cea biblica despre Lazar si invierea sa? Nu cred.Atunci nu este sigur nici macar daca acest personaj a existat in realitate.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Eu cred ca nimic nu se pierde, totul se transforma. Chiar si partea materiala din noi, se "duce de unde a venit".

 

Balivernele astea au fost inventate de catre secta planetara care a inventat si cuvantul destin , inoculeaza convingerea ca exista viata dupa moarte pentru a putea juca cartea destinului .

La categoria bagatelei numita destin se incadreaza si religiile, aceste gaselnite salveaza calai care sunt folositi pentru a " implini" destine, adica pentru a ucide sau mutila sau imbolnavi oameni, pentru a se crea o confuzie cat mai mare mai exista si impresia existentei puterilor unor asa zisi vrajitori ( ei nu pot transforma un mercedes in trabant sau invers , un barbat in femeie sau invers , un om bolnav intr-unul sanatos s.a.m.d., deci sunt baliverne), precum se mai creaza falsa impresie a existentei unor blesteme si alte asemenea bazaconii care servesc drept paravan asasinilor care actioneaza impotriva indivizilor umani ( carora poate le-or fi ghicit nemernicii care pretind ca pot sti viitorul ceva despre ce ar urma sa li se intample , dar de fapt in mod organizat se conspira la producerea intamplarilor prezise de ei, ca ulterior sa spuna aceiasi sectanti , "Vedeti , ce v-am ghicit inainte de a se intampla , este adevarat , iar naivii cred in ce spun sectantii chiar daca observa cum sectantii se agita mereu pe intreaga perioada in care conspira in scopul producerii evenimentelor prezise de ghicitori).

Ideea existentei vietii dupa moarte este inoculata si teroristilor kamikaze care sunt convinsi de aceasta idee ca merita sa-si sacrifice viata pentru a ucide oameni .

Ideea existentei vietii dupa moarte este instrumentul de manipulare in masa a sectei planetare. Aceasta este realitaea si mai sunt multe de spus , dar aceste aspecte sunt suficiente pentru a readuce luciditate mintilor spalate de nemernicii sectanti.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Pentru ca am tot citit nenumarate variante.. sunt curioasa.. cum vedeti voi viata dupa moarte. Cum si ce va imaginati ca o sa fie "dincolo"?

PS - este un topic serios, va rog sa-l tratati ca atare. Daca nu credeti in asta, mai bine nu postati decat s-o faceti in batjocora si sa avem discutii. :crazy:

Multumesc. :flowers:

Nu stiu ce fel de viata duce Sufletul dupa moartea trupului dar eu sunt sigur ca Sufletul va exista indiferent daca are trup sau nu atata timp cat va voi DUMNEZEU TATAL CERESC!Un atom are Suflet? :tease:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Pentru ca am tot citit nenumarate variante.. sunt curioasa.. cum vedeti voi viata dupa moarte. Cum si ce va imaginati ca o sa fie "dincolo"?

 

 

PS - este un topic serios, va rog sa-l tratati ca atare. Daca nu credeti in asta, mai bine nu postati decat s-o faceti in batjocora si sa avem discutii. :)

 

Multumesc. :roll:

o continua evolutie spirituala..

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu exista dumnezeu si viata dupa moarte.

Aceste impresii au fost inoculate de catre (nu stiu cum sa le zic ) care sunt organizati si actioneaza mereu si de foarte mult timp , ei potrivesc, predictiile unora (marionete sau agenti de-ai lor)si asazisele profetii pentru a deturna echilibrul psihologic si luciditatea lumii pentru ca oamenii sa fie vulnerabili prin faptul ca au o imagine a realitatii distorsionata de catre respectivii nemernici. Acei nemernici conduc lumea , nu presedintii sau regii. Aceia stabilesc regulile vietii si mortii , aceia aleg indivizi umani (pentru a-i folosi la misiunile prestabilite de catre ei nemernicii care nu se sfiesc in a atribui asazise destine indivizilor umani.

Eu ii numesc pe respectivii nemernici asasinii tuturor timpurilor si cred ca omenirea trebuie sa iasa din nebuloasa ideatica in care treieste si care este creata de catre ei asasinii tuturor timpurilor.

Daca omenirea va renunta la ideea de a se lasa convinsa de tot felul de fantasmagorii si va intelege ca este condusa de altii si nu de catre cei pe care-i cunoastem ca oficiali conducatori , atunci se va scuti de multe nenorociri puse la cale de catre nemernicii aceia.

 

Urez tuturor PACE,SANATATE,LUCIDITATE si BUNASTARE precum si convingerea ca nu exista nici un zeu care sa ne ajute in vreun fel

, priviti copiii suferinzi de boli incurabile care tot "bat la o poarta "care nu li se deschide (dupa cum promite bagatela numita biblie). Noi suntem singurii care ne ajutam , nu exista divinitate , nu va lasati convinsi ca trebuie sa patiti una sau alta fiindca nu este adevarat , ceea ce este adevarat este faptul ca noi insine ne hranim daca putem iar daca nu putem nu ne da nimeni puterea aceasta (chiar daca batem la portile care nu li se deschid nici copiilor in nevoi mari si suferinzi de boli cumplite).

Editat de nightwish
editat fontul.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Balivernele astea au fost inventate de catre secta planetara care a inventat si cuvantul destin , inoculeaza convingerea ca exista viata dupa moarte pentru a putea juca cartea destinului .

Asa-i ca n-ai nici cea mai mica idee la ce faceam referire, nu?

Ia intreaba tu un om de stiinta si asculta cu atentie.

 

Btw, cauta sa te relaxezi.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Asa-i ca n-ai nici cea mai mica idee la ce faceam referire, nu?

Ia intreaba tu un om de stiinta si asculta cu atentie.

 

Btw, cauta sa te relaxezi.

 

Tu ori esti naiva ori duritatea realitatii te sperie atat de tare incat esti dispusa sa te agati de idei fantastice ,cu orice pret.

Imi pare rau pentru tine.

Poate intr-o zi vei accepta realitatea asa cum este ea.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
dupa moarte voi cunoaste adevarul

 

Lasa iluziile

 

Dupa moarte vei deveni hrana la viermi, din pacate.

Aceasta este realitatea .

Editat de nightwish

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×