Sari la conținut
Forum Roportal
nightwish

Exista viata dupa moarte?

Postări Recomandate

Biblia spune ca dupa moarte nu mai exista nimic;doar intuneric.

Ca omul fara suflet e doar un hoit.

Ca se intoarce din tarina din care a fost luat.

Ca nu mai stie si nu mai simte nimic.Se dezintegreaza.Durerea e doar a celor ce ramin.

Ceea ce era sufletul sau redevine energie universala. :scare: Materie prima...

Ca sa fie altfel probabil trebuie sa se schimbe ceva in structura Universului.Poate,e nevoie de un 2012 cind "poarta"dintre...lumi se va deschide pentru trei zile de haos.Un nou potop.Cu foc de data asta.Un foc real ori virtual...ramine de vazut.

NU EXISTA VIATA DUPA MOARTE!

Viata cui? :spiteful: Moartea cui?

Aceasta-i intrebarea.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Biblia spune ca dupa moarte nu mai exista nimic;doar intuneric.

Ca omul fara suflet e doar un hoit.

Ca se intoarce din tarina din care a fost luat.

Ca nu mai stie si nu mai simte nimic.Se dezintegreaza.Durerea e doar a celor ce ramin.

Ceea ce era sufletul sau redevine energie universala. :good: Materie prima...

Ca sa fie altfel probabil trebuie sa se schimbe ceva in structura Universului.Poate,e nevoie de un 2012 cind "poarta"dintre...lumi se va deschide pentru trei zile de haos.Un nou potop.Cu foc de data asta.Un foc real ori virtual...ramine de vazut.

NU EXISTA VIATA DUPA MOARTE!

Viata cui? :think: Moartea cui?

Aceasta-i intrebarea.

 

 

nu va mai luati dupa ce zice popa si biblia....:doh: exista viata si inainte si dupa moarte.....adevarata viata este cea dinaintea si de dupa viata materiala......asa spun unii....si eu tind sa ii cred...:D

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
nu va mai luati dupa ce zice popa si biblia....:bataita: exista viata si inainte si dupa moarte.....adevarata viata este cea dinaintea si de dupa viata materiala......asa spun unii....si eu tind sa ii cred...:blink:

No shit! unde zice popa ca nu exista viata dupa moarte, sau biblia? Asta ai visat tu azi-noapte, nu?

Pfoai de unde apareti fratilor cu ideile astea cretine? :flowers:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
No shit! unde zice popa ca nu exista viata dupa moarte, sau biblia? Asta ai visat tu azi-noapte, nu?

Pfoai de unde apareti fratilor cu ideile astea cretine? :flowers:

 

 

 

eu nu am afirmat ca popa sustine ca nu exista viata dupa moarte...citeste mai bine postarea.....esti cam neglijent....ziceam sa nu ii mai bagati atata in seama pe popi...ca ei habar nu au pe ce lume traiesc!!!!!!!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Deci.. sa inteleg ca-i numai gura de multi dintre voi, nu?

Observ, nu tocmai cu mirare.. ca crestinii nu s-au obosit sa zica ceva.

Oare pentru ca topicul e unde e? :lol:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Deci.. sa inteleg ca-i numai gura de multi dintre voi, nu?

Observ, nu tocmai cu mirare.. ca crestinii nu s-au obosit sa zica ceva.

Oare pentru ca topicul e unde e? :lol:

Pai,nimeni nu se mai oboseste sa mai zica nimic;de cite ori s-au discutat lucrurile astea si unii... :soc: continua s-o tina p'a lor!

Daca dupa moartea fizica ei numesc viata nush ce ...cai verzi pe pereti,atunci,suntem nemuritori cemai! :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

daca e sa ne luam dupa ce spunea un miliardar australian care a intrat in moarte clinica:

"Vestea buna este ca dincolo nu exista iad.

Vestea proasta e ca nu exista nici rai. nu exista nimic"

 

Am citit o carte care se numea "Viata dupa viata" si in care se relata povestirile unor oameni care au trecut prin moarte clinica, asemanatoare Cartii Tibetane a Mortilor. Este interesant cum toate povestile aveau mai multe sau mai putine detalii comune. Toti vorbeau despre decorporalizare, starea de extaz , trecerea printr-un tunel, reintalnirea cu cei dragi sau despre bariera dintre cele 2 taramuri, vietii si mortii, bariera ce n-au trecut-o caci daca treceau de ea, ramaneau morti de-a binelea. Se vorbea si despre starea cumplita de incarnare, mai precis trecerea din stadiul de spirit umblator si atotstiutor la stadiul de intrupare, corpul fiind privit ca o inchisoare a trupului.

Rezulta ca viata este suferinta, iar in viata trebuie sa indeplinim fiecare o misiune.

 

Eu sunt convins ca viata nu este doar ceva intamplator. Exista si ceva in afara vietii (moartea), ar fi prea simplu sa nu existe. Intrebarea este, de ce?

Tot ce putem stii este doar viata noastra, filmul pe care il traim cu fiecare clipa ce trece.

Ce se intampla cand se termina filmul? Nu mai suntem noi, suntem altceva.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Asta imi aduce aminte ce am citit intr-o carte despre un avatar hindus. Un discipol il intreba "Exista iad, cum e acolo?". Avatarul a ras si a zis "Dar unde crezi ca esti acum?" :lol:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

:good: Exact! Suntem orice dar ,nu mai suntem noi.

Experientele alea ale intoarcerii din moarte nu-s decit o intoarcere din sala de asteptare a mortii,un fel de teren neutru... intre lumi.

Ar fi interesant de stiut ce ne-ar povesti Lazar dar se pare ca n-a avut nimic de povestit tocmai pentru ca "dincolo" nu-i nimic.Mortii nu au constiinta.

Marturiile reincarnatilor sunt doar un accident akashic,exceptii...bazate pe o proasta stergere a ...softului sau a rescrivibilului. :o:

Sincer,cred ca "e ceva putred in Danemarca!".Adica,in biblie.Multe bune dar si multe care "nu se leaga". :think: Si ma gindesc la Toth atlantul...si la cunostintele evreilor de provenienta...egipteana. ;)

Apropo'...ce cautau evreii sclavi in Egipt? :roll: Cum au ajuns acolo? De unde?

Ca egiptenii au cunostintele de la atlantii supravietuitori.Si? Inainte de Atlantida si Lemuria ce a fost? Imi lipsesc cam multe piese din puzzle... :boredom:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×