Sari la conținut
Forum Roportal
nightwish

Exista viata dupa moarte?

Postări Recomandate

deci, haideti sa o intelegem, sa o acceptam sa putem trai si noi linistiti

ce ziceti?

 

 

Omul nu trăieşte liniştit nici dacă e bogat, nici dacă e sărac, nici dacă e frumos, nici dacă e ur

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Pentru ca am tot citit nenumarate variante.. sunt curioasa.. cum vedeti voi viata dupa moarte. Cum si ce va imaginati ca o sa fie "dincolo"?

 

Nimic.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Tinand cont de horoscopul meu anual,pe anul ce vine,cred ca pot sa spun ca voi afla in curand,cum e dincolo...

Stai linistit. Eu am avut un an intreg pluton in opozitie cu soarele natal si nu s-a intamplat nimic rau, ba din contra, as putea spune. :cry:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu am ascendentul anual in casa 8 natala,cu soarele venus si pluton conjuncte cu soarele si mercurul natal din casa 8.

Stapanul ascendentului,saturn,e situat in casa 8 anuala,in conjunctie cu plutonul natal,si qvadratura cu soarele,mercur (din casa 8 natala)si saturnul natal.Ma cam indoiesc ca o sa scap de un asemenea an.

 

Sorry...sunt off topic.

 

On topic,cred ca dupa moarte ne ducem pe un nivel pe care deja il avem...Al Capone,nu o sa devina subit un ingeras...fiecare se va regasii intr-o lume potrivita lui,fie ca asta o fii rau ori bine.

Editat de Arcangelo

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Eu am ascendentul anual in casa 8 natala,cu soarele venus si pluton conjuncte cu soarele si mercurul natal din casa 8.

Stapanul ascendentului,saturn,e situat in casa 8 anuala,in conjunctie cu plutonul natal,si qvadratura cu soarele,mercur (din casa 8 natala)si saturnul natal.Ma cam indoiesc ca o sa scap de un asemenea an.

 

Sorry...sunt off topic.

 

On topic,cred ca dupa moarte ne ducem pe un nivel pe care deja il avem...Al Capone,nu o sa devina subit un ingeras...fiecare se va regasii intr-o lume potrivita lui,fie ca asta o fii rau ori bine.

 

 

 

cand te referi la o lume....te referi la una din lumile astrale ale Pamantului nu? banuiesc ca cei care ating iluminarea ajung pe altundeva nu?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
banuiesc ca cei care ating iluminarea ajung pe altundeva nu?

Nu cunosc pe niciun iluminat de-ala...asa ca,nu stiu.Probabil.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Tot ce stiu despre moarte este ca ma cutremur cand vad la stiri cati mor in accidente stupide de masina , sau ma ingrozesc cand aud sau vad la tv moartea vreunui copil . In clasa a 4 -a am fost intr-o excursie si la intoarcere ne-am oprit la un strand . Acolo era sa ma inec . Tin minte si azi cat de calma stateam pe fundul apei ghemuita , nefiind capabila sa ma misc . Nu gandeam deloc atunci . Dar am ramas cu un soc ca era sa mor , daca nu ma scoteau la timp din apa . Am fost inconstienta o vreme , dar in apa eram cat se poate de constienta . Apoi , e visul de curand ce l-a avut - copilul meu , cazand in larg de pe o stanca , nefiind capabila sa il apuc de brat .

Nu stiu , tind sa cred in biblie , ca ne intoarcem in tarana . Sambatarii spun ca nu exista dupa moarte nimic , ca pur si simplu disparem . Ca nu exista suflete care sa mearga in iad sau in rai . Ca pur si simplu oasele noastre putrezesc , iar sufletul moare o data cu trupul . Am cumparat o carte intitulata moartea dar nu am citit-o niciodata . Nu mi-e frica de moarte . Stiu etapele existentei , si cred in rostul sau cum i se spune al vietii , te nasti , te botezi , te casatoresti si mori . E ceva neinteles pentru mine dar totodata ceva firesc . Durerea cand pierdem pe cineva drag , e la fel de fireasca omului - poate daca ne-am putea controla mai bine starea emotiva , nu ar mai exista dureri deloc . Dar totul in viata vine si pleaca .

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×