Sari la conținut
Forum Roportal
Juels

Iubitul prietenei mele imi face avansuri

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

cum naiba EA decide? Ea nu stie nimic. Remember?

Ea ar trebui sa stie. Daca nu si-a dat singura seama inseamna ca.. ori nu o intereseaza, caz in care urmeaza o cearta si o iertare, ori e tontuta, caz in care nu va crede ce i se spune, iar cearta tot va exista.

 

Ideea e ca ea ar trebui sa stie fara sa ii spuna cineva.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ideea e ca ea ar trebui sa stie fara sa ii spuna cineva.

Baiatul ii face avansuri pe mess si la telefon.

Cum ar trebui sa stie? Nu cred ca sunt 24/24 impreuna.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
A descoperit ca ii place de juels, atunci sa-si lase iubita, sa ii spuna, sa fie sincer si tot tacamul.

 

Se gandeste sa o lase... sa nu mai gandeasca asa incet, zic.

 

pai, poate exista si oameni mai lenti ... :)

 

Lynx, si de ar fi asa...de ce nu pune cartile pe masa?

incearca marea cu degetul, dar isi pastreaza desertul pt siguranta, right?

 

noi nu stim asta. din cele cateva randuri scrise de juels nu rezulta ca ea ar sti ce vorbesc ei ziua, seara, noaptea ... poate relatia lor s-a racit si se coace o despartire ... poate ei se cearta, poate sunt in prag de gudbai ...

 

si daca pastreaza desertul? vrea omul si tocanita si ciocolica :) spune-mi cati dintre noi nu facem porcarii mai mici sau mai mari in viata. de ce pe forum am fi mai puri, mai drepti, mai sfinti?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Juels,tu de fapt doresti o modalitate prin care sa nu te simti vinovata de nimic. Si nu esti vinovata intradevar ,dar simti vina in ambele variante.

Daca ii spui si se despart, te simti vinovata la gandul ca poate boala domnului avea leac si ramaneau impreuna fara interventia ta.

Daca nu ii spui ,te simti vinovata pentru ca prietena ta va fi inselata si tradata ,iar tu puteai evita asta.

Pe de alta parte ,nu doresti ca relatia cu prietena sa sufere modificari.

 

Asa este viata asta parsiva. Nu poti evita toate trei neajunsurile.Orice ai face iese prost.

 

Oricum relatia este compromisa, asa incat prima miscare ar fi sa-i bagi mintile in cap Don Juanului.Fa-i o farsa ceva,da-i de inteles ca accepti avansul si pune-l intr-o situatie penibila,cat mai penibila, dupa care ameninta-l ca vor afla toti nu numai prietena.

Planul B ar fi sa cazi la pace cu el.O puneti o data si bine, dupa care ii pui in vedere ca nasul o vede o singura data pe a finei, iar daca dupa ce se insoara, il mai prinzi salivand dupa bunaciuni straine ,il castrezi cu mana ta.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
si daca pastreaza desertul? vrea omul si tocanita si ciocolica :) spune-mi cati dintre noi nu facem porcarii mai mici sau mai mari in viata. de ce pe forum am fi mai puri, mai drepti, mai sfinti?

 

 

De acord, dar cand faci o porcarie mai mica sau mai mare, iti asumi si urmarile.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
De acord, dar cand faci o porcarie mai mica sau mai mare, iti asumi si urmarile.

 

sigur ca da. sunt pentru.

 

eu spun doar ca nu trebuie sa fim siguri ca am inteles situatia 100%. desi este o probabilitate mare, noi totusi nu stim daca tipul este un ticalos, daca nu cumva chiar vrea sa se desparta de prietena, daca nu cumva si juels l-a incitat un pic in convorbirile lor pe chat ... (scuze, juels, discut doar la modul teoretic)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
sigur ca da. sunt pentru.

 

eu spun doar ca nu trebuie sa fim siguri ca am inteles situatia 100%. desi este o probabilitate mare, noi totusi nu stim daca tipul este un ticalos, daca nu cumva chiar vrea sa se desparta de prietena, daca nu cumva si juels l-a incitat un pic in convorbirile lor pe chat ... (scuze, juels, discut doar la modul teoretic)

 

 

Eu nici un am zis ca tipul e un ticalos. De fapt, discutia era ce sa faca ea, daca sa ii spuna prietenei sau nu. Tipul e irelevant aici.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Sunt impreuna de 6 ani, ar trebui sa-l cunoasca destul cat sa-si dea seama cand el are chef de..plimbari.

Daca nu simte acum, probabil nu va simti niciodata cand va fi inselata. Daca nu vor exista binevoitori care sa o informeze de fiecare miscare a lui, va avea o viata fericita din punctul asta de vedere.

deci clar

daca-i proasta sa sufere

ai si tu dreptate

am putea s-o intrebam pe julz daca-i proasta sau doar indragostita

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
tie ti-ar place ca partenera ta sa se dea la prietenu tau asaaaaa.....de dragu literaturii? ha?

 

la care prieten te referi? care din ei? :) ca daca-i carpesc una ... :)

 

Eu nici un am zis ca tipul e un ticalos. De fapt, discutia era ce sa faca ea, daca sa ii spuna prietenei sau nu. Tipul e irelevant aici.

 

aha, am recitit introducerea. pai, am o intrebare: daca juels stie ca baiatul a mai calcat stramb, de ce nu i-a zis prietenei de prima data? fiindca a vrut s-o menajeze. acum se teme ca daca o lasa sa se casatoreasca, ala o s-o insele si ea o sa fie nefericita.

 

1. ori juels e mai morala acum decat inainte, ceea ce-i curios. poate e mai nervoasa ca se da ala la ea.

 

2. de unde pana unde aceasta ecuatie? ala o inseala = ea nefericita. sau ea il inseala = el nefericit. stim noi ca toate cuplurile in care se intampla asa ceva sunt nefericite? poate unele traiesc binisor si dupa douazeci de ani de casatorie. nu stim. nici ea, nici noi nu avem de unde sa stim ca, daca ii lasa sa se casatoreasca, nu vor fi un cuplu care sa reziste impreuna 65 de ani si cand vor avea parul alb sa se plimbe prin parc impreuna de mana ... ce imagine kitsch :)

 

sunt bun de avocatul diavolului? :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Greu, greu. Hai sa o luam altfel. Lasam la o parte toate piedicile morale, ca inselat, ca fericirea in doi, bla bla.

 

Treaba e simpla, uite un exemplu: prietenul tau stie ceva ce tu nu stii. Orice. Ca au adus capsune noi in piata, orice. Dar care sa te implice si pe tine. Vrei sa stii sau nu? Trebuie sa iti spuna sau nu?

Editat de Tina_Stanciu

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×