Sari la conținut
Forum Roportal
Juels

Iubitul prietenei mele imi face avansuri

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Am o prietena foarte buna cu care mentin o prietenie de peste 14 ani, si iubitul prietenie mele a inceput sa imi faca avansuri. Este cu el de 6 ani si au ganduri de casatorie. Eu pe el l-am considerat ca pe un frate... pana la faza asta.

Am ramas interzisa si nu stiu nici acum cum sa procedez... La un moment dat cand ma suna sau cand vorbea cu mine pe messenger am inregistrat convorbirile si discutiile si l-am amenintat ca daca mai continua o sa ii arat ei. Am incercat sa discut cu el si sa ii arat ce persoana deosebita are langa el si cum de el poate sa faca asa ceva. S-a infuriat si m-a facut in toate felurile cand l-am amenintat ca ii spun prietenei totul, dar a lasat-o mai moale, pana aproape de potolire, dar nu chiar de tot. Problema asta mi-a afectat un pic prietenia cu ea prin fapul ca evit sa ma intalnesc cu ea cand e cu el, sau evit sa mai raman pe la ei sau daca vin la ei stam 1-2 ore in care eu ma simt cam penibil... si incerc sa plec cat mai repede.

 

Voi ce ati face in situatia asta?

Stiu de la ea, ca a inselat-o o data si ea l-a iertat... mi-a spus ca a fost o chestie de o noapte. Faza e ca ma simt atat de vinovata ca nu fac nimic, ma gandesc ca daca se casatoresc, el o sa faca multe altele si o sa o faca pe ea nefericita. Va dati seama daca el este in stare sa se dea la cea mai buna prietena a iubitei lui...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Am o prietena foarte buna cu care mentin o prietenie de peste 14 ani, si iubitul prietenie mele a inceput sa imi faca avansuri. Este cu el de 6 ani si au ganduri de casatorie. Eu pe el l-am considerat ca pe un frate... pana la faza asta.

Am ramas interzisa si nu stiu nici acum cum sa procedez... La un moment dat cand ma suna sau cand vorbea cu mine pe messenger am inregistrat convorbirile si discutiile si l-am amenintat ca daca mai continua o sa ii arat ei. Am incercat sa discut cu el si sa ii arat ce persoana deosebita are langa el si cum de el poate sa faca asa ceva. S-a infuriat si m-a facut in toate felurile cand l-am amenintat ca ii spun prietenei totul, dar a lasat-o mai moale, pana aproape de potolire, dar nu chiar de tot. Problema asta mi-a afectat un pic prietenia cu ea prin fapul ca evit sa ma intalnesc cu ea cand e cu el, sau evit sa mai raman pe la ei sau daca vin la ei stam 1-2 ore in care eu ma simt cam penibil... si incerc sa plec cat mai repede.

 

Voi ce ati face in situatia asta?

Stiu de la ea, ca a inselat-o o data si ea l-a iertat... mi-a spus ca a fost o chestie de o noapte. Faza e ca ma simt atat de vinovata ca nu fac nimic, ma gandesc ca daca se casatoresc, el o sa faca multe altele si o sa o faca pe ea nefericita. Va dati seama daca el este in stare sa se dea la cea mai buna prietena a iubitei lui...

 

 

Du-te la amica ta si spune-i tot. Cat mai repede, nu amana!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cel mai bine e sa ii arata prietenei tale convorbirile tale de pe mess si avansurile care ti le-a facut. Apoi ea o sa hotarasca ce e de facut si nu mai e treaba ta.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Faza e ca ma simt atat de vinovata ca nu fac nimic

Nu e treaba ta.

 

Daca acum te simti vinovata ca nu iti informezi prietena, mai tarziu o sa te simti vinovata ca i-ai spus si ca s-au despartit/certat.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Imi pare rau pt situatia asta pentru ca mie mi se parea cuplul perfect si ii admiram foarte mult. Au doua firi de artisti care se completau unul pe celalalt si nu as vrea sa ii vad despartiti.

Am vorbit cu el si mi-a spus ca este constient ca nu a facut bine ce a facut si ca nu se va mai repeta, doar ca nu stie sa isi explice de ce continua sa fie atras de mine...

Treaba este ca ei acum se inteleg din ce in ce mai bine si nu as vrea sa produc o furtuna in relatia lor, dar chiar aveam nevoie de cateva sfaturi.

Credeti ca este ok sa nu spun inca nimic si sa vad ce se mai intampla, poate i-au intrat omului mintile in cap?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu i-au intrat deloc mintile in cap.

P**a nu stie carte, dar nici p**da nu are facultate.

 

Daca tot sunt artisti, nu au auzit de mirajul fructului interzis?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

eu am fost exact in situatia asta. i-am spus tot. mi-am facut datoria fata de ea.

culmea a fost ca mai era si a treia tipa.

 

da, prima reactie a ambilor a fost impotriva mea, p-orma fraieru a calcat iar pe bec si oricum s-au despartit.

 

tantea a-ncercat s-o dreaga, da a iesit ceva cu perje.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

mai aici e vorba de oameni in toata firea, nu de o joaca de copii ametiti de hormonii adolescentei, sau poate el isi traieste a doua adolescenta...

el are 35, ea 27 si eu 28....

 

 

@K0ntr0VerSy Probabil a auzit si el de mirajul fructului interzis, dar o fi zis ca merge incercat, naiba stie ce a fost in creierii lui...

 

@DidaJames Ai mai pastrat prietenia cu amica ta dupa ce s-au limpezit apele?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×