Sari la conținut
Forum Roportal
Horeica

probleme router

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Salut,am si eu o problema ...am un router de la digittex 3core fara wireless,simplu cu 4 porturi, am pierdut manualul de utilizare si acum nu stiu care este adresa aia care o bagi in browser de te conectezi la el si schimbi userul si parola. daca ma puteti ajuta poate are cineva acelasi tip de router sau stie de unde as putea face rost de un manual din asta pe net. eu am cautat pe google "digittex router 3core manual" si mi-au aparut numai magazine online. Multumesc mult pt cine ma ajuta. dau o sticla de vin daca e din iasi sau vaslui..:hi: vin bun tare

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Salut,am si eu o problema ...am un router de la digittex 3core fara wireless,simplu cu 4 porturi, am pierdut manualul de utilizare si acum nu stiu care este adresa aia care o bagi in browser de te conectezi la el si schimbi userul si parola. daca ma puteti ajuta poate are cineva acelasi tip de router sau stie de unde as putea face rost de un manual din asta pe net. eu am cautat pe google "digittex router 3core manual" si mi-au aparut numai magazine online. Multumesc mult pt cine ma ajuta. dau o sticla de vin daca e din iasi sau vaslui..:yes: vin bun tare

daca nu ai rezolvat dupa un an :o: digittex are default 192.168.16.1 ... daca nu dai status la reteaua ta si gateway'u e ip'u routerului .

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

salut.

1. conecteaza routerul la un pc prin cablu.

2. seteaza placa de retea a pc pe sa isi ia ip automat.

3. apoi START -> RUN -> scrie cmd si apoi in fereastra ce se deschide scrie IPCONFIG.

4. ip-ul pe care il cauti este cel de la DEFAULT GATEWAY.

 

spor

 

www.comp-service.ro

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Intrebare : am doua routere wireless dezafectate (in perfecta ordine de functionare) - modele dedicate retelei BT ( British Telecom ) - asa numitele "Home Hub" model 1 si 2

 

Poate cineva sa le reutilizeze pentru alta retea ? / sau dezasamblare pentru ceva componente ? - sau sa le arunc pur si simplu

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Intrebare : am doua routere wireless dezafectate (in perfecta ordine de functionare) - modele dedicate retelei BT ( British Telecom ) - asa numitele "Home Hub" model 1 si 2

 

Poate cineva sa le reutilizeze pentru alta retea ? / sau dezasamblare pentru ceva componente ? - sau sa le arunc pur si simplu

Routerele sunt ADSL, si nu cred ca se potrivesc la Romtelecom.

Dar le poti folosi ca switch, cel putin modelul 2 care are 4 porturi Ethernet.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

salut. am si eu un router digittex 3core. reusesc sa ma conectez la el si imi cere direct un fisier pentru upgrade. din pacate habar nu am ce fel de fisier ii trebuie. nu ii pot da cancel sau orice altceva. nu reusesc nicicum sa intru sa il pot configura. are cineva vreun sfat? vreun link? sau pur si simplu il pot arunca pe fereastra...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×