Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Eu nu inteleg chestia asta: iubesc de mor pe cutare dar sunt cu altu', ca deh... mi-ar strica o pauza.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
oricine se plictiseste de cineva care il lasa sa faca ce vrea si nu ii iese din cuvant.

 

eu zic asa - da-i ignore. Indiferenta intriga, surprinde, e incomoda. Daca nu ii esti indiferenta, o sa te caute. Nu mai fi bleaga si nu mai sta la cheremul lui.

 

despre celalalt.. mai bine tac. Nu are nici o vina.

pai snt indiferenta cu el de cel putin 3 luni...cum am zis nu au fst toate roze de la inceputul anului din cauza problemelor lui pt ca el sa bagat cu totul in problemele si nu sa mai gandit la cei din jurul lui si aici nu ma refer doar la mne ci si la parintii lui si prieteni ... ignore a avut pana hmm acu 4 zile cnd mi-a zis sa il scot.. iar acuma vreau sa iti spun ca snt schimbata fata de el,adica ii comentez,ii spun exact ce spus..daca tipa ,tip si eu.. imi reproseaza ceva ii reprosez si eu..cu alte cuvinte ii platesc cu aceeasi moneda..si sincera sa fiu nu prea ii convine,cnd nu-i convine rade si nu e rasu lui..

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Majoritatea prietenilor si mama in primul rand imi spun ca nu e de mne si sa nu ma despart de actualul prieten pt o persoana ca fostul..toti stiu cat rau mi-a facut si uite vezi..continui sa cred ca poate ne vom impaca..

Si totusi il vrei inapoi ca sa-l schimbi, asa-i?

Actualul ti se pare plicticos.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

pai asta nu e indiferenta. Nu te mai intinde la discutii cu el, zi-i ca trebuie sa iesi cu iubitul tau (ma rog.. ) in oras, sau ca a venit la tine si trebuie sa iesi de pe net, sau ca tocmai te-a sunat, sau ca trebuie sa pleci la cumparaturi, si alte aiureli de genul asta.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Eu nu inteleg chestia asta: iubesc de mor pe cutare dar sunt cu altu', ca deh... mi-ar strica o pauza.

nu e vorba de pauza.. a inceput totul ca sa zic asa din razbunare..am crezut ca-l ating undeva pe fostul daca stie ca snt cu altcineva (mentalitate de copil batut in cap..) si apoi cnd vroiam sa ii spun actualului ca vreau sa ne despartim parca ceva ma retinea si nu vroiam sa-l supar ..pe urma mi-a zis ca a inceput sa tina la mne ..ceea ce mi-a pus si mai rau capac.. si acusi mi-a reaparut fostu in viata.

 

Si totusi il vrei inapoi ca sa-l schimbi, asa-i?

Actualul ti se pare plicticos.

nu,chiar deloc..e o persoana care stie sa ma faca sa rad,nu m-as plictisi niciodata cu el..il vreau inapoi pt ca inca il iubesc.

 

pai asta nu e indiferenta. Nu te mai intinde la discutii cu el, zi-i ca trebuie sa iesi cu iubitul tau (ma rog.. ) in oras, sau ca a venit la tine si trebuie sa iesi de pe net, sau ca tocmai te-a sunat, sau ca trebuie sa pleci la cumparaturi, si alte aiureli de genul asta.

chestia la mne e ca nu prea pot sa mint si as minti atunci apoi m-as da de gol singurica..ma mai "ajuta" o prietena ( e prietena comuna cu fostul) si ii mai zice aia din cand in cand ,ca-s bne vezi doamne...ca ies ma distrez,mai baga si cateva de actualul prieten...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mda. Am inteles. Intelesesem de la inceput dar voiam sa aud de la tine. Nu prea am ce sfaturi sa ii dau unei femei care se baga in relatii din razbunare si apoi ramane in ele din mila... Nu o lua in nume de rau, dar timpul e pretios si mai tarziu ai sa regreti clipele astea pierdute aiurea. Nu ii faci rau numai celui pe care nu il iubesti, ci si tie.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu stii sa-l refuzi, ca doar nu te doare gura sa spui "nu mai pot sa stau, am treaba", punct. Treaba aia poate sa insemne ca vrei sa te scobesti in dinti, ce conteaza. Dar atata timp cat nu vrei sa scapi de el... Problema ta.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Mda. Am inteles. Intelesesem de la inceput dar voiam sa aud de la tine. Nu prea am ce sfaturi sa ii dau unei femei care se baga in relatii din razbunare si apoi ramane in ele din mila... Nu o lua in nume de rau, dar timpul e pretios si mai tarziu ai sa regreti clipele astea pierdute aiurea. Nu ii faci rau numai celui pe care nu il iubesti, ci si tie.

da stiu si crede-ma ca-mi pare rau.. dar nu stau din mila,vreau doar sa nu-l fac sa sufere. Cu toate ca el stie de la inceput ca inca simt ceva destul de puternic pt fostul,si cum am zis mai sus ne stim de mult timp si de multe ori ma intreba cum merge relatia cu B. etc etc.. in noaptea aceea la discoteca chiar daca eram putin mai mult beata tin minte tot ce am zis si ce am facut si tin minte cand el imi zicea ca a doua zi voi regreta si ma voi intoarce una doua la el..nu am regretat ca am stat cu el in noaptea aceea pt ca m-am simtit bne,a fst respectos,nu a intins coarda ba chiar mai mult incerca sa ma evite doar ca sa nu regret pe urma.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
da stiu si crede-ma ca-mi pare rau.. dar nu stau din mila,vreau doar sa nu-l fac sa sufere. Cu toate ca el stie de la inceput ca inca simt ceva destul de puternic pt fostul,si cum am zis mai sus ne stim de mult timp si de multe ori ma intreba cum merge relatia cu B. etc etc.. in noaptea aceea la discoteca chiar daca eram putin mai mult beata tin minte tot ce am zis si ce am facut si tin minte cand el imi zicea ca a doua zi voi regreta si ma voi intoarce una doua la el..nu am regretat ca am stat cu el in noaptea aceea pt ca m-am simtit bne,a fst respectos,nu a intins coarda ba chiar mai mult incerca sa ma evite doar ca sa nu regret pe urma.

 

 

Eu ti-am spus pentru tine.. poate acum nu iti dai seama, dar oricat de tanara ai fi, viata e prea scurta pentru a o pierde alaturi de persoane pe care nu le iubim.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Dar atata timp cat nu vrei sa scapi de el... Problema ta.

as vrea macar sa aflu ce-mi doresc. daca sa scap de el si daca stau sa ma gandesc la cate mi-a facut ar trebui sa-l dau dracu,dar asa cum e el e baiat bun,a stiut sa-mi arate si partea buna si partea rea si deci l-as vrea inapoi. :lol2:

poate ca vei zice ca-s proasta ,tampita si cum mai vrei..dar e pt prima oara cand snt in situatia asta si chiar nu stiu ce sa fac mai ales ca nu mai am incredere in fostul..

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×