Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

:lol2: am fst cu cineva pana acum o luna... intre noi nu prea au fst toate roze cam de pe la inceputul anului el avand n probleme care se pare ca usor usor ne-au indepartat..in fne,am rezistat,am plans am urlat,m-am dat cu capu de pereti ... au trecut 5 luni.el se purta din ce in ce mai rau,am fst plecata la tzara..sambata am iesit la discoteca si am baut...cei drept mai mult decat ii sta bine unei fete si decat trebuia,cum nu prea tin la bautura m-a luat repede..am dansat cu un baiat,din pacate m-am sarutat cu el.. dar a fst decat in noaptea aceea la discoteca..a doua zi am venit acasa,intru pe mess vorbesc cu prietenul meu.. cearta a inceput pt ca in 3 zile nu a putut sa-mi dea un mesaj de fapt nici macar un bep...si a inceput sa ma minta,ca ia lovit taica-su masina,tin sa mentionez ca el sta in italia..apoi in cearta asta sa aflu ca el nu mai sta unde statea si ca de 3 saptamani s-a mutat..vreau sa va zic ca am ramas fara cuvinte...am realizat ca baiatu pe care-l iubeam si inca il iubesc m-a mintit intr-una... ne-am certat rau,de nervi i-am spus ca nu mai vreau,nu mai rezist vreau sa incheiem totul..fara prea mult stres a acceptat..nu stiu ce a fst in capul meu insa mi-am pus poza la avtr cu baiatul de la discoteca..mentalitatea mea de copil prost ...am zis ca-l ating undeva daca vede avtr,din contra ..am facut si mai rau de cat era. Intr-un final am acceptat mai greu ce e drept ca s-a terminat...nu ne-am mai vorbit..eu intre timp fiind cu baiatul de la discoteca...acuma o saptamana cne ma baga in seama? fostul.. am ramas foarte uimita..imi batea inima ca dracu,n-am cuvinte sa va spun.. am discutat el a intrat pe mne in ideea sa vada ce mai fac etc etc..am vorbit am incheiat discutia,pe 22 a fst ziua lui si i-am lasat offline i-am spus la multi ani si ca imi pare rau ca s-a terminat asa intre noi...mai tarziu mi-a raspuns si din una in alta am inceput sa discutam de ce ne-am despartit..ce ne-a facut sa ajungem asa,am intors noi problema si pe o parte si pe alta..din ce a spus el reiese ca ii e mult mai bne fara mne,ca se simte liber..azi,intra o buna amica de a lui pe mne si se minunase cum de snt din nou in lista de mess a lu' B. i-am explicat ca cica suntem amici,i-am spus si ei ce a reiesit din discutia mea cu B. si din ce a spus ea a sunat cam asa: " ii e bne pe dracu,cnd iti mai zice asa spune-i sa se duca sa minta pe altcineva" si inca multe altele..una peste alta amica lui spune ca ii e rau fara mne si ca nu face niciun pas ca sa ne impacam pt ca eu am pe altcineva,eu ma intreb de ce de o luna incoace nu a putut sa vorbeasca cu mne..sa gasim o solutie sa fie bne pt amandoi.. tin sa mentionez ca,cu B. am stat 8 luni.. Chiar si acuma vorbim si ceva parca in vorbele lui imi spune ca vrea sa ne impacam..dar e prea orgolios..

 

Ce sa fac?nu vreau nici sa ii zic eu sa ne impacam pt ca de ff multe ori cnd ne certam el zicea : gata vreau sa ne despartim si tot eu ma duceam la el..

El ca zodie e gemeni si cum bine stim cu totii gemenii in general snt cu 2 fetze..iar el si le joaca bne pe amandoua..

Pe o parte il cred pe el si adica ca e bne fara mne,dar as crede-o si pe amica lui care n-ar avea de ce sa ma minta..Baiatul cu care snt acuma se poarta frumos cu mne,vorbeste frumos.. dar inca il iubesc pe B. :P

 

Ce sa fac? :)

Editat de Duck's

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Iubesti un om instabil si vad ca nu ii pasa foarte mult de tine asa ce scoti benefic pt tine din povestea asta?

Un baiat te place/iubeste pe tine si tu ne el nu, corect ar fi sa nu il amagesti si sa ii spui adevarul

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Fa ce simti, ca viata e scurta (insa prin ce simti, zic cu inima, nu ce ai intre picioare - sorry :lol2: ). Serios! Si s-ar putea sa fie doar una (o viata), si daca ratezi iubirea vietii tale, sau macar acea fiinta care te va impulsiona intr-un mod constructiv, iti vei da cu pumnii in cap dupa aia ... si nu te mai lua dupa prostii ...

Editat de Ch'''an

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Iubesti un om instabil si vad ca nu ii pasa foarte mult de tine asa ce scoti benefic pt tine din povestea asta?

Un baiat te place/iubeste pe tine si tu ne el nu, corect ar fi sa nu il amagesti si sa ii spui adevarul

da ce-i drept,baiatul cu care snt acuma mi-a zis ca a inceput sa tina la mne..si n-as vrea sa-l fac sa sufere..dar sa fiu sincera nu prea il cred pt ca fostul a reusit sa ma faca sa-mi pierd increderea in baieti si de multe ori si in mne..nici eu nu prea mai stiu ce vreau,stiu doar ca de la inceputul anului asta am avut doar de suferit si ma incapatanez sa continui relatia cu el,ca o proasta...

 

Fa ce simti, ca viata e scurta (insa prin ce simti, zic cu inima, nu ce ai intre picioare - sorry :lol2: ). Serios! Si s-ar putea sa fie doar una (o viata), si daca ratezi iubirea vietii tale, sau macar acea fiinta care te va impulsiona intr-un mod constructiv, iti vei da cu pumnii in cap dupa aia ... si nu te mai lua dupa prostii ...

stai linistit/a ca nu gandesc cu ce am intre picioare..din motive intemeiate :P si ce simt eu? ca vreau sa ma impac cu fostul si asta ar insemna sa am doar de suferit..dar si daca stau cu baiatul actual tot sufar si nu din cauza lui ci a fostului ca mi-e dor de el..si toate cele :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
da ce-i drept,baiatul cu care snt acuma mi-a zis ca a inceput sa tina la mne..si n-as vrea sa-l fac sa sufere..dar sa fiu sincera nu prea il cred pt ca fostul a reusit sa ma faca sa-mi pierd increderea in baieti si de multe ori si in mne..nici eu nu prea mai stiu ce vreau,stiu doar ca de la inceputul anului asta am avut doar de suferit si ma incapatanez sa continui relatia cu el,ca o proasta...

 

 

stai linistit/a ca nu gandesc cu ce am intre picioare..din motive intemeiate :lol2: si ce simt eu? ca vreau sa ma impac cu fostul si asta ar insemna sa am doar de suferit..dar si daca stau cu baiatul actual tot sufar si nu din cauza lui ci a fostului ca mi-e dor de el..si toate cele :)

 

 

Nu ti-e dor de el, ti se pare....e orgoliul tau ranit care cauta sa egalizeze situatia.Iti garantez ca daca v-ati impaca nu ar trece mult si i-ai da tu papucii. :P

Editat de AMYRA_12D

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu ti-e dor de el, ti se pare....e orgoliul tau ranit care cauta sa egalizeze situatia.Iti garantez ca daca v-ati impaca nu ar trece mult si i-ai da tu papucii. :lol2:

neah...eu cand iubesc si iubesc din tot sufletul nu pun orgoliul inaintea sentimentelor,ba chiar las de la mne si asa am si facut.am lasat mult si m-a jucat pe degete cum a vrut el..dar acuma mi-a ajuns pana in varfu firelor de par din cap,m-am saturat sa se poarte urat :P si mai rau e ca el nu vede ca-mi face rau..ca si acuma,daca a trecut o luna de cnd ne-am despartit de ce oare a reaparut in viata mea?

Acum o saptamana cnd am vorbit cu el ,zicea ca ii e bne ca se simte liber,aseara amica lui imi zice ca nu ii e bne si apoi cnd am vorbit cu el am reinceput sa discutam de "noi" si parca ii venea sa zica ca inca ma iubeste,cuvintele lui nu erau aceleasi ca si acum o saptamana,acum o saptamana mi-a zis ca ma uitat si ca a trecut peste l-am intrebat cum asa repede a zis ca din vina mea,ok din vina mea nimic de comentat..aseara ca el nu a incercat niciodata sa ma uite si nici nu va incerca vreodata,ca are pozele mele inca... :)

Editat de Duck's

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

o sa va impacati, o sa va despartiti, iar o sa va impacati, iar o sa va despartiti,......si tot asa pana te vei satura si vei obosi facand aceste lucruri.

Editat de amicul_tau

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
neah...eu cand iubesc si iubesc din tot sufletul nu pun orgoliul inaintea sentimentelor,ba chiar las de la mne si asa am si facut.am lasat mult si m-a jucat pe degete cum a vrut el..
pai sa nu mai faci asa ceva.

 

 

si mai rau e ca el nu vede ca-mi face rau

 

ba da, dar il doare-n cur.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
pai sa nu mai faci asa ceva.

 

 

 

 

ba da, dar il doare-n cur.

e singuru baiat pe care l-am iubit chiar din tot sufletul si l-am lasat sa faca ce vrea..si snt constienta de greseala asta de la bun inceput dar mereu am zis lasa ma ca-l iubesc si o sa fie bne.. si la fiecare cearta imi reprosa multe lucruri,sa nu mai zic de crizele de gelozie..

cu siguranta il doare-n cur,pt ca nu e in stare nici macar sa-si recunoasca greselile..chiar aseara i-am spus daca eu pot sa-mi recunosc greselile de ce nu o poti face si tu? nici macar nu a raspus..a schimbat subiectu.

Majoritatea prietenilor si mama in primul rand imi spun ca nu e de mne si sa nu ma despart de actualul prieten pt o persoana ca fostul..toti stiu cat rau mi-a facut si uite vezi..continui sa cred ca poate ne vom impaca..pe o parte sper sa ne impacam pe cealalta parte ma gandesc la actual prieten care de cand il cunosc (il cunosc de mult timp,dar cnd ne-am apropiat a fst la discoteca) s-a purtat foarte frumos cu mne si chiar nu vreau sa-l fac sa sufere pt ca stiu cum e sa fii dezamagit de cineva la care tii..

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

oricine se plictiseste de cineva care il lasa sa faca ce vrea si nu ii iese din cuvant.

 

eu zic asa - da-i ignore. Indiferenta intriga, surprinde, e incomoda. Daca nu ii esti indiferenta, o sa te caute. Nu mai fi bleaga si nu mai sta la cheremul lui.

 

despre celalalt.. mai bine tac. Nu are nici o vina.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×