Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Salutare.

 

As avea nevoie de ceva informatii legate de primirea unui colet din SUA. Coletul contine 720 geluri de par, avand o greutate de aproximativ 40 kg.

 

Nelamuririle mele sunt legate de:

 

*Ce taxe trebuie sa platesc la vama pentru el?

*Pot ridica coletul pe persoana fizica?

*Din ce punct de control se poate ridica? (Locuiesc in Galati)

 

Daca ma puteti ajuta, v-as ramane recunoscator. Multumesc anticipat.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Se ridica de la oficiul postal 1, de la gara. Acolo este vama. Probabil o sa primesti aviz acasa.

pentru restul informatiilor, poti intreba la ei, de preferat du-te direct la ei, acolo, la gara. Eu am primit din State, dar cantitati mai mici, nu stiu ce fel de colet si in ce regim il trimite.

Probabil poti sa-l ridici ca si persoana fizica, nu vad de ce nu. Dar suma de plata... :D

Editat de Amarena

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
colet din SUA. Coletul contine 720 geluri de par, avand o greutate de aproximativ 40 kg.

 

 

Cei care ti-au trimis pachetul din State, n-au auzit de acele metode cand se trimite nu cu posta??? ca sa fie foarte clara!!!

ce zic eu aici ....

 

Si eu trimit acasa 6-8 cartoane deodata, mult peste 300 kg dar cu oamenii de pe langa bisericile pocaite si ti-l duc acasa coletele, te suna sa fi acolo sa deschizi usa cand sosesc.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Cei care ti-au trimis pachetul din State, n-au auzit de acele metode cand se trimite nu cu posta??? ca sa fie foarte clara!!!

ce zic eu aici ....

 

Si eu trimit acasa 6-8 cartoane deodata, mult peste 300 kg dar cu oamenii de pe langa bisericile pocaite si ti-l duc acasa coletele, te suna sa fi acolo sa deschizi usa cand sosesc.

 

 

Te rog mult...daca poti fi mai explicit..un nr de contact pentru trimiterea de colete din sua...unde gasesc o persoana din comunitatea respectiva...cum procedez...mersi mult..astept rasp.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Te rog mult...daca poti fi mai explicit..un nr de contact pentru trimiterea de colete din sua...unde gasesc o persoana din comunitatea respectiva...cum procedez...mersi mult..astept rasp.

 

 

In fiecare Stat exista biserici in limba romana nu necesar ortodox, care se ocupa cu trimiterea pachetelor!!!

Astepti raspuns dar nu dai informatii ... Din care Stat astepti pachetul??? ca sa pot sa ma interesez si cine sint expeditorii??? ca romani stiu toti de aceasta metoda!!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

@The Unknown

 

Ai putea sa lasi un id de mess sau o adresa de e-mail? As dori sa aflu mai multe informatii legat de trimiterea coletelor. Multumesc frumos.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
@The Unknown

 

Ai putea sa lasi un id de mess sau o adresa de e-mail? As dori sa aflu mai multe informatii legat de trimiterea coletelor. Multumesc frumos.

 

 

Eu nu merg pe discutii private in spatele cortinei cu nimeni despre nici un subiect.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Atunci, iti spun aici :doh:.

 

M-ai putea ajuta cu trimiterea unui colet de 30kg din America?

 

S-au macar daca mi-ai putea oferi ceva detalii in plus. Cum as putea realiza acest transport?

 

Multumesc.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
M-ai putea ajuta cu trimiterea unui colet de 30kg din America?

 

Din care oras american se trimite pachetul??? este prima intrebare ca bisericile se ocupa nu eu cu asta.

Expeditorul duce cutia la timpul cand se programeaza dar el personal trebuie sa ia legatura cu aceste biserici sau religiosi

si o sa afle cat costa si toate datele. Eu stiu doar pe cele din Phoenix, insa pot sa aflu si din alte State americane sau respectivul ca nu e mare lucru. Nu este nici un secret aici, lumea trimite pachete ... cu vaporul!!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×