Sari la conținut
Forum Roportal

Postări Recomandate

Buna ziua ...... scuze ca fac un topic dar nu stiu unde sa postez .... dar imi poate da careva un site cu meniuri dietetice .. meniuri de la restaurant , ce fel de preparate dietetice se servesc... MUltumesc

Editat de Cristinick
edit titlu

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Buna ziua ...... scuze ca fac un topic dar nu stiu unde sa postez .... dar imi poate da careva un site cu meniuri dietetice .. meniuri de la restaurant , ce fel de preparate dietetice se servesc... MUltumesc

 

 

Ce fel de dieta trebuie sa faci??? fara sare, grasimi, carnuri, conserve, Niacin, acrituri, sint multe .....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Buna ziua ...... scuze ca fac un topic dar nu stiu unde sa postez .... dar imi poate da careva un site cu meniuri dietetice .. meniuri de la restaurant , ce fel de preparate dietetice se servesc... MUltumesc

La restaurant salatele intotdeauna sunt dietetice. Preparatele la gratar sunt dietetice.

Nu cred sa existe un restaurant care sa serveasca mancare dietetica sau numai mancare dietetica. :lol2:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
La restaurant salatele intotdeauna sunt dietetice. Preparatele la gratar sunt dietetice.

Nu cred sa existe un restaurant care sa serveasca mancare dietetica sau numai mancare dietetica. :lol2:

 

 

Poate se refera la restaurante vegetariene sau fara nimic animalic, nici lapte macar sau unt!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Exista Diet Center. Daca te uiti pe site-ul lor sigur gasesti si ceva meniuri. Sediul il au undeva prins sectorul 1, dar mi se pare iau si comenzi telefonice.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
>> meniuri ca la restaurante ... deci va multumesc mult

 

 

Pai mai dietetic si mai asemanator cu cele de la restaurant decat ce au ei nu cred ca gasesti.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
.... pai da si iti multumesc nu eram ironic

 

N-am luat-o ca pe o ironie. Dar ma gandeam ca poate cauti detaliat , ingrediente,etc. Din ce am vazut acolo, la majoritatea nu au scris ce contin.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

De cand s-a deschis subiectul pana acum a aparut o revista cu retete speciale pentru diete: diete pentru cei cu afectiuni cronice. NU de slabit, ci petnru diabet, boli cardiovasculare, hepatita. e mia- placut mie cel mai mult este ca retetele sunt foarte gustoase si nu atat de restrictive cum ai putea crede. Se numeste DR FOOD. Se gaseste la chioscuri.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×