Sari la conținut
Forum Roportal

Postări Recomandate

Credeam ca gasesc o cura magica p-aici...Problema asta o am de ani de zile. Indiferent ca am o zi foarte activa, cu stres sau fara, linistita...noaptea e un chin. Ma foiesc pana ma iau dracii, ca sa ma ridic din pat apoi si sa ma bag in fata tv-ului. Nu merge nici cu ceai, nici cu lapte, nici cu a numara oile, nici cu mai mult sport si plimbari in aer liber, perioada cea mai buna de somn am avut-o acu ceva ani cand luam pastile de somn. Si stiu ca dau dependenta, si stiu ca nu-s bune, dar am dormit al dracului de bine in perioada aia.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Insomnia a fost ''prietena'' mea o lunga perioada de timp , dar cum orice prieten care te tradeaza , merita inlaturat :) , am incercat cu un ceai luat de la plafar care se numeste ''Somn dulce'' ce contine :stafide, molura, frunzele de lemongrass si melisa, valeriana, menta, petale de musetel si trandafir, flori de iasomie si a mers! Eu nu am luat decat timp de doua saptamani in care am dormit ''regeste'' ,iar acum as vrea sa renunt la el pentru a vedea daca insomnia isi face iarasi aparitia!! Sper sa meraga si la tine daca o sa il incerci! :P

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am incercat-o si p-asta cu ceaiuri de plante, basca si niste tablete ce contineau o doza destul de semnificativa de valeriana...canci, nu merge.

Am mai zis ca o sa incerc si chestia cu hipnoza, am niste cunoscuti care tot ridicau in slavi treaba asta.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

mi-e foarte greu sa renunt la medicamente, fara ele nu pot sa dorm decat 3, 4 ore din 24

am incercat o saptamana fara, dar deja mi-era destul de rau, asa ca le-am reluat, dar oricum tot nu dorm mai mult de 5 , 6 ore si acele intrerupr macar de doua ori, dar cel putin adorm destul de repede, asa ca daca gasiti ceva sa renunt la medicamente, va rog sa-mi spuneti

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

toata treaba e sa nu intri in panica dak nu poti sa dormi ... te uiti la TV sau faci altceva si o sa adormi...cu cat incerci mai mult sa adormi nu poti.. nici eu nu pot sa dorm :beee: azi-noapte spre exemplu nu am inchis un ochi acu ma simt nasol poate stiti starea aia ... dar oricum eu sunt cu anxietatea de ceva timp asa ca stiu care e motivul ... chiar as vrea sa vorbesc cu voi .. id : ianuknight

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
mi-e foarte greu sa renunt la medicamente, fara ele nu pot sa dorm decat 3, 4 ore din 24

am incercat o saptamana fara, dar deja mi-era destul de rau, asa ca le-am reluat, dar oricum tot nu dorm mai mult de 5 , 6 ore si acele intrerupr macar de doua ori, dar cel putin adorm destul de repede, asa ca daca gasiti ceva sa renunt la medicamente, va rog sa-mi spuneti

eu nu am putut sa renunt la ele pana in clipa cand nu am mai avut acces la ele. retete canci, farmacie imposibil...m-am chinuit cateva nopti de-am innebunit si adormeam la 5 dimineata, ca sa sune ceasu la 7 :beee: . acu' dorm fara ele 3-4-5 ore pe noapte, dar curand dau o tura prin ro si tare ma bate gandu sa imi fac ceva provizii. so...daca esti tare de caracter, le arunci...asa scapi de ele.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Am incercat-o si p-asta cu ceaiuri de plante, basca si niste tablete ce contineau o doza destul de semnificativa de valeriana...canci, nu merge.

Am mai zis ca o sa incerc si chestia cu hipnoza, am niste cunoscuti care tot ridicau in slavi treaba asta.

 

Sotul de langa tine doarme bine? Daca da, tu esti victima si el agresorul.

 

mi-e foarte greu sa renunt la medicamente, fara ele nu pot sa dorm decat 3, 4 ore din 24

am incercat o saptamana fara, dar deja mi-era destul de rau, asa ca le-am reluat, dar oricum tot nu dorm mai mult de 5 , 6 ore si acele intrerupr macar de doua ori, dar cel putin adorm destul de repede, asa ca daca gasiti ceva sa renunt la medicamente, va rog sa-mi spuneti

 

Desigur, Adevarul, spuneti Adevarul si El vă va elibera. Spuneti, "sunt un copil al minciunii", "sunt sclavul instinctelor", "fac relatii din interes", "ma las parazitat de sentimentele parazite alte altora", bla bla....

Editat de Big Lebowski

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

Precis exista cauze care tin de psihopatologie in familia ta. In a mea exista, nici mama nu prea doarme, nici bunica. Urasc oamenii, invidiaza, se agreseaza intre ei, isi pun porecle, deci e firesc ca eu, copilul, ca si paratrasnet al acestor relatii sa nu pot dormi. Eu cel putin mi-am clarificat trecutul. Daca nu ma pun la punct cu somnul sa pot merge la munca, ma asteapta pensia de boala (daca am bani de mituit regulat doctorii) sau streangul.

Editat de Cristinick
editat citat sters

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×