Sari la conținut
Forum Roportal

Postări Recomandate

Eu am ajuns sa nu mai dorm nici cu 6 pastile de carbamazepina de 200 mg. Adorm si eu spre dimineata. Sfaturile gen "bea lapte cald", "fa o baie" sunt apa de ploaie. Trebuie sa fii totalmente lipsit de probleme ca sa crezi ca asa ceva ajuta.

Cand fac jogging mi se contracta muschii all night long si nu reusesc neam sa ma linistesc.

Editat de =Alexandra=

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu cred ca pastilele sunt periculoase asa ca nu consum si nici nu recomand pentru ca nu vreau sa ajung un retard .

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Cand fac jogging mi se contracta muschii all night long si nu reusesc neam sa ma linistesc.

 

Sedativele sunt periculoase!

 

 

Roaga pe cineva sa-ti faca un masaj, iar in paralel ia un calmant (usor,de exemplu agolcamin)pentru dureri.

Editat de Lightsome

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Alexandra, as dori sa te pot ajuta... nu stiu, sa te tin in brate pina te cuprinde linistea si te relaxezi si dormi.

Eu imi savurez si-mi cultiv insomniile ca pe o stare poetica...

As putea sa dorm chiar acum, dar prefer sa savurez Schiller impreuna cu ultimii stropi de lichior de ciocolata ramasi de la ziua mea si cu satisfactia unui colaj reusit dedicat, pe blogul meu, unui om la care tin.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Eu cred ca pastilele sunt periculoase asa ca nu consum si nici nu recomand pentru ca nu vreau sa ajung un retard .

Acum mi s-a confirmat ca sunt o retarda. :)

 

Sedativele sunt periculoase!

 

 

Roaga pe cineva sa-ti faca un masaj, iar in paralel ia un calmant (usor,de exemplu agolcamin)pentru dureri.

Carbamazepina este antiepileptic.

N-am dureri. :good:

 

Alexandra, as dori sa te pot ajuta... nu stiu, sa te tin in brate pina te cuprinde linistea si te relaxezi si dormi.

Eu imi savurez si-mi cultiv insomniile ca pe o stare poetica...

As putea sa dorm chiar acum, dar prefer sa savurez Schiller impreuna cu ultimii stropi de lichior de ciocolata ramasi de la ziua mea si cu satisfactia unui colaj reusit dedicat, pe blogul meu, unui om la care tin.

 

Si eu tot ca pe o stare poetica. Sunt prolifica atunci cand nu dorm, ma inspira propria nervozitate. ;)

Editat de =Alexandra=
  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Cand fac jogging mi se contracta muschii all night long si nu reusesc neam sa ma linistesc.

 

 

Am crezut ca si acest factor contribuie la insomnia de care acuzi.

 

Nu e absolut necesar sa te doara,un masaj are darul de a te destinde. :)

 

Esentialul,parerea mea,este sa-ti eliberezi mintea de lucruri neplacute. :good:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Alexandra, diferenta-i ca eu pot sa dorm. :good:

Uneori ajung cit pe ce sa adorm pe tastatura. Alteori, adorm cu cartea in mina.

Dar stiu ce zici, epuizarea asta iti poate induce o stare de transa... cu o ascutire a altor simturi...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum mi s-a confirmat ca sunt o retarda. :)

 

 

Carbamazepina este antiepileptic.

N-am dureri. :P

 

 

 

Si eu tot ca pe o stare poetica. Sunt prolifica atunci cand nu dorm, ma inspira propria nervozitate. :o:

Eu n-am jignit pe nimeni si nici nu intentionez , dar cred ca este evident ca am fost inteles gresit .

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Incearca sa citesti inainte de culcare. Chiar daca nu vei adormi, macar vei deveni o persoana cultivata :P.. zic si eu

Pe mine ma adorm imediat cartile, mai ales cand sunt de invatat, adorm instantaneu :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pe mine ma adorm femeile si imediat ce ii pun mana pe inima si o imbratisez ma ia cu somn .

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×