Sari la conținut
Forum Roportal

Postări Recomandate

Da mah, se trage de la a nu avea un scop serios de moment, un scop pe care sa ti-l doresti, care sa te motiveze sa dormi. Tu de ce crezi ca postez eu la ore bizare ?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Imbraca-te in culori vii,stralucitoare -culoarea are un efect puternic asupra psihicului.

cand merge la cursuri........inainte, dupa? Nu de alta dar daca o sa fie si catalogat drept "ciudat" nu o sa il ajute foarte mult la nani

 

Asupra psihicului altora, mda, are efect puternic :spiteful: . Mai ales acu, toamna........

 

Florin, trecu insomnia?

 

Nu exista insomnie in doi.

:jester:

Editat de joannahart

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

"Bulinele" ar trebui sa fie ultima solutie. Dincolo de ati schimba regimul de viata (spune cineva care a trecut prin asa ceva) incearca si niste produse naturiste. Eu am rezolvat cu Sedacur, un medicament daca pot sa-i spun asa din plante, ceva cu valeriana, conuri de hamei parca, in fine. Este nemtesc si se gaseste si in farmaciile nostre: nu are contraindicatii si iti poti desfasura activitatea normal: poti sa conduci masina, sa bei alcool :), ma rog, ce mai vrei tu sa faci

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu iau Diazepam 10 mg.

Destul de eficient... chiar dacă am devenit dependent de el, şi probabil voi prinde 40 de ani cu puţin noroc.

 

Apropo, eu de fapt,

Editat de Greenberg

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Practici vreun sport (sau esti supus la efort fizic zilnic) ? Eu cand vin acas' de la antrenament abia astept sa ma bag in pat.

Nu consuma ciocolata, cola, cafea (=cafeina) sau alte produse "grele" inainte de culcare.

Medicamentele nu sunt bune ca provoaca dependenta insa eu am gasit un alt drog : muzica. Indiferent cat de obosit as fi nu pot adormi fara sa ascult 15-20 de minute muzica la casti (dupa 20 de minute sunt RUPT!)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu iau niciun medicament , pentru ca nu vreau sa devin dependent .

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×