Sari la conținut
Forum Roportal
AMYRA_12D

Sferele de Lumina despre 2012

Postări Recomandate

Amyra ... se joaca dracii in tine ... de zici ca nu-i adevarat. Intregul flood de posturi ... date ca si copy-paste din vrajeala impusa de draci prin posedarea gascanilor care isi dau corpurile ... este de fapt menit sa raspandeasca un anumit tip de energie. O simt ... si imi cer scuze ca ai sa consideri ca iti sunt dusman ... dar ... de fapt sunt dusmanul dracilor. :P

 

 

Ce parere aveti despre Sferele de Lumina si ceea ce transmit ele in legatura cu Ascensiunea din 2012?

 

"Sferele de Lumina sunt suflete pe un nivel de evolutie foarte mare (12D), care au depasit de mult forma umanoida. Ele se infatiseaza clarvazatorilor ca sfere uriase de lumina de culoare albastru deschis. Desi nivelul lor evolutiv este foarte mare, ele lucrand direct cu Creatorul pentru formarea de noi universuri si forme de viata, ne considera drept egali,

 

Deci ce parere am. Bun ...

 

Sunt aproape convins ca dracii care posedeaza retarzii ce fac channelinguri ... au folosit numarul asta de 12 ... pentru a identifica de fapt cele 12 arii zodiacale. Ca dracii ... fiind aflati in campul subconstient al omului ... este evident ca se afla in aceasta matrita complexa de 12 tipuri de energie (arhetipuri).

 

Daca vrei sa sti de fapt cum ar putea fi impartit universul din punct de vedere dimensional ... te ajut prin cele 2 clipuri de mai jos. Sunt facute din perspectiva atribuirii diferitelor posibilitati de a intelege spatiul si timpul. In formatul stiintific , aceasta delimitare a universului in dimensiuni ... se numeste teoria stringurilor.

 

 

 

Teoria stringurilor/corzilor ... reprezinta incercarea de a uni fizica cuantica si fizica relativitatii.

 

"Teoria stringurilor (corzilor) emite ipoteza faptului ca electronii si quarcii dintr-un atom nu sunt obiecte 0-dimensionale , ci linii oscilatorii mono-dimensionale (strings/corzi) ce au doar o dimensiune de lungime , dar nu inaltime si latime. Teoria postuleaza ca aceste corzi pot vibra , astfel dand particulelor observate proprietatile lor de potential , masa si rotatie. Cel mai vechi model al corzilor , coarda boson , incorporeaza doar bosoni , cu toate ca aceasta perspectiva a evoluat in teoria superstringurilor , care postuleaza ca o conexiune (supersimetrie) exista intre bosoni si fermioni , doua tipuri fundamentale de particule. Teoria string-urilor necesita existenta unor extra dimensiuni, inca neobservate , ale universului ... in plus , fata de cele 3 dimensiuni (inaltime , latime si lungime) si a 4-a dimensiune a timpului."

 

Asa cum se observa in clipuri ... sunt 10 dimensiuni necesare pentru a explica Universul perceptibil.

 

0 (fiind Vidul) ... 1 ... 2 ... 3 ... 4 ... 5 ... 6 ... 7 ... 8 ... 9 ... 10

 

Pitagora ... care asa cum zice mitologia greaca ... si-a primit cunoasterea/initierea de la Apollo ... un hiperborean venit din Nord (ce i-a completat cunoasterea adunata in Khem/Egipt) ... avea o maxima ... "Totul este numar".

 

http://ro.wikipedia.org/wiki/Pitagora

 

Tetrakys - reprezinta de fapt modelul de reprezentare al uni-vers-ului.

 

vnjaz5.jpg

 

Iudeii ... care au imitat si reprodus in KBL lor aceasta cunoastere ... afirmau ca totul emana din Ayn Soph Aur (Lumina Nesfarsita) ... si se condenseaza in 10 sephire ... sfere. Yahve-ul lor este de fapt acest tetrakys.

 

1552oev.png

 

---

 

Ideea e ca avem de fapt 10 dimensiuni(care de fapt sunt una singura ... TIMP-SPATIUL ) ... a caror Sursa este VID-ul (NON-TIMP-NON-SPATIU).

 

Faptul ca dracii astia vin si afirma ca sunt de fapt din a 12-a dimensiune ... e ... :blink: :)

 

"Va salutam, noi suntem Sferele de Lumina. S-a vorbit despre schimbarile planetare si despre obstacolele pe care le intampinati in procesul ascensiunii, precum frica si credinta in limitare. Frica de schimbarile planetare este unul din cele mai vizibile obstacole. Dupa cum stiti, corpurile fizice au tendinta de a se opune schimbarilor radicale iar schimbarile planetare intra in aceasta categorie. Spre anul 2030, planeta voastra va arata foarte probabil mult diferit de ceea ce vedeti acum. Multe schimbari se petrec deja.

 

Dracii astia sunt experti in a specula tot ceea ce deja e cunoscut. Ei nu zic absolut nimic nou ... doar intorc frazele in fel si chip ... prin moralitatea seaca ... si astfel ... ajung sa scrie sute de carti ... toate vorbind de acelasi lucru ... menit sa va de-a impresia ca ceva special ... o informatie cu adevarat speciala ... va este revelata.

 

 

Din punct de vedere stiintific, radiatiile de la Soare si alte stele vor intersecta Pamantul cu intensitate crescanda in urmatorii ani. Veti avea pe Pamant frecvente care nu au mai fost de aproximativ 26.000 ani. Aceste frecvente vor produce mutatii ADN-ului uman precum si a celor mai multe vietuitoare de pe planeta. Sufletele care sunt pregatite pentru mutatie, cele care s-au purificat si curatat de negativitate, vor avea o perioada extraordinara. Veti straluci in noile energii care vin. Sufletele blocate in vechile moduri de existenta, ce refuza sa se deschida noii realitati, vor avea vremuri dificile cu noile energii.

Asa cum am mai mentionat, aveti Alinierea Precesionala din decembrie 2012, trecerea cometei in mai 2017, trecerea planetoidului Nebiru in ianuarie 2030 si Saltul Galactic ce a inceput aprox. in 1950 si se va incheia in jurul anului 2100.

Acum va indreptati catre 2012, iar Saltul Galactic isi inteteste efectele, cu perioada de maxim intre 2015 si 2035. Astfel, desi aveti o crestere in amplitudinea si frecventa energiei electromagnetice, polarizarea acesteia va scadea in timpul celor 3 zile: 21-23 Decembrie 2012. Veti avea apoi o mica scadere dar, urmeaza perioada 2015 - 2035 cand va veti afla in inima Zonei Electromagnetice Nule, cu polarizare electromagnetica scazuta. Aveti apoi cometa si planetoidul. Asadar, intre 2012 si 2030 va fi o calatorie "nebuna" pentru umanitate.

 

Mm de speculatori.

 

"Alinierea precesionala" ???

 

Precesia echinoctiilor ... este un subiect care nu are treaba cu nici o aliniere in 2012.

 

"Precesia echinocţiilor reprezintă deplasarea retrogradă a punctelor echinocţiale de-a lungul eclipticii. Acest fenomen este un efect direct al mişcării de precesie a axei de rotaţie a Păm

Editat de Sol_Invictus

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Invictus ai dat-o in bara cu dracii tai. Aia sint copilasii tai si ai respectivei persoane, inca nenascuti. Revino-ti. ca iti injuri viitorul cind ii injuri pe ei.

Cu anul galactic asa e. 225 milioane ani. Eu stiu de la niste "cum spuneai tu" de omenosi de stiinta. Cu calculele lor....cu tot. parca nu-ti placea stiinta.

 

Din greu am desfiintat si pe bloguri si prin forumuri aceasta eroare cu anul galactic de 26000 ani. Este eroarea necunoscatorilor in astronomie.

Lasa topicul fetei in pace, ca e al ei. Nu o mai ataca in halul asta, ca o sa pui stapinire pe tot ce misca pe aici. :bye:

Apropo, inaltrimea galaxiei este de 10000 ani-lumina. Dupa umila mea cunoastere.

Si de unde stii tu cum intra si iese Sistemul solar, prin planul galactic. Ca nu se poate dovedi stiintific. Dracii....ti-au spus?

Tu amesteci date certe, acum, cu speculatii, certe ptr tine. Si macar sa ne spui ca nu e ceva sigur, cum mai fac si eu. Ca mai bagi cite o ipoteza. Procedind la modul de amestecare de sigur cu ipotezele tale induci in eroare, chiar grav.

 

Daca mai ataci fetele pe aici, te spun la nenea directorul :P :blink:

 

Imi pare rau daca iti declansez orgoliul, dar asta imi e menirea. Sa provoc.....gindirea, cit mai multora. :)

Editat de NASTYPRIMUL

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sol_Invictus, aproape ca mi-e frica sa mai zic ceva... Avem voie sa postam lucruri care nu sunt aprobate de tine in prealabil?

Mi se pare ca tu si amyra aveti o disputa personala sau ceva de genul acesta. Nu vad altfel cum de te-a deranjat asa de tare ce a postat ea.... Nu este cazul sa degeneram in rafuieli si in orgolii ranite. Dar chiar si asa, de ce ar fi ranit orgoliul tau de postarile ei? Ai inteles ideea, mi se pare ca ai exagerat, si chiar urat de tot. Ca un bun samaritean si avansat spiritual care spui ca esti, cred ca-ti lipseste exact partea elementara, adica INTELEGEREA si TOLERANTA.

 

Spuneai ca "joaca dracii" (foarte amuzant, mi-am si imaginat chestia asta :roll: :D ). Dar daca e sa fac o comparatie intre postarile voastre, mai pline de "draci" (ca emotie vorbesc acum) imi pare ce spui tu ;) Aha, si am o intrebare: Ce sunt dracii? (Ma amuzi la culme cind spui "dracii" ... :roll: )

 

O sa-mi permit si eu sa-mi dau cu parerea pe subiect (sper ca am voie nu? :P)

 

Cand vorbea de cele 12 dimensiuni, am senzatia ca Amyra vorbeste de 12 dimensiuni spirituale si tu vorbeai de 10 dimensiuni fizice[/]. V-ati inteles mai mult de-o gramada ;) Este o diferenta pe care tu ar fi trebuit sa o sesizezi daca erai un pic atent. Asa ca... tot ce ai postat pe subiectul asta este = 0 ( comparati mere cu pere si va dau prune).

 

"Faptul ca dracii astia vin si afirma ca sunt de fapt din a 12-a dimensiune ... e ... "

 

Nu cred ca au "dracii" nici o legatura cu treaba asta, decat daca ti-au distras tie atentia :) Poate ca nu ai fost atent totusi....

 

---------------------------

 

In legatura cu Rezonanta Schumann, eu nu am masurat-o sa stiu sigurdaca este in crestere, constanta sau in scadere, dar (si nu ca as vrea sa le iau partea celor care spun ca a crescut) din cele 2 poze atasate de tine, mie mi se pare ca este totusi in crestere (vezi poza 2 - Parkfield din California (1996-2004) ) OOOPS! Or fi vorbit dracii din mine acum .... :D :o:

 

---------------------------

 

In legatura cu celelalte subiecte atinse, nu cunosc, nu ma pronunt. O sa verific. :)

 

Si asa ca o constatare, ca mai mult asta vroiam sa zic ... Stii de cate ori ai folosit cuvantul "draci" ( :o: scuze, dar nu ma pot abtine :o: )in postarea ta? De 11 ori. De cate ori a folosit Amyra cuvantul "draci" in postarile ei? Niciodata... Deci, cine e plin de draci pe aici? :o:

Editat de Silver99

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Amyra ... se joaca dracii in tine ... de zici ca nu-i adevarat. Intregul flood de posturi ... date ca si copy-paste din vrajeala impusa de draci prin posedarea gascanilor care isi dau corpurile ... este de fapt menit sa raspandeasca un anumit tip de energie. O simt ... si imi cer scuze ca ai sa consideri ca iti sunt dusman ... dar ... de fapt sunt dusmanul dracilor. :D

Ma bucur ca ai simtit acea energie, mai trist este ca ai impresia ca vine de la "draci" ca sa te citez.In primul rand: aruncand niste informatii aparent corecte dar pline de greseli voite am impresia si vrand sa ne uimesti cu cunostintele tale astronomice si de fizica cuantica...bla bla...nu ai reusit decat sa dovedesti ca esti intr-o eroare totala si din punct de vedere intelectual si uman....cu alte cuvinte mai citeste.LOL.dar nu ce-ai citit pana acum.Incearca si altceva.Mai soft,ca e posibil sa iti joace neuronii in cap cam tare daca incepi direct cu de-astea...ascensiune...tampenii dom'le...draci.... :o:

 

Teoria stringurilor/corzilor ... reprezinta incercarea de a uni fizica cuantica si fizica relativitatii.

Cunosc ce spune teoria string-urilor si este chiar in perfecta concordanta cu ce am spus eu,doar ca trebuie sa te mai gandesti un pic inainte sa scoti gogoasa pe gura: sunt 10 dimensiuni posibile,da?ok,de acord.Si eu ce am spus?Ca dimensiunile 10-11-12 reprezinta dimensiunile dumnezeilor creatori, adica ceea ce A CREAT celelalte dimensiuni.Hai sa-ti explic altfel...11-12 = gandul si cuvantul (pt ca nu-i asa, cum ar putea fii cuvantul primul,mai intai e gandul) si dimensiunea 10 = forta creatoare,cea care pune in miscare materia (energia), creand prin vibratie...TOT.Si astfel, din 11-12 a rezultat mai intai 10,apoi 9,8,7....sper ca te descurci pana la 1. :roll:

 

---

Ideea e ca avem de fapt 10 dimensiuni(care de fapt sunt una singura ... TIMP-SPATIUL ) ... a caror Sursa este VID-ul (NON-TIMP-NON-SPATIU).

 

 

 

Cand tu tot afirmi ... ne-studiind ... doar luand de-a gata informatiile date de draci ... ca oamenii (aia care aleg hiluminarea) vor trece in dimensiunea a 4-a ... te referi de fapt LA MOARTEA LOR ... ffs.

 

ERONAT.Treci la loc, ai 2 pe ziua de azi. :o:

 

Am spus ca cei care fac saltul in vibratie il fac IN CORP si nu mor.Deci papa.

 

 

Stalpul din fata blocului nu e bun? Stiu ca are bec cu halogen ... din ala care amplifica radiatia electromagnetica.

 

Pai de acolo ti se trage....e clar, sa faci reclamatie la primarie ca sa scoata stalpul ca te afecteaza la neuron.

 

Sti ce faci tu cu toate posturile tale din topicul asta?

 

Invoci la greu draci ...

Drept dovada ca te-am adus si pe tine prin zona....chiar ma miram ca nu s-a gasit niciun destept care "sa-mi demonstreze" ca Arhanghelii sunt draci.Nu de alta,dar esti al doilea pe acest forum si incep sa imi pun problema daca in Romania se respecta procentul acela de 25% - 4D.Pare ca nu. :roll:

 

Imi cer scuze ca nu am putut sa iti raspund mai frumos...dar am probleme cu genul acesta de atac...plin de tampenii dar care suna stiintific.Este manipularea perfecta si imi repugna,efectiv.Nu ca te-as suspecta ca o faci intentionat...din momentul in care ai afirmat ca Arhanghelii sunt draci m-am lamurit de unde vii si cam pe unde te indrepti.Oare de ce ai avut aceasta reactie cand ai citit numele unor ingeri/arhangheli?a?Ia gandeste-te...PACAT.

 

P.S. Daca vrei o tinem asa o luna, dar sper ca nu e cazul.Nu-mi place sa ma cert/contrazic ,dar nici nu ma dau in laturi daca este necesar. :o:

Editat de AMYRA_12D

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Topicul acesta pentru ce a fost creat? Pentru a aplauda ce scrie Amyra?

Topicul acesta nu este topicul Amyrei, este topicul forumului, iar in acest topic ni se cere parerea despre ce credem. Daca nu se vroia o parere sincera se putea numi topicul : "Hai sa aplaudam ceea ce zic sferele de lumina despre 2012"

 

Cum se face ca cel ce are o parere contra este mereu ala rau?! Este un forum deschis deci putem scrie absolut ceea ce credem legat de subiect.

 

Eu una nu am nimic cu Amyra si nici Sol_invictus, ea poate crede ce vrea de cuviinta insa nu imi poate impune, la fel eu nu impun ci dau contraargumente, iar cele mai valide stau in picioare, de obicei asa se verifica veridicitatea informatiei. Daca informatia nu este aplicabila, nu se poate corela cu ceva stiintific, atunci este aberatie. Cine nu vrea sa inteleaga este treaba lui, poate sa traiasca intr-o bula de sapun insa asta nu inseamna ca ceea ce afirma poate fi considerat un fapt stiintific.

 

Ce baza stiintifica sustine existenta acestor sfere de lumina din 12D?

 

Cine a scris ceea ce a scris nu are habar de ceea ce inseamna de fapt 12 dimensiuni, si nici fizica se pare.

 

Silver a zis ca ea se refera la 12 dimensiuni spirituale. :D

 

Nu exista asa ceva, totul este spiritual, inclusiv banala dimensiune 3D , pe care nu o intelegem dar ni se pare ca nu este destul de fun asa ca incepem sa vorbim de ceva ce nu cunoastem nici atat, si anume 12D. Toate dimensiunile sunt paturi peste paturi peste paturi , de constiinta , nu de materie, fiindca materia este creata de constiinta focalizata. Dupa cum am mai zis, lumina condensata in tonuri.

 

Aici este problema confuziei New-age, ca nimeni dintre new-agisti nu intelege ca de fapt materia nu este separata de constiinta, si ca de fapt nu ai nevoie sa ajungi in nu stiu ce dimensiune ca sa fi evoluat, ci ai nevoie de potentarea si elevarea corpului uman pentru a putea fi receptiv la frecventele, nu superioare ci diferite.

 

Insa asa e omul banal, la un moment dat se uita la viata lui banala si isi da seama ca nu il satisface, atunci intra intr-un curent din asta aberant ce ii spune ca de fapt el este special si ca are o misiune si ca de fapt el nu este Pamantean, pentru ca a fi pamantean nu este destul de fancy. El este din pleiade, ori atlant, lemurian ori alte natii de rase fictive si ca de fapt este un suflet vechi cu intelepciune, si astfel se simte mai bine. Viata pare mai roz, are impresia ca face parte din ceva maret, deci asta ii da starea de utilitate, fara sa isi dea seama ca de fapt el nu face nimic util pentru a iesi din ignoranta ci doar viseaza cu ochii deschisi ca e comandor de flotila galactica. Nici unu dintre new-agisti nu are habar de stiinta, deoarece stiinta este pervertita si nereala, si astfel inceteaza in a mai cauta o baza reala si demonstrabila si cade cu totul in imaginatia unor povesti ridicole demne de copii de gradinita.

 

Din nou, nu o luati personal, eu ma refer in general la psihologia new-agista.

 

Este un curent ce ia amploare si asta din cauza ca omul incearca sa se elibereze de fapt de sistem, are impresia ca este anti-sistem cand de fapt intra in curentul new-agist care guess what? este creat si orchestrat de acelasi sistem pe care il combat. Asta a fost modalitatea Guvernelor lumii de a tine sub papuc pe cei cu tenta de eliberare. Le-a creat un mediu in care sa li se para ca sunt rebeli si neconventionali , insa care de fapt este o alta fata a aceleiasi monede , acelasi cacat, acelasi sistem, aceasi minciuna, aceasi inselare numa ca spusa in povesti SF.

 

Cei ce adera la acest curent astfel inceteaza in a mai cauta ceva real ce le-ar oferi cu adevarat eliberare si se opresc aici, fiind dusi cu zaharelu cu chestii de genu: stai ca vine primul contact, acu acu, peste o luna, trece luna si nu vine nimeni, stai ca vine ascensiunea, mai asteapta umpic, esti pe drumul cel bun, bineinteles ca de venit nu vine nici o ascensiune, si tot asa pana cand se trezesc la 80 de ani daca mai apuca fara sa fi realizat nimic.

 

Acest curent este cea mai mare inselaciune, este noua religie creata special pentru masele de oameni ignorante ce cauta senzationalul in viata.

 

Ceea ce zic, zic din experienta mea proprie si a altora apropiati mie ce au trecut prin acelasi proces. Cand incerci sa te trezesti, primul lucru de care te lovesti este acest camp informational new-age si il iei ca bun, fara sa iti dai seama ca de fapt, o mare de informatii utile si eliberatoare si practice te asteapta dincolo de el.

 

 

Ma bucur ca ai simtit acea energie, mai trist este ca ai impresia ca vine de la "draci" ca sa te citez.In primul rand: aruncand niste informatii aparent corecte dar pline de greseli voite am impresia si vrand sa ne uimesti cu cunostintele tale astronomice si de fizica cuantica...bla bla...nu ai reusit decat sa dovedesti ca esti intr-o eroare totala si din punct de vedere intelectual si uman....cu alte cuvinte mai citeste.LOL.dar nu ce-ai citit pana acum.Incearca si altceva.Mai soft,ca e posibil sa iti joace neuronii in cap cam tare daca incepi direct cu de-astea...ascensiune...tampenii dom'le...draci.... :o:

Nu ar fi rau daca ai si argumenta stiintific afirmatia ta ca ceea ce zice Sol-Invictus este gresit. Sau ai vrea sa te credem pe cuvant?

 

Cand vrei sa contraragumentezi niste afirmatii ce au baza reala, aplicabila, trebuie sa i faci tot cu niste afirmatii ce au baza reala, aplicabila. Altfel nu merge, si singura care pica in ridicol esti tu ;) . Deci asteptam argumentul stiintific la afirmatia de mai sus. Daca esusezi in a aduce acele argumente se considera ca habar nu ai ce zici , vorbesti doar de dragul de a te incontra iar ceea ce spui nu este real.

 

Cunosc ce spune teoria string-urilor si este chiar in perfecta concordanta cu ce am spus eu,doar ca trebuie sa te mai gandesti un pic inainte sa scoti gogoasa pe gura: sunt 10 dimensiuni posibile,da?ok,de acord.Si eu ce am spus?Ca dimensiunile 10-11-12 reprezinta dimensiunile dumnezeilor creatori, adica ceea ce A CREAT celelalte dimensiuni.Hai sa-ti explic altfel...11-12 = gandul si cuvantul (pt ca nu-i asa, cum ar putea fii cuvantul primul,mai intai e gandul) si dimensiunea 10 = forta creatoare,cea care pune in miscare materia (energia), creand prin vibratie...TOT.Si astfel, din 11-12 a rezultat mai intai 10,apoi 9,8,7....sper ca te descurci pana la 1. :o:

 

Atunci este teoria string-urilor completata de Amyra sau cum? Ii scuzam pe oamenii de stiinta ce au omis aceste mici amanunte si anume ca "dimensiunile 10-11-12 reprezinta dimensiunile dumnezeilor creatori, adica ceea ce A CREAT celelalte dimensiuni"

 

11-12 gandul si cuvantul?! Numai in conditia ta umana cuvantul este precedat de gand. Pentru ca in non timp si non spatiu exista doar intentie creatoare, neexistand liniaritate in timp si spatiu , practic nu exista nici liniaritate intre actiune si reactiune. Din nou bule de sapun new-agiste.

 

10-forta creatoare... waw ce cuvinte impresionabile! tin sa te anunt ca forta creatoare este tot ceea ce vezi si ce nu vezi in jurul tau, tu, oamenii, animalele, constructiile, absolut tot. Asta sunt ele la propriu, energie creatoare. Energia creatoare nu este separata in dimensiune, daca ai fi studiat ceva real ai fi stiut chestiile astea :D

 

---

ERONAT.Treci la loc, ai 2 pe ziua de azi. :P

 

Am spus ca cei care fac saltul in vibratie il fac IN CORP si nu mor.Deci papa.

 

Din nou uimesti prin argumentatia pe care o aduci :roll: . Salt in vibratie? Ai ideea ce e aia vibratie macar si in ce fel se condenseaza materia? Ai ideea de ce ai corpul asta fizic? Ai idee ce e moartea?

Ai putea incepe raspunzand la aceste intrebari, asta pentru a deveni credibila.

Si tin sa iti amintesc ca cea care a deschis acest topic esti tu, prin urmare tu esti cea care trebuie sa argumenteze spusele. :)

 

Drept dovada ca te-am adus si pe tine prin zona....chiar ma miram ca nu s-a gasit niciun destept care "sa-mi demonstreze" ca Arhanghelii sunt draci.Nu de alta,dar esti al doilea pe acest forum si incep sa imi pun problema daca in Romania se respecta procentul acela de 25% - 4D.Pare ca nu. :roll:

 

Imi cer scuze ca nu am putut sa iti raspund mai frumos...dar am probleme cu genul acesta de atac...plin de tampenii dar care suna stiintific.Este manipularea perfecta si imi repugna,efectiv.Nu ca te-as suspecta ca o faci intentionat...din momentul in care ai afirmat ca Arhanghelii sunt draci m-am lamurit de unde vii si cam pe unde te indrepti.Oare de ce ai avut aceasta reactie cand ai citit numele unor ingeri/arhangheli?a?Ia gandeste-te...PACAT.

 

P.S. Daca vrei o tinem asa o luna, dar sper ca nu e cazul.Nu-mi place sa ma cert/contrazic ,dar nici nu ma dau in laturi daca este necesar. :o:

 

Tampenii care suna stiintific? Si ai putea sa imi indici te rog frumos ceea ce NU este stiintific in postarea lui Sol_Invictus?

Eu am vazut doar date exacte VERIFICABILE , prin urmare stiintifice, nu stiu ce ai vazut tu :o:

 

Si din nou, lipsa totala de argumente, inca le asteptam sa stii :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Redau mai jos un citat din Sferele de Lumina, cred ca este edificator:

Redai de unde? Unde au scris aceste sfere de lumina ceva? Orice?

 

1D-3D: corp fizic (constienta minerala, plante, animala)

4D: corp astral

5D: corp eteric

6D: corp cauzal

 

7D: suflet individualizat

 

8D: suprasuflet

9D: monada, nivel atmic sau suprasuflet maestru

 

10D: nivel Christic, nivel Budhic

11D: Dumnezeu individualizat

12D: Dumnezeu Universal"

Ce ziceai ca-s astea?

 

Daca aceste sfere de lumina, dupa cum zici tu, sunt de nivel 12d ar insemna ca sunt pe acelasi nivel cu Dumnezeu Tatal. Cum au luat nastere aceste sfere?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

sincer nici eu nu cred teoria asta...am citit din pacate cateva carti new-age care au teorii asemanatoare....deci parerea mea care oricum nu conteaza este: teoria cu sferele de lumina e de 2 bani vechi...fara suparare :D

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

**Lux**, nu vreau si chiar nu-mi place sa ma contrazic aiurea si/sau sa ma cert. De obicei nu ma cert. Dar totusi vreau sa punctez cate ceva:

1. NU sunt adept al genului New-Age. Toata scalambaiala aia gen MISA mi se pare o tampenie imensa, cu un singur scop: hai sa ne ..... unii cu altii. :o: PS: Ce sanse reale ar avea Bivolaru (la cum arata) sa se culce cu o femeie? pfff... cred ca aproape zero :D

 

2.

Ce baza stiintifica sustine existenta acestor sfere de lumina din 12D?

Am sa-ti raspund altfel: ce baza stiintifica NU sustine existenta acestor sfere? Sau mai bine: Ce baza stiintifica aveti voi in afirmatiile voastre? Ce au spus unul si altul? ce au cercetat unul si altul (oamenii de stiinta) ? Asa cum am mai spus, noi nu cunoastem care este adevarul. Imagineaza-ti asta: Acum 400 de ani venea unul si spunea despre sferele de lumina si era asa de bine implementata in capul muritorilor, incat sferele de lumina devenea LEGE. Apoi, venea unul si zicea ca sferele de lumina sunt o prostie si ca de fapt, stiinta este adevarul, ca a facut el nu stiu ce descoperiri, etc. Ce reactie ai fi avut atunci? Nu ma astept sa-mi raspunzi mie. Pot doar sa sper ca o sa fi SINCERA cu tine si o sa-ti raspunzi tie... Diferenta dintre o teorie si alta, este ca una a aparut mai devreme decat cealalta si este inclusa adanc in genele noastre. Daca vrei, la fel cum a fost cu Pamantul acum cateva sute de ani... Ce voci s-au ridicat atunci sa arunce cu pietre in cei (putini, e drept) care spuneau ca Pamantul e rotund... Tu ce ai fi zis ATUNCI? E plat, sau e rotund? :roll:

 

Cine a scris ceea ce a scris nu are habar de ceea ce inseamna de fapt 12 dimensiuni, si nici fizica se pare.

 

:D Nu stiu ce profesie ai tu, dar eu sunt inginer. Facem o intrecere sa vedem cum e cu dimensiunile astea si cum e cu vederea in spatiu? ;) Banuiesc ca nu..... :P

 

Silver a zis ca ea se refera la 12 dimensiuni spirituale. :o:

Nu exista asa ceva, totul este spiritual, inclusiv banala dimensiune 3D , pe care nu o intelegem dar ni se pare ca nu este destul de fun asa ca incepem sa vorbim de ceva ce nu cunoastem nici atat, si anume 12D.

Sunt un pic in ceata.... Cind ai dreptate? Cind spui "Nu exista asa ceva", sau cind spui "totul este spiritual"? :roll:

 

Insa asa e omul banal, la un moment dat se uita la viata lui banala si isi da seama ca nu il satisface, atunci intra intr-un curent din asta aberant ce ii spune ca de fapt el este special si ca are o misiune si ca de fapt el nu este Pamantean, pentru ca a fi pamantean nu este destul de fancy. El este din pleiade, ori atlant, lemurian ori alte natii de rase fictive si ca de fapt este un suflet vechi cu intelepciune, si astfel se simte mai bine. Viata pare mai roz, are impresia ca face parte din ceva maret, deci asta ii da starea de utilitate, fara sa isi dea seama ca de fapt el nu face nimic util pentru a iesi din ignoranta ci doar viseaza cu ochii deschisi ca e comandor de flotila galactica. Nici unu dintre new-agisti nu are habar de stiinta, deoarece stiinta este pervertita si nereala, si astfel inceteaza in a mai cauta o baza reala si demonstrabila si cade cu totul in imaginatia unor povesti ridicole demne de copii de gradinita.

Din nou, nu o luati personal, eu ma refer in general la psihologia new-agista.

Nu o iau personal deloc. In privinta raselor si natiilor fictive, atat am de zis: Erich Von Daniken si paleoastronomie...

 

Cand incerci sa te trezesti, primul lucru de care te lovesti este acest camp informational new-age si il iei ca bun, fara sa iti dai seama ca de fapt, o mare de informatii utile si eliberatoare si practice te asteapta dincolo de el.

 

Raspunsul este in fata ochilor tai. Tu l-ai rostit... Primul lucru este new age..... (treci prin el...)....... apoi te duci dincolo de new age. :o:

--------------------------------------------

 

In mod normal nu m-as fi bagat in polemica asta, dar mi s-a parut ca ati sarit ca niste vulturi pe Amyra si nu mi se pare o atitudine corecta din partea voastra. Nu cred ca ea nu vrea sa auda si alte pareri, dar stiti cum e.... ambalajul vinde marfa.... Daca voi ati sarit pe ea agresivi, ce era de inteles de aici?

 

Later edit:

 

**Lux** de unde agresivitatea asta? :o:

Editat de Silver99

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Toata scalambaiala aia gen MISA mi se pare o tampenie imensa, cu un singur scop: hai sa ne ..... unii cu altii. :roll: PS: Ce sanse reale ar avea Bivolaru (la cum arata) sa se culce cu o femeie? pfff... cred ca aproape zero :D

Mic si rau! :roll:

 

Acuma.. de ce ii desconsideri omului sansele? Fiecare avem o pereche.. doua.. etc.. pe undeva, nu?

Dar sunt de acord, mare parte din sectele/scoli spirituale sau zi-le cum vrei.. cam asa au luat nastere. :o:

Si tot face aceeasi greseala. :o:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×