Sari la conținut
Forum Roportal
Ankaform

Dupa casatorie punem banii la comun?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

De ce am eu senzatia ca mai e un topic asemanator pe undeva? :good:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Si crezi tu ca ''rahatul ala de hartie'' iti dicteaza viata?Sau ce faci cu ea?

 

Ce faci cu orice rahat de hirtie, asta ai putea face si cu certificatul de casatorie, dar e inutil pina si la buda. Puteau avea bunul simt sa-l faca macar pe o hirtie mai moale, ca sa poata fi si el folositor la ceva

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Logic ca banii trebuie sa fie la comun. Eu am ramas bulversata dupa ce ne-am mutat impreuna si el nu aducea un leu in casa, dar imi spunea: "daca ramai fara bani si ai nevoie, cere-mi". Adica eu platesc utilitatile in casa si altele, mi se duce salariul si apoi sa-i cer lui sa ma duc la un coafor. Aia e familie? Nu, frate, banii trebuie sa stea in casa sau la banca, imputerniciti amandoi pe cont. E normal atunci cand te unesti cu o persoana in absolut tot.

Si da, o hartie nu te tine. Daca nu te intelegi, tot degeaba...ce sa faci cu hartia? Poate sa o folosesti ca ciorna la ceva.

Editat de cocky12

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

pana si Fat -Frumos pastreaza calul doar pentru el....bine, il mai imparte din cand in cand dar pentru scurt timp....:)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
. Eu am ramas bulversata dupa ce ne-am mutat impreuna si el nu aducea un leu in casa, dar imi spunea: "daca ramai fara bani si ai nevoie, cere-mi". Adica eu platesc utilitatile in casa si altele, mi se duce salariul si apoi sa-i cer lui sa ma duc la un coafor. Aia e familie?

Dar asa e si normal, draga. :)

Nu vrei sa ne mutam impreuna ?

 

Si asa, eu nu muncesc, deci nu ai de ce sa iti faci probleme ca nu pun banii la comun.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×