Sari la conținut
Forum Roportal
Phoenix07

Ritualuri cu sigilii demonice

Postări Recomandate

As vrea sa stiu cum se poate chema un spirit ( pentru a afla diferite informatii ) . Dar am auzit ca daca nu faci bine ritualul poti sa fii urmarit de acel spirit .

Trebuie, in primul rand, sa intelegi ca spiritele nu sunt niste chestii care umbla asa prin aer si singurul lucru pe care-l au de facut este sa stea la cheremul nostru sau sa ne bantuie pe noi! Spiritele (indiferent de care sunt) au fost incarnate in oameni si se vor reincarna tot in oameni! Deci ca sa intelegi logica unui spirit, incearca sa te pui in "pielea" lui si sa te gandesti cum ai proceda in conditiile in care ai fi invocat! Daca intelegi aceste lucruri si vrei sa continui, din motivele tale personale, trebuie sa te protejezi impotriva unor actiuni ale spiritelor. Spiritele nu sunt altceva decat energie, deci te poti proteja impotriva lor creind o bariera energetica, evident protectiva. Aceasta bariera se numeste in termenii magiei, cerc magic. Cu alte cuvinte, primul lucru pe care trebuie sa-l faci este sa inveti sa trasezi cercul magic. Ritualul este destul de complex pentru a ti-l descrie aici, dar il gasesti cu lux de amanunte la adresa: http://www.magie.paganism.ro/cerc.html

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu e suficient sa folosesti simbolul unui spirit si sa rostesti o formula pentru evocare sau invocare :pardon: Iti trebuie multa experienta si multa "putere" pentru a controla ce ai chemat, altfel este foarte periculos. Daca esti doar curios, citeste Al Azif, daca vrei sa practici cauta o loja magica, inscrie-te, initiaza-te si cand vei fi suficient de pregatit poti incerca sa invoci o forta superioara, dar in nici un caz nu demoni... :pardon:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
TOATE persoanele instabile psihic "vad" in jurul lor demoni care vor sa le faca rau.

 

religiozitatea si practicile spiritiste arata ca persoana in cauza nu poate, nu are cu ce suporta REALITATEA si se agata de practicile astea, de demoni, entitati, ingeri etc.

 

Nu neaparat! Exista mai mult de 38 de "Lumi-Posibile"...Fiecare incearca sa faca ceea ce il ajuta in Drumul-Lui, ca sa uite ca este trecator si ca mine va plati chiria daca se poate!

Visionarii au existat si vor exista mai departe independent de opiniile momentane...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

:lol2: Pai,va jucati cu focul apoi,intrebati de ce v-ati fript?

Invocarile sunt periculoase si de regula nu prea vin in planul terestru energii bune...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
e adevarat ca n-am nici un interes "stiintific", dar pentru linistea sufletului meu haituit as vrea sa vad in ce constau aceste ritualuri si cam pana unde pot ele ajunge

 

Esti atat de curios???Vrei tu neaparat sa vezi un demon ??sau sa afli cum sa il invoci ??daca da atunci poate te pot ajuta ...am fost posedat de un demon de la varsta de 4 ani pana la 18 ani cand mi-am dat seama si am incercat sa il tin sub control(nam reusit in totalitate dar lam sigilat) ************ dami add si tu si toti care sunt curiosi pentru a afla mai multe (nam chef de mistouri asa ca abtinetiva daca nu credeti cu adevarat)

 

As vrea sa stiu cum se poate chema un spirit ( pentru a afla diferite informatii ) . Dar am auzit ca daca nu faci bine ritualul poti sa fii urmarit de acel spirit .

 

Daca ai gresit ritualul poti sa fii si omorat de acel spirit crede-ma nu ai vrea sa incerci un ritual daca nu esti sigur ca este original si ca il poti duce la capat cu bine

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

pina si demonii sint sub jurisdictia lui Dumnezeu,si pina la urma e vai si amar de cel care stirneste disfunctii in evolutia lumii.

a invoca demoni,inseamna a-i scoate din starea de non implicare in care i-a vrut Dumnezeu,ca sa nu deranjeze oamenii.cine face asa ceva,o face cu buna stiinta,zgandare lumea catre pacat,sint mai rau ca demonii,pe demoni i-a inchis Dumnezeu,dar pe cei ce se dau prieteni ai Lui,fara sa fie,lumea cum sa-i recunoasca???

demonii I-au gresit mult lui Dumnezeu,numai Dumnezeu are stapinire asupra lor,nu este cu cadere oamenilor sa foloseasca forta de viata ce li s-a dat ca a strice ordinea lumii,chemind niste gresiti la manifestare.

Or sa se sature demonii de parsivenia oamenilor acestora si-or sa alerge la Dumnezeu.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Vad ca pe unii chiar ii mananca pielea. Chiar nu intelegeti consecintele unui lucru atat de serios si periculos?

Hai sa o luam sistematic si sa va explic in mare cam ce inseamna invocarea demonica, invocarea unui spirit de natura umana, vampirism energetic.

Mentionez ca stiu ce vorbesc, am practicat atat spiritism, cat si demonologie, initial din prostie, apoi ca sa repar niste greseli, ajungand pana la urma sa o fac de nevoie, ca sa mentin un echilibru.

Invocarea demonica presupune pregatiri minutioase, nicidecum o pentagrama desenata cu sos de rosii in mijlocul camerei si doua lumanari.

In primul rand, trebuie sa te pregatesti spiritual. Vei face multa meditatie, vei face proiectii astrale, pentru ca, in momentul cand vei face ritualul, sa ai mintea libera si o capacitate de concentrare mare. Un ritual spiritualist de orice fel nu se va face fara cativa ani de practica inainte! Si vorbesc serios.

Apoi, vine partea materiala. Trebuie sa ai un altar, adica o masuta neagra sau acoperita cu o mantie neagra, lumanari ritualice, in functie de specificul demonului, esente tot in functie de ce vrei sa invoci, sigiliul demonului, un plic care sa contina cerintele tale pentru demon,un pocal, betisoare parfumate pentru a te ajuta sa intri mai usor in transa si diverse ofrande aduse demonului, de preferat, mancare.

Ca incepatori, recomand calduros, chiar as impune sa nu se faca un ritual singur. Ar fi de preferat sa fiti minim 3 persoane. Incepeti prin a aseza lumanarile in mijlocul camerei, fiecare in dreptul unei persoane, astfel incat sa centreze sigiliul. Sigiliul va sta in mijlocul cercului, betisoarele vor fi aprinse, lumanarile se vor aprinde treptat, iar restul obiectelor vor ramane pe altar.

Tot se vor lua de maini si vor rosti incantatia specifica demonului, in timp ce persoana care doreste sa-l contacteze se va gandi intens la el. Cand veti simti ca l-ati contactat, rostiti rugamintile cu voce tare, fara a incerca sa va impuneti in fata demonului. De asemenea, trebuie sa promiteti si sa respectati o promisiune in ceea ce priveste ajutorul vostru pentru demon, in cazul in care dorintele vi se vor indeplini. Atentie! Chiar trebuie respectate. Ajutorul cel mai frecvent este aducerea de ofrande periodic sau predicarea cunostintelor despre ajutorul pe care vi l-a oferit voua demonul respectiv. Ardeti apoi plicul cu dorinte, gandindu-va intens la demon si multumindu-i. La sfarsit, multumiti-i demonului si spuneti-i ca poate sa plece si ca va veti respecta promisiunea. Stingeti lumanarile pe rand, gandindu-va permanent la demon si rugandu-l, pe un ton decis, dar fara sa-i impuneti, sa paraseasca camera. Ridicati-va din cerc si strangeti sigiliul si lumanarile, punandu-le pe altar sau intr-o cutie bine pastrata.

E foarte important sa va concentrati asupra demonului, pentru a nu chema un altul.

De asemenea, trebuie neaparat sa inchideti portalul cu o incantatie si cu multumiri demonului si strangand obiectele ritualice. Probabil ca va ganditi ca pocalul si celelalte care n-au fost folosite nu sunt utile. Ei bine, fiecare ritual trebuie sa aiba toate elementele. Inchideti portalul pentru a nu lasa o poarta prin care poate trece orice demon, chiar daca demonul pe care l-ai chemat nu si-a facut simtita prezenta, nu e neaparata nevoie sa il simtiti ca el sa fie acolo, dar trebuie sa inchideti mereu portalul dupa ce-i cereti sa plece.

Acum sa vorbim si despre riscuri. S-ar putea sa ramaneti cu el ca animal de casa fara macar sa va dati seama.

Si, intre noi fie vorba, nu ar fi prea placut sa va treziti zgariati in somn, sa va iasa fum din perete sau sa nu mai dormiti in siguranta in propria casa. Am testat lucrurile astea pe propria piele si nu e cel mai placut lucru din lume.

Sper ca v-am lamurit, insa RECOMAND CALDUROS SA NU INCERCATI. Sincer :spiteful:

Mai multe informatii aici :Flacara Neagra

Despre invocarea unui spirit si vampirism energetic, alta data. Aveti grija cu ce va jucati :doh:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vad ca pe unii chiar ii mananca pielea. Chiar nu intelegeti consecintele unui lucru atat de serios si periculos?

Da, dar cand esti level 60, nu mai e asa de periculos. Am niste vraji super-tari. Nu mai imi pot face nimic demonii. In fiecare week-end ne intalnim noi astia de level 60 si facem cate o invocare dasta. E super-distractie. Fiecare ne aratam maiestria in manuirea vrajilor. Nici cei mai tari dintre demoni nu ne mai pot atinge.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×