Sari la conținut
Forum Roportal
O_Nan

Carburanti Auto

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

as dori sa stiu de ce preferati un anumit tip de carburant auto si de la ce furnizor.

 

O_Nan ...nu stiu daca e bine pusa intrebarea ,sau nu am inteles-o eu in sensul in care vrei tu sa fie . In fine ...preferinte la carburant ? ...cam cate alegeri ai tu la pompa de la peco ? Pai nu prea ai " Cam acelasi preturi " la toate PECO-urile +faptul ca folosesti combustibilul dedicat motorului tau - prescris de constructor . Daca te referi la raportul : calitate-pret - aici cred ca preferatul majoritar e PETROM ( scuze de reclama , nu am nici un interes ) , spun asta datorita faptului ca majoritatea firmelor au contracte cu PETROM , ca masinile sau oamenii cu fite ii vezi mai mult prin MOL , asta datorita faptului ca-s mai liberi ( nu sunt aglomerati) si ca statie la servire de bunuri au produse mai de calitate . Ca motorina si benzina care se vinde la toate pompele din Romania sunt aceleasi - la baza , diferenta o face fiecare firma furnizoare . Aici intervin ceilalti compusi care sunt adaugati in combustibil pentru " imbunatatire ", astia sunt : parafina ,aditivi de iarna ,uleiurile si apa . Ai sa razi , dar asta se adauga in combustibilul de baza si ti-o spun din ce am vazut cu ochii mei. Am un amic care e "directoras "la un peco si am vazut ce face .Cum de altfel ma sfatuieste cand pot sa iau de la el sau nu :good: Alte explicatii din partea mea spre dorinta ta de a afla parerile altora , cam asta e .

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
as dori sa stiu de ce preferati un anumit tip de carburant auto si de la ce furnizor.

 

 

Furnizor ca furnizor, insa pentru diferite tipuri de vehicole, sint DESENATE si carburantii aferenti ca nu merge cu parfum Dior chiar daca-i mai ieftin ca benzina!!!

Editat de The Unknown

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×