Sari la conținut
Forum Roportal
Bagherra

Google Earth

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Nu stiu cum sa explic.... :rot: nu rideti....

Am vazut la cineva instalat acest program si mi-a placut.L-am instalat si eu...dar,la acel cineva, :o: cind "fixa" casa mamei sale din Romania,o vedea pe mama'sa cum se misca prin curte...vedea oamenii miscindu-se,mergind pe strada...

Mie,imi apare totul static;numai fotografii... :o:

Sa fie o problema de setare? :lol: Sau e diferita varianta gratuita de cea pro?

Editat de Bagherra

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Tie ti-a spus acel cineva ca o vedea miscandu-se?

Te-a pacalit. Acum eu as zice ca niste sateliti fac "poze", la teritorii. La un anumit interval. Si la un anumit interval alea is reimprospatate.

Is poze reinnoite din cand in cand, dar nu e "film". Acu nu stiu daca ma insel, cert e ca si la mine e static.

Bun, noi nefiind interesanti, vad muntele doar.

Editat de Kilkoana

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

:P Nu mi-a spus.Mi-a aratat.Si am vazut cu ochii mei.

Cu ceva ani in urma era asa...dar,apoi,stiu ca a fost un scandal despre violarea intimitatii,ceva cu privatu' :D si cred ca au desfiintat optiunea.

Speram totusi sa mai fie vreo posibilitate.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am instalat si eu programelul, dar pozele alea facute cu strazile si masinile, greu mi se pare de crezut ca-s facute din satelit, mai ales ca sunt facute paralel cu pamantul, cu cladirile, etc. Satelitul le-ar face mai acana, mai de sus, mai dintr-o parte... Ala o vede pe maica-sa in casa si eu nu-mi vad nici macar orasul... :P

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Am instalat si eu programelul, dar pozele alea facute cu strazile si masinile, greu mi se pare de crezut ca-s facute din satelit, mai ales ca sunt facute paralel cu pamantul, cu cladirile, etc. Satelitul le-ar face mai acana, mai de sus, mai dintr-o parte... Ala o vede pe maica-sa in casa si eu nu-mi vad nici macar orasul... :P

 

pozele alea sunt facute cu masini speciale - prevazute cu multe camere de fotografiat pe acoperis - e un scandal mare cu ele si invazia spatiului privat pe care pozele alea o provoaca - in unele tari au fost stopate legal - in altele inca e scandal ....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
pozele alea sunt facute cu masini speciale - prevazute cu multe camere de fotografiat pe acoperis - e un scandal mare cu ele si invazia spatiului privat pe care pozele alea o provoaca - in unele tari au fost stopate legal - in altele inca e scandal ....

Severinul e in ceata... nimic clar. Doar cate-o fotografie cu anumite cladiri... atat. Satelitul nu vede mai clar sau... nu vrea sa-mi arate??

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Severinul e in ceata... nimic clar. Doar cate-o fotografie cu anumite cladiri... atat. Satelitul nu vede mai clar sau... nu vrea sa-mi arate??

 

pozele cu rezolutie mare sunt facute in special unde sunt abonati platitori / sau zone de mare interes turistic ... ma indoiesc ca in Severin exista asa ceva .... deci au facut un numar mic de poze - cat sa nu lase pata alba pe harta

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
pozele cu rezolutie mare sunt facute in special unde sunt abonati platitori / sau zone de mare interes turistic ... ma indoiesc ca in Severin exista asa ceva .... deci au facut un numar mic de poze - cat sa nu lase pata alba pe harta

Cine au facut un nr mic de poze?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Gugal, evident.

Mie mi se pare ca-s facute de oameni ca mine cu aparat foto (astea paralele cu solul, nu de sus) si apoi uploadate. Adica ce rost avea sa faca satelitul poza cu gradina lu' bunica de la cucuietii din deal, cand sunt alte obiective mai importante ne-mpozate? :P

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×