Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Am vazut-o prima data pe 27 septembrie 2008. M-am indragostit de ea pe loc. Suntem colegi la locul de munca si mereu am fost langa ea cand avea nevoie. Nu i-am spus nicioadata ce simt. Ea era implicata intr-o relatie cand ne-am cunoscut si e fericita cu el. Pentru mine doar asta conteaza, ca e fericita. Dar adorm cu ea in gand, ma trezesc cu ea in gand si mi se sfasie sufletul atunci cand sunt impreuna. Am nevoie de un sfat!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Pentru mine doar asta conteaza, ca e fericita.

Esti fericit cand o vezi cu altu? :pardon: N-am inteles niciodata cum sta treaba cu "fericirea" asta. Cand se culca cu ala tu esti fericiti deoarece ea se simte bine?

 

Cati ani aveti amandoi?

Editat de FNF

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Esti fericit ca ea e fericita langa iubitul ei,sau ti se sfasie sufletul cand o vezi cu el? -eu cred ca e o contradictie aici.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

a zis cand sunt impreuna, nu ca ii vede impreuna.

stie el, asa, in forul lui interior, ca ei sunt impreuna si i se sfasie.

 

aia e.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Am vazut-o prima data ... M-am indragostit de ea pe loc ... adorm cu ea in gand, ma trezesc cu ea in gand si mi se sfasie sufletul atunci cand sunt impreuna.

 

 

Nu prea sint leacuri pentru asemenea conditii, se intimpla la oricine la orice varsta, nu esti singur in acest club.

Se cheama VIATA si trebuie sa suferim cateodata!!!

Cred ca fiecare om are pe cineva in rezerva in acest fel cand n-are ce sa spuna ca nu se va intimpla nimic!!!

 

Esti fericit ca ea e fericita langa iubitul ei,sau ti se sfasie sufletul cand o vezi cu el? -eu cred ca e o contradictie aici.

 

Traieste o viata dubla ... a doua imaginara dar i se pare adevarata viata!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

daca stii cu certitudine ca e fericita pot sa-ti spun ce sa nu faci: sa nu-ti faci iluzii desarte si sa-i respecti relatia

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Apuca-te de arte martiale, ceva soft gen karate-do ca sa iti ocupe timpul sa nu te mai concentrezi pe ea, pune burta pe carte si invata despre atasament, despre relatiile interumane si despre cat de important este sa te pui pe primul plan si sa nu simti niciodata ca ai nevoie de o persoana - aia este o nevoie gresita. N-ar strica sa studiezi un pic conceptele religiilor orientale si ceva psihologie. Si ar fi indicat sa porti discutii cu cat mai multe persoane, nu obligatoriu pe tema asta ci pe teme similare, tangentiale sau adiacente.

Nu este gresit sa iubesti - este foarte bine, insa nu poti impune dragostea. Iti recomand sa inveti sa te simti bine cu tine insuti, prin actiunile tale, la momentul potrivit iti vei intalni si perechea, care poate fi chiar ea, sau alta.

Si nu te mai gandi intens la ea, ca e o vorba si e pe bune - sanatosi sa fim... ca boala vine singura. Focalizarea dorintei pe un subiect inaccesibil prin mijloace cunoscute sau conventionale poate genera obsesie.

De baut n-am baut... Cred ca am umblat prea mult azi de m-apuca filosofii d-astea complicate la 2 dimineata. Anyway, asta e parerea mea, sper sa te ajute cu ceva.

Multa bafta !

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Am nevoie de un sfat!

 

Uite 4

 

1.Da-ti demisia,cauta alt loc de munca.

2.Fa-i vraji sa se desparta de prieten si sa puna ochii pe tine.

3.Sufera in tacere sau spune-i ce simti si continua sa suferi.

4.Ai rabdare poate-ti trece..

 

:pardon:

Editat de Intifada

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Esti fericit ca ea e fericita langa iubitul ei,sau ti se sfasie sufletul cand o vezi cu el? -eu cred ca e o contradictie aici.

nu-i nici o contradictie...asta-i idealul de iubire suprema;desi nu cred ca simte chiar ce spune!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Poti sa comunici cu ea mai mult, sa gasesti subiecte de discutie, precum cartile citite, muzica preferata, calatoriile etc. Sa discuti f. mult si sa degaji optimism, sa fii pozitiv, vesel, conteaza f. mult, ceea ce transmiti tu fetei, acelasi lucru vei primi, transmiti dragoste, bucurie, acelasi lucruri le primesti. Fii prietenos, adu-i documentele tu, adu-i un buchet de flori, prepara o cafea buna pentru ea si pentru colegi, adu-i o revista: Lumea femeilor... Bfata iti doresc!

Editat de bydy
Scos citat off-topic.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×