Sari la conținut
Forum Roportal
FreakyKitty

Par care se incalceste si se ingrasa repede..

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Salutare!! As dori si eu niste sfaturi despre cum sa am un par frumos moale care poate fi lasat pe spate si care sa nu se incalceasca.Parul meu are un aspect oribil, se ingrasa repede, se incalceste foarte repede si firele de par se spicuiesc.Folosesc sampon Pantene si balsam si masca cu ou si alpte inainte de samponare dar nu au rezultate asa de spectaculoase :pardon:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

La fel il am si eu.

Dupa ce m-am chinuit ani intregi dimineata de dimineata cu placi, ondulatoare si alte porcarii, l-am tuns mai scurt si il las sa se aseze cum vrea el, ajutandu-l cu cosmetice...

A, si nu il prea perii - se aranjeaza mai bine buclele.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Salutare!! As dori si eu niste sfaturi despre cum sa am un par frumos moale care poate fi lasat pe spate si care sa nu se incalceasca.Parul meu are un aspect oribil, se ingrasa repede, se incalceste foarte repede si firele de par se spicuiesc.Folosesc sampon Pantene si balsam si masca cu ou si alpte inainte de samponare dar nu au rezultate asa de spectaculoase :pardon:

Bună!

 

Ai părul blond? Te vopsești des? Sau e culoarea naturală? V

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Salutare!! As dori si eu niste sfaturi despre cum sa am un par frumos moale care poate fi lasat pe spate si care sa nu se incalceasca.Parul meu are un aspect oribil, se ingrasa repede, se incalceste foarte repede si firele de par se spicuiesc.Folosesc sampon Pantene si balsam si masca cu ou si alpte inainte de samponare dar nu au rezultate asa de spectaculoase :pardon:

nu stiu ce masca folosesti de se aplica inainte de samponare! majoritatea mastilor se aplica dupa samponare, se asteapta 10 minute apoi se clateste temeinic parul

curios ca se desface firul de par la varfuri din moment ce il ai mai gras, n-ar trebui sa ai problema asta

 

eu spal parul cam de 3-4 ori pe saptamana(ca ma duc la inot si n-am de ales) doua samponari apoi aplic la repezeala conditioner leave-in, asta e produsul meu spectaculos, indispensabil, nu trebuie clatire dupa ce se aplica spre deosebire de creme sau balsamuri.

Se piaptana foarte usor parul, se coafeaza usor, nu se electrizeaza, parul straluceste.

 

pentru par gras exista sampoane pt utilizare frecventa, moi

daca vrei ceva naturist, spala parul cu galbenus de ou, clatesti apoi il mai clatesti odata cu ceai de musetel/urzica/frunze de nuci in functie de culoarea parului.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
nu stiu ce masca folosesti de se aplica inainte de samponare! majoritatea mastilor se aplica dupa samponare, se asteapta 10 minute apoi se clateste temeinic parul

curios ca se desface firul de par la varfuri din moment ce il ai mai gras, n-ar trebui sa ai problema asta

 

eu spal parul cam de 3-4 ori pe saptamana(ca ma duc la inot si n-am de ales) doua samponari apoi aplic la repezeala conditioner leave-in, asta e produsul meu spectaculos, indispensabil, nu trebuie clatire dupa ce se aplica spre deosebire de creme sau balsamuri.

Se piaptana foarte usor parul, se coafeaza usor, nu se electrizeaza, parul straluceste.

 

pentru par gras exista sampoane pt utilizare frecventa, moi

daca vrei ceva naturist, spala parul cu galbenus de ou, clatesti apoi il mai clatesti odata cu ceai de musetel/urzica/frunze de nuci in functie de culoarea parului.

Masca de ou se folosește

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Un balsam dupa care nu te clatesti.

 

 

Ti se incalceste parul pentru ca il ai ondulat? Sau il ai drept?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
e prima oara cand aud de par gras cu varfuri despicate, asta nu sa va contrazic.

poi asa se numeste produsul, un fel de balsam dar poate fi si spray care se lasa pe par, se lasa in sensul ca nu necesita clatire dupa aplicare

pentru par gras sunt din plante, fructe si nu contin uleiuri

Al meu e așa: gras, cu v

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
inseamna ca este ceva masca speciala pentru ca celelalte masti se aplica dupa samponare, pe parul inca ud, ma rog umed,

Eu am citit pe net ca pentru mai multa stralucire a parului e bine ca balsamul sa fie aplicat pe par inainte de samponare si apoi samponul, spaland numai la radacina. Am incercat si a functionat.

Explicau acolo cum ca spalarea cu sampon a intregului fir de par inlatura toate substantele protectoare de pe acesta si astfel firul de par devine mai fragil.

Eu am incercat procedura nu pentru ca as avea firul subtire, ci pentru ca nu dobandeam stralucire dupa spalare. Si in afara de faptul ca imi cade, alte probleme cu parul nu am.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×