Sari la conținut
Forum Roportal
Ghijoi

Patanii la nunta

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

fiecare dintre noi a fost invitat la o nunta,cu totii ce se-ntampla:oboseala,cheltuiala s.a...dar de mai intampla si altceva...

O verisoara cam "tarzie" a reusit de s-a maritat pana la urma,cu un arab-nunta mare la onesti!

toate neamurile acolo,invitatii miresei-ai mirelui,vreo 2 arabi cu capul mare(la propriu) ...toate bune si frumoase pana si-au adus aminte arabii cu capu mare ca-s barbati si-u dat drumul la muzica arabeasca...dar ce fel de muzica?....un gen de cenaclul flacara cu paunescu d.j. in varianta arabeasca....l-am inteles,acceptat;na,i-o fi dor omului de casa,e mire doar...

si-au inceput reprizele:o ora destepta-te romane in versiune araba,o jum. de ora gica petrescu..si asa de 3-4 ori.Toate ca toate,dar cand am ajuns la sarmale si au bagat aia top jihad,n-am mai rezistat,m-am dus in masina de m-am culcat sa nu fac vreo prostie sa stric nunta.

acum,la cativa ani dupa faza aia,ficatii ma dor cand ma gandesc la arabii aia cu capu mare!

 

 

 

 

maine ,la alta nunta ,povestea "puricatei"

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

N-am fost la multe nunti in viata mea. Cele mai tari patanii de la nunti le-am auzit de la televizor.

Una a fost dintr-o tara vecina cu Romania, nu tin minte, acum cativa ani, in care exista obiceiul sa se traga in sus cu pusca. La o nunta, punandu-se in practica acest obicei, cel care a tras a nimerit intr-un avion de mici dimensiuni care se pregatea sa aterizeze. Pilotul a scapat cu viata din fericire. Vorba profei mele de franceza, "exact ca intr-un film de Kusturica".

Alta poveste, tot de la stiri, avea in rol principal o mireasa care n-a mai aparut la propria nunta pentru ca de nervozitate mestecase Orbit toata noaptea si ramasese prizoniera in baie, datorita efectului secundar specificat pe ambalaj, in caz de exces.

Editat de Finnian

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
...

Si-o fi bagat oare muzica patriotica gen socialitsto-comunista? Altfel nu-mi dau seama ce fel de muzica arabeasca ar suna ca imnul "Desteapta-te rumune" sau cenaclul lui Paunescu...

Bun...mai departe...ce este "top jihad" ? Vreun nou stil melodic sau vreo specialitate culinara despre care nu stiu? Sau poate vreun dans anume? :)

Intrebari:

Cap mare ai vazut numa la arabi ?

Care cap era mare?

Ce te-a traumatizat mai mult,numai muzica araberasca sau combinatia arabeasca/Gica Petrescu sau capetele mari? :o:

Una a fost dintr-o tara vecina cu Romania, nu tin minte, acum cativa ani, in care exista obiceiul sa se traga in sus cu pusca.

Traditia asta o gasesti cam prin tot orientul mijlociu.Se trage cu orice.Daca nu e pusca atunci cu RPG-ul sau ce gaseste omul prin beci.:o:

Poveste de nunta reluare:

 

Acum un an sunt invitata la o nunta aici.Cuplul roman.Se aduna lumea la un restaurant italian si incepe bairamul.Toate bune si frumoase pana cand incet incet incep sa se musteasca.Orchestra compusa din un individ la orga si unul cu microfonul intona manele de se cutremura parcarea afara.Ospatarii isi dadeau coate.Pe la 5 dimineata (restaurantul trebuia sa inchida la 2) erau varza toti,mireasa pe masa si unul (nu mirele) cu nasul sub rochia ei sa caute pojartiera aia.Credeam ca mirele face asta.Ma rog...

Pe ringul de dans fiecare cu mainile pe bucile nevestii altuia,doi se bateau afara (cred ca din motivul asta),altii vomitau pe la toaleta.

Ei,al meu nu sa dus in masina sa se culce a stat politicos la masa facand conversatie usoara cu cativa nuntasi mai treji care incepusera sa-l intrebe de ce se taie preputzul la musulmani. :roll:

Editat de Intifada

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Fapte generale

 

In State nuntile formale sint scurte, nici nu prea este timp sa se intimple ceva ...

Partea religioasa este chiar lunga si se intinde cu prezentarea familiilor, uneori prea multa informatie si are loc intr-o biserica, iar receptia de obicei este loc inchiriat intr-un restaurant sau hotel unde totul este pe minut organizat.

 

Eu/noi si cateva cunostinte am intirziat de la nunta fiicei verisorului prim din cauza ca nu ne-au anuntat ca drumul cel mai cunoscut pana la locul petrecerii este in renovare in acea zi, si avem de ocolit orasul aproape 360*.

Cand eram aproape de location, am fost intorsi de politie .... si traficul s-a ingreunat rau de tot si doar dupa 3 ore am ajuns ... se servea deja masa ... de baut nu era nimic decat non alcoolic bere, ca de la sampanie si ceremonia casatoriei am intirziat. Era una din nunti unde nu s-a mers la o biserica ...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Fapte generale

 

In State nuntile formale sint scurte, nici nu prea este timp sa se intimple ceva ...

Partea religioasa este chiar lunga si se intinde cu prezentarea familiilor, uneori prea multa informatie si are loc intr-o biserica, iar receptia de obicei este loc inchiriat intr-un restaurant sau hotel unde totul este pe minut organizat.

 

Eu/noi si cateva cunostinte am intirziat de la nunta fiicei verisorului prim din cauza ca nu ne-au anuntat ca drumul cel mai cunoscut pana la locul petrecerii este in renovare in acea zi, si avem de ocolit orasul aproape 360*.

Cand eram aproape de location, am fost intorsi de politie .... si traficul s-a ingreunat rau de tot si doar dupa 3 ore am ajuns ... se servea deja masa ... de baut nu era nimic decat non alcoolic bere, ca de la sampanie si ceremonia casatoriei am intirziat. Era una din nunti unde nu s-a mers la o biserica ...

naspa...ai pierdut-presupunand ca locuiesti in state-frumusetea nuntilor de pe aici...

stai cu ochii pe topicul asta,multe-s de povestit! :o:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
... ai pierdut frumusetea nuntilor de pe aici...

stai cu ochii pe topicul asta, multe-s de povestit! :)

 

 

Am de gand sa ma amuz la acest topic :o: si nu-mi place sa las mesaje scurte, mi-am adus aminte ca la una din nunti

socrul mic facea dragoste in parcare cu prietenele miresei ....

Editat de The Unknown

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Cap mare ai vazut numa la arabi ?

Care cap era mare?

Ce te-a traumatizat mai mult,numai muzica araberasca sau combinatia arabeasca/Gica Petrescu sau capetele mari? :)

 

sunt destui cu capul mare..da aia erau croiti dupa un calapod!

 

muzica era cred patriotica-nationalista- de ce zic asta,ca aveau indemne si recitau de genul cum facea paunescu la cenaclul flacara ...identic..povesteau si declamau aia de te durea capul!(nici de dansat nu era ...nici de baut era ceva de genul..." dor de eminescu" dar in versiune araba;apropo' dor de eminescu e superba,cunosc personal compozitorul,il iubesc si il respect!)

 

Am de gand sa ma amuz la acest topic :o: si nu-mi place sa las mesaje scurte, mi-am adus aminte ca la una din nunti

socrul mic facea dragoste in parcare cu prietenele miresei ....

ce zici???am auzit bine...??? da-i drumul!spune tot!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

păţanie la nuntă: mireasa furată pe la miezul nopţii de unul din cavalerii de onoare - se

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Fratele meu a avut nunta frumoasa. Si ei erau asa tineri: el 22, ea 18. Cind sa plecam de acasa dupa mireasa, il vedeam pe dragutul de el cu emotiile in git. :)

Faza cea mai simpatica a fost cu grupul de la coltul de masa unde stateam noi. La tara in Banat asa se pun mesele, lungi, pe siruri. Ei, eram eu, fostul prieten, resitean, varul Cipi din Germania, o prietena de-a mea din Tulcea si prietena veche din Bucuresti. A fost nunta traditionala, cu muzica de Banat. Cind ne ridicam sa jucam, fiecare pe ... limba lui. :o: Doar eu si cu fostul mergeam in acelasi stil, ca stiam cu se joaca, ceilalti faceau ce-i taie capul, in hora. Si acum rid cind imi aduc aminte cum topaiau prietenii nostri fiecare altfel. Ne-am simtit tare fain cu totii.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Am de gand sa ma amuz la acest topic :pardon: si nu-mi place sa las mesaje scurte, mi-am adus aminte ca la una din nunti

socrul mic facea dragoste in parcare cu prietenele miresei ....

Facea sex vrei sa zici....

Prietenele... plural? :P

 

...

Nu exista vreo hora sau batuta care so stie tat romanu indiferent din ce zona provine ? :)

Editat de Intifada

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×