Sari la conținut
Forum Roportal
Fubball

Calcul lichidare salariu in caz de demisie

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Buna ziua. Nu stiu daca mai este vreun subiect deschis pe aceasta tema( eu nu am vazut)As avea si eu o intrebare: eu mi-am dat demisia si mi s-a facut fisa de lichidare, numai ca am impresia ca mi-au calculat gresit lichidarea. Eu mai am de luat 7 zile de concediu ( 2 zile de anul trecut si 5 de anul acesta ). suma care a iesit de plata pt aceste zile de concediu este de 358 lei ( am inteles ca impozabili ) in conditiile in care:

salariu brut pe CM: 1077

salariu brut realizat: 1250

salariu net: 900

I- preavizul meu a fost pana pe 05.04.2010 ( a doua zi de Pasti cand nu s-a lucrat pt ca este zi libera de la stat). Dupa cum v-am spus mai sus, salariul brut era de 1077, dupa ce s-au calculat banii pt zilele de concediu a iesit suma de 358 lei- impozabili. lichidarea pe care am primit-o ( banii pt concediu + banii pt zilele lucrate - de pe 1 aprilie pana pe 5 inclusiv ) este de 360 lei. intrebarea mea este: este corecta aceasta suma sau ar teebui sa discut cu ei sa imi recalculeze? va intreb deoarece tipa de la personal evita mereu sa imi raspunda la acest gen de intrebari si atunci vreau sa stiu inainte sa o intreb. multumesc tare mult!

Va multumesc si astept un raspuns din partea dumneavoastra!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×