Sari la conținut
Forum Roportal
El`luchador

Probleme in dragoste

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

ce mai sufera lumea....si sufar si eu acum,

nu am vrut sa-mi fac o prietena din cauza asta o sa vina inevitabilul moment despartirea sau coborasurile in dragoste care ma afecteaza destul de mult, dar am zis ca la un moment trebuie sa intru si eu in lume

asa ca mi-am facut o prietena nu eram cine stie ce indragostiti dar cu timpul am prins mare drag de ea si cred ca si ea de mine, cat timp am fost cu ea pot sa spun ca am luat viata mai in serios, invat mai mult la facultate, ma implic in proiectele scolii, caut sa fac practica sau sa ma angajez(adica m-am schimbat putin sper sa nu fie asta motivul cu care am luat o pauza)e virgina studenta, dupa o relatie de 1 an si 5 luni nu am facut sex si nu prea am insistat pe asta (mai mult prietenii mei cu care am avut si o mica cearta unde le-am spus ca in timp si ca o relatie nu se bazeaza numai pe sex) dar acum nu mai pot sufar de nf si sa o insel nustiu daca e ce`l mai bun lucru, nustiu ce a cauzat departarea ei fata de mine, irascibilitatea mea sau sms`urile unde ma plangeam ca petrece prea mult timp cu prietenele ei, sau ca ma plangeam ca e mereu obosita pt mine, nu prea am vb face to face lucrurile serioase pt ca de fiecare data cand ii reprosam ceva se intrista si nu-mi placea, acum zice sa luam o pauza ca ii este greu sa se aproprie de o persoana(dupa 1 jumate!), sunt foarte tolerant daca am acceptat sa ies cu prietenele ei si nu m-am mai plans, acum plangerile mele cum ca e obosita cred ca i-a umplut paharu, i-am zis ca nu ma mai intereseaza sexu asa de mult si ca sunt dispus sa astept. daca nu s-a inteles nu am fost insistent, nici posesiv cu toate ca vroiam sa ne vedem mai des (cred ca 2-3 ori pe saptamana) am acceptat asta si cand avea treaba o intelegeam si nu insistam(defapt intrebam iesim, ai lucrare, ai examen putem sa iesim? daca da da daca nu nu ma suparam si nici nu insitam ca invata prea mult si nu-mi acorda si mie timp) acum ea a zis sa luam o pauza si nustiu ce sa fac...sigur ne indepartam si mai mult, sa mai insist sau sa las asa poate ne revenim, repet e o fire timida si inchisa(mai putin cu prietenele ei) sa vb cu ce`a mai buna prietena ai ei poate ma ajuta?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

ca doi oameni semi maturi ce va gasiti, creca ar trebui sa discuti cu ea la concret, daca mai sunteti un cuplu sau nu.

daca da, ar trebui sa-i spui deschis si civilizat ce te doare

daca nu, macar sa te elibereze din functie . si-apoi esti liber.nu?

 

si acu esti, dar daca vei discuta serios cu ea, in functie de raspuns, iti va fi mai usor sa te decizi pe mai departe.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
ca doi oameni semi maturi ce va gasiti, creca ar trebui sa discuti cu ea la concret, daca mai sunteti un cuplu sau nu.

daca da, ar trebui sa-i spui deschis si civilizat ce te doare

daca nu, macar sa te elibereze din functie . si-apoi esti liber.nu?

 

si acu esti, dar daca vei discuta serios cu ea, in functie de raspuns, iti va fi mai usor sa te decizi pe mai departe.

suntem in pauza nu stiu ce inseamna asta pt ea(cred ca nu ne mai trimite`m sms`uri sau nu ma vb decat ca intre prieteni) cat despre vb deschis am zis ca am incercat dar nu prea se poate, i-am zis sa ne intalnim zilele astea sa vb face to face sa vedem daca se mai poate face ceva, daca nu...nustiu o sa cad intr`o depresie care sper sa nu dureze prea mult, i-am trimis azi mesaj(ca era la scoala) sa ma sune cand are timp sa vb macar la telefon nu pe mess sau prin sms`uri, nu am primit un raspuns..am zis e timida si se aproprie greu de oameni(si eu sunt timid dar ma aproprii mai usor de oameni) daca vb face to face sigur se intimideaza sau ne intimidam si nu putem discuta serios, sau nu are puterea sa-mi spuna chestii pe fata, ii e frica sa nu ne impacam si ea sa nu mai simta nimic pt mine adica sa stea cu mine doar din rusinea ca nu poate sa-mi dea papucii...

 

Dar tu ai mai facut sex pana sa o cunosti pe ea?

nu, nu am facut

Editat de El`luchador

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

apoi daca zici ca astea-s motivele ei de-a fi prietena ta, eu zic sa te hotarasti tu sa pui punct la circu asta si sa-ti vezi de viata ta.

n-ai de ce sa cazi in depresie. na, suferi, ti se pare ca-i sfarsitu lumii, da sa stii ca trece, mai inveti, mai iesi ude-ti place etc.

si poate iti trantesti o prietena cu care sa faci si sex, nu?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
apoi daca zici ca astea-s motivele ei de-a fi prietena ta, eu zic sa te hotarasti tu sa pui punct la circu asta si sa-ti vezi de viata ta.

n-ai de ce sa cazi in depresie. na, suferi, ti se pare ca-i sfarsitu lumii, da sa stii ca trece, mai inveti, mai iesi ude-ti place etc.

si poate iti trantesti o prietena cu care sa faci si sex, nu?

asta cred, dar nu sunt sigur, te rog...da-mi si sfaturi de impacare, sa insist, sa vb cu prietena ei cea mai buna, ea ea poate sa-mi spuna ce are in cap?sunt fffff apropriate si cam vb tot inclusiv "picanteriile" noastre(mai mult d`aia nu vorbeam mai deschis cu ea dar asta nu mi-a mai fost de mult o problema), ii e frica sa se ataseze mai mult de mine si nustiu de ce

la 23 de ani ce fata mai ia un baiat virgin, care inca nu si-a inceput o cariera

Editat de El`luchador

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
dar am zis ca la un moment trebuie sa intru si eu in lume

asa ca mi-am facut o prietena

Ce chestie ! Ca sa intri in randul lumii tre sa ai prietena. ;)

La naiba cu ce zice lumea.....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu sunt muta de uimire.

Pentru ca am un elan de bunavointa, fii atent, beleste ochii. IN NICI UN CAZ sa nu vorbesti cu prietena ei, intelegi? mai bine te duci in padure, decat sa vorbesti cu prietena ei.

Atat am avut de zis, in mutenia mea.

Editat de Amarena

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ce chestie ! Ca sa intri in randul lumii tre sa ai prietena. ;)

La naiba cu ce zice lumea.....

nustiu ce vrei sa zici, dar sa stai pana la 22 de ani sa nu-ti faci si tu o prietena, am zis ca e momentul pt o schimbare in viata mea si pt inceput sa-mi fac o prietena, eram putin misogin, pretentios si neinteresat de sexul opus decat ca prietenie si partenere de discutie sau de pahar

 

Eu sunt muta de uimire.

Pentru ca am un elan de bunavointa, fii atent, beleste ochii. IN NICI UN CAZ sa nu vorbesti cu prietena ei, intelegi? mai bine te duci in padure, decat sa vorbesti cu prietena ei.

Atat am avut de zis, in mutenia mea.

de ce sa nu vb cu ea, sau ce sa fac s-o las moarta poate se intoarce?si de ce ai ramas muta de uimire?shit happens, fel si fel de chestii fel si fel de oameni, fel si fel de relatii, uneori ma amuza stangaciile prin care am trecut(prima iesire in oras, primul sarut)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×