Sari la conținut
Forum Roportal
_Undying_

Isaiah capitolul 28 - despre credinciosii ipocriti

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Mai spune si Isus multe de-astea...cum se inghesuie dumnealor ipocritii in primele locuri prin sinagogi/biserici(as adauga si pe forumuri)...cum se roaga in public...indelung,sa-i vada lumea...si isi pun simboluri religioase la vedere,...sa stie lumea ca sunt "alesi"...

Cum incuie portile cunoasterii pentru toata lumea,invatand minciuni,ca nu cumva sa intre altii in imparatie,daca ei nu o fac. :ok:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Deci raiul si iadul nu mai exista.

Depinde ce intelegi tu prin "iad" si "rai". :flowers:

Legamantul cu moartea, exista astazi. Uita-te la ortodocsi. Ei fac un legamant cu moartea. Dau banul la popa, si acesta avand pile la Locuinta Mortilor, trimite in "loc cu verdeata" pe cine vor ei,indiferent de viata nenorocita pe care a trait-o individul, conform cu marinimia celor ramasi care-l reprezinta pe decedat(adica suma donata laq serviciul de iertare facut de popa).

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Depinde ce intelegi tu prin "iad" si "rai". :flowers:

Legamantul cu moartea, exista astazi. Uita-te la ortodocsi. Ei fac un legamant cu moartea. Dau banul la popa, si acesta avand pile la Locuinta Mortilor, trimite in "loc cu verdeata" pe cine vor ei,indiferent de viata nenorocita pe care a trait-o individul, conform cu marinimia celor ramasi care-l reprezinta pe decedat(adica suma donata laq serviciul de iertare facut de popa).

Cu popa sau rabinul nu discut despre moarte. De fapt nici nu ma prea preocupa. Nici popa si nici aia cu coasa. Locuinta Mortilor exista. Imi voi face un cavou in care "vizitatorii" mormintului meu vor putea dansa si veseli. Va fi mai mare decit marimea mea triplata.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×