Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Am revenit...Cu o noua problema(in dragoste)...:|...In alta clasa exista un baiat din echipa de baschet a scolii pe care il plac mult.Prietenii incearca sa vorbeasca cu el dar nu reusesc pentru ca mereu cand am nevoie nu este in scoala:|.El este gemeni si eu leu(nu cred ca asta conteaza).As vrea sa ma duc la el pentru ca stie ca il plac numai ca imi este foarte rusine si chiar vreau sa avem o "relatie".Am facut rost si de id.ul lui de mess de curand numai ca inca nu mi.a raspuns la mesajul pe care i l.am lasat.Deobicei cel mai mult il vad marti.Cand sunt prin preajma si este in fata mea incearca sa faca orice sa ma impresioneze.Astazi a fost la parter si toti colegii imi spuneau ca e jos si sa ma duc la el numai ca mi.a fost rusine.In acel moment nu as fi stiut ce sa.i spun.Mie cam greu si mai sunt cateva saptamani de scoala si vreau o mica "relatie" daca se poate numi asa cu el:):)...Imi place mult si nu stiu cum sa fac sa putem sa vorbim.Pentru ca el stie ce simt pentru el numai ca asteapta sa fac un pas ca sa ma pot apropia incet.As vrea ca marti sa pot sa.l vad si poate sa.i vorbesc as incerca numai ca nu stiu daca voi avea curaj.Va rog mult sa.mi spuneti ce sa fac.:)..Chiar am nevoie:(...Va multumesc!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
dar nu reusesc pentru ca mereu cand am nevoie nu este in scoala

'Ai nevoie'?

El este gemeni si eu leu(nu cred ca asta conteaza).

Pai daca nu conteaza, zi-ne si ascendentul.

Si mai zi-ne si inaltimea fiecaruia, ca oricum nu conteaza.

As vrea sa ma duc la el

...

chiar vreau sa avem o "relatie".

Mie cam greu si mai sunt cateva saptamani de scoala si vreau o mica "relatie" daca se poate numi asa cu el:)

Eu cred ca esti lipsita de orice personalitate, cam tuta si dai impresia (cel putin pe forum) ca nu vrei o 'relatie' ci mai degraba o felatie.

Fara ghilimele.

 

Facem pariu ca toti forumistii iti vor spune invariabil sa incerci, sa iti iei inima in dinti, etc?

Eu zic mai degraba sa mai lucrezi putin la disperarea pe care o afisezi si la ratiune.

Ca te-ar ajuta mai mult decat o eventuala mica 'relatie' cu un baiat pe care il placi foarte-foarte mult, ai nevoie, iti doresti, etc.

Si care este Gemeni, iar tu Leu.

Nici eu nu cred ca asta conteaza.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Facem pariu ca toti forumistii iti vor spune invariabil sa incerci, sa iti iei inima in dinti, etc?

 

Kontro!!!! fetele sint timide si fara practica in arta asta de a incepe o discutie de initiere cu un baiat din lipsa de educatie in scolile din romania!!! la acest capitol ma refer, la matec a altceva. Si eu am trecut prin asta de zeci de ori in tinerete si mi se intimpla si acum!!! Raspunsul ar putea sa fie crud, de asta ne este frica de o curajoasa prim pas!!! Ca sa-si apere imaturitatea, un musculos din asta, prefera sa spuna ca n-a observat nimic sau ca are pe altcineva, ceva care te marginalizeze si sa te umileasca!!! Cine are nevoie de asa ceva!!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Te pomenesti ca sunt baietii mai breji in probleme de comunicare sentimentala .

Nu stiu de ce ,dar eu imi aduc aminte invers.Mici scorpii materialiste si perverse exersand arta seductiei ,sub forma de alba neagra, cu inimile curate ale baietilor timizi.

Cine sa aiba nevoie de asa ceva?!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Pentru ca el stie ce simt pentru el numai ca asteapta sa fac un pas ca sa ma pot apropia incet.

De unde stii tu ca el stie ce simti pentru el?

Si daca nu ti-a raspuns la mesaj, de ce vrei sa insisti?

Vorba lui Kontro .... lasa disperarea deoparte. Nu trebuie sa alergi dupa el, lucrurile trebuie sa vina de la sine. Nu vin? Atunci nu trebuie sa fortezi nota sa aveti o "relatie".

Editat de flori de camp

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Si daca nu ti-a raspuns la mesaj, de ce vrei sa insisti?

 

right.

 

daca omu stie de tine si nu iti raspunde normal si logic si sanatos ar fi sa-ti cauti de treaba.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

el stie ce simti tu

tu i-ai scris pe mess si nu ti-a raspuns.tu ai facut deja primul pas

nu e timid, doar ca nu vrea nimic cu tine. nu ai ce face, gaseste altu

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu zic sa ii trimiti mesaj pe mess ca te sinucizi daca el nu vrea sa faca o "mica relatie" cu tine. Atunci sigur o sa iti raspunda. Sau ai putea sa cauti pe altul...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×