Sari la conținut
Forum Roportal
Gheart

Picaturi pentru ochi

Postări Recomandate

Buna .Am si eu o intrebare.Puteti sa imi spuneti si mie niste picaturi de ochii care pot da claritate ochiului.Dar vreau sa fie ceva ce are efect nu stiu ma gandesc vedetele ce tot folosesc de au la televizor ochii limpezi:))

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

tu ai ochiul mai uscat?

posibil sa te ajute lacrimile artificiale. vezi la un magazin oftalmologic.

 

dar parerea mea ca cel mai bine e sa vb cu un oftalmolog. nu e sanatos nici sa faci abuz de ele.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

deci tu nu ai nici o problema, ochi iritati, sensibili, conjunctivita doar vrei picaturi care sa-ti fac ochi de vedeta? :D

 

pt sensibilitate generata de aer conditionat, praf, oboseala poti sa-ti iei Optrex fara prescriptie medicala

sau daca stii pe cineva la farmacie roaga-i sa-ti faca solutie de Proculin, se gaseste de cumparat dar cea facuta in farmacii proaspata e mai buna

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
deci tu nu ai nici o problema, ochi iritati, sensibili, conjunctivita doar vrei picaturi care sa-ti fac ochi de vedeta? :D

 

pt sensibilitate generata de aer conditionat, praf, oboseala poti sa-ti iei Optrex fara prescriptie medicala

sau daca stii pe cineva la farmacie roaga-i sa-ti faca solutie de Proculin, se gaseste de cumparat dar cea facuta in farmacii proaspata e mai buna

am ochi mai rosi asa si probabol de la oboseala vreau doar a fie mai albi mai clari.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ca sa vezi ca dupa tabletele Claritin se vede perfect in State si sint si picaturi ultra scumpe vandute a cate 4 picaturi de lacrimi in containere minuscule de plastic ca abia vezi unde-i continutul.

Se mai da si cu o crema/gel in ochi noaptea sa elimine toate impuritatile.

Ultimele doua sint pe reteta in State in anumite state. Scopul folosirii nu este sa ai ochi de vedeta ci necesitate medicala

Tocmai si eu ma chinui cu un ochi rosu si simt parca am par cazut acolo si bine lipit.

Am luat curent in casa, fara A/C!!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

deci tu nu ai nici o problema, ochi iritati, sensibili, conjunctivita doar vrei picaturi care sa-ti fac ochi de vedeta? grin.gif

 

pt sensibilitate generata de aer conditionat, praf, oboseala poti sa-ti iei Optrex fara prescriptie medicala

sau daca stii pe cineva la farmacie roaga-i sa-ti faca solutie de Proculin, se gaseste de cumparat dar cea facuta in farmacii proaspata e mai buna

Îmi pare rău că trebuie să vă avertizez că acest OPTREX (spray) este prima soluție pentru ochi care nu numai că nu mi-a ajutat dar mi-a făcut mult mai rău: deja la 2-3 zile de folosire, la fiecare nouă administrare ochii mei au devenit tot mai roșii și mai iritați, cu zenzația de zgârieturi în pleoapa interioară. Ca atare voi lua ceea ce știu că am mai luat și mi-a prins foarte bine, în frunte cu Visine.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Dupa testul de azi al ochilor, vad ca un Uliu, ochelari am nevoie doar sa vad literele foarte mici pe medicamente, cu care se impacheteaza unde sint fabricate. 

S-a oferit 2 feluri de picaturi scumpe si nu sint acoperite de cele 2 asigurari pe care leam.   Nu le cumpar, pana nu gasesc cuponul care-mi reduce pretul la sub 10 dolari pentru 1 an!!!

O sa merg cu prima sticluta ca al doilea e doar o smecherie, dispare in acea mica fiola banii, ca n-am chef sa ma joc si astea doar umezesc ochii, ca n-am altfel NIMIC, n-am nevoie de operatie de Cataract sau Glaucoma ... dar pot folosi si din comert unu mai ieftin ca tot acolo ajung doar ca ma dau de 4 ori pe zi in loc de 2 ori ... :eek:   

Daca se putea calatori, in Mexico costa ... mucuri de tigari ca si in Canada, dar n-avem acces, iar prin pachet din Canada vinde aproape ca si aici doar fara taxe de TVA. 

 th?id=OP.r3xN2RxQ0qNr9Q474C474&o=5&pid=21.1&w=174&h=174     th?id=OP.7ZVc5bB7OseLjg474C474&o=5&pid=21.1&bw=0&bc=FFFFFF&w=174&h=174

 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×