Sari la conținut
Forum Roportal
robertzica

Intrebare pentru soferi

Postări Recomandate

Vreau si eu sa va intreb ceva: am atasat mai jos un fisier cu o schema... este o situatie in care am fost pusa aseara, era noapte, nu venea nici o masina din spate, am apucat sa ma uit... iar masina din dreapta venea cam cu 40km/h si nu parea ca are de gand sa incetineasca. Eu am redus viteza (mi-a fost teama ca oprindu-ma deveneam victima sigur) si am tras dreapta de volan.

 

Voi ce ati fi facut in situatia asta?

 

Edit: nu am reusit sa atasez schema dar... se gaseste aici: http://s682.photobucket.com/albums/vv182/r...ent=Image45.jpg

Editat de robertzica

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vreau si eu sa va intreb ceva: am atasat mai jos un fisier cu o schema... este o situatie in care am fost pusa aseara, era noapte, nu venea nici o masina din spate, am apucat sa ma uit... iar masina din dreapta venea cam cu 40km/h si nu parea ca are de gand sa incetineasca. Eu am redus viteza (mi-a fost teama ca oprindu-ma deveneam victima sigur) si am tras dreapta de volan.

 

Voi ce ati fi facut in situatia asta?

Ce să fac... Aş

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ai zis ca ai tras dreapta... in schema ta io vad stanga. Banuiesc ca stanga, ca daca trageai dreapta, intrai in el.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Voi ce ati fi facut in situatia asta?

Eu as fi luat-o intr-adevar la dreapta daca era loc.

 

Altceva nu am inteles eu... daca ai avut timp sa reduci viteza... cum de nu ai avut timp sa opresti?

Pana la urma ala a oprit sau nu?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

am tras STANGA (scuze... am gresit atunci cand am scris..) si am redus viteza dar nu am oprit masina, m-am gandit ca in cazul in care se produce totusi un impact e mai ok la viteza mai mica. In dreapta nu aveam unde sa ma duc, iar cretinul nu a oprit, deloc...

 

 

Ideea e ca am avut o discutie cu sotul pe urma si... problema lui a fost: "de ce nu ai oprit?" nu am oprit pentru ca imi cunosc masina si... m-as fi oprit exact in fata aluia... adica ar fi intrat 100% in mine

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Da' chiar, cum poţi să ieşi dintr-o parcare cu 40? Cred că nu i-a ţinut ambreiajul.

 

Cam ciudată ieşirea aia la st

Editat de Neculaiul

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Da' chiar, cum poţi să ieşi dintr-o parcare cu 40? Cred că nu i-a ţinut ambreiajul.

 

Cam ciudată ieşirea aia la st

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×